Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a cigányságról?

Mi a véleményetek a cigányságról?

Figyelt kérdés
Az tény, hogy a magyarországi romák között arányaikban több a züllött, erkölcstelen ember, de vajon a vérükben van a deviancia, vagy pedig csak a körülmények áldozatai lennének?

2013. szept. 26. 22:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
kivételek vannak
2013. szept. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A körülmények sokat számítanak, de én is dolgoztam már cigányokkal (igaz, nem diplomásokkal, egyszerű munkásokkal), akikből kijött az a tipikus temperamentum , harsányság, némelyik sunyi is volt.

De láttam már csendes, beszédre és viselkedésre is teljesen "magyaros" cigányt (bár annyira közelről nem ismertem, szóval nem tudom,hogy valójában is ilyen, vagy ez csak "kifelé " szól, mert tény,hogy vannak, akik csak "kifelé" rendesek, mint ahogy valamelyik válaszoló is írta a nővére esetét). Egyébként szerintem pont,hogy vagy a nagyon putri, vagy a nagyon gazdag cigányok között vannak a legsunyibbak. A "középréteg" szerintem a legnormálisabb (az egyszerű, de tisztességes munkás).

Szóval nehéz eldönteni, mert hajlok arra is, hogy sajnos az évszázados történetük, kultúrájuk miatt is ilyenek..belegondolva tényleg sosem volt államuk, nem voltak letelepedve, egyszerűbb törvényeik szerint éltek csak, nem volt írásbeliségük stb. pedig ezek sokat számítanak egy nép fejlődésében....

De ott vannak pl az arab államok, amik elég régiek és szervezettek, és Nyugat-Európában velük is sok gond van...sőt, némely afrikai országnak is elég régi az államisága (voltak ősi, afrikai birodalmak, törzsi szervezettség, igaz "magasabbra" nem igazán léptek a szervezettségben) viszont érdekes, arról keveset hallani,hogy az indiaiakkal, tamilokkal, ázsiaiakkal problémák lennének.

Jó kérdés..szerintem a probléma egyik gyökere egyébként az,hogy a cigányok jó része már elveszítette teljesen az eredeti kultúráját, viszont a miénkbe sem asszimilálódott, így megrekedtek a semmiben kultúrálisan.

2013. szept. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A származás dolognak viszont részben ellentmond az,hogy vannak magyarok és más "gádzsók" is, akik a cigányságba olvadnak bele, vannak keverékek is, akik úgy élnek, mint a putrisok, pedig a genetika szerint akkor egy keveréknek normálisabbnak kellene lennie, mert csak félig, vagy negyedrészt cigány.

Szóval ez a neveltetés/körülmények javára írható...de mondom, ilyen felemás a véleményem, mert van, ami a kultúra/származás javára szól

2013. szept. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%

A családjukat nem választhatják meg az újszülöttek, tehát a család amibe beleszületik, körülmény. Tehát a körülményeik áldozatai.

A vér nem hazudik, és a többi hasonló okosság a genetikáról egy hatalmas humbuk.

Akkor lenne igaz az, hogy a cigány a vére meg a genetika miatt ilyen, a magyar meg pont a genetikának köszönhetően "normális" ha a magyar emberekben nem lenne utolsó senkiházi putris bűnöző. Márpedig van, csak nem annyi, mert a magyarok kultúrájához hozzátartozik a gyereknevelés.

A magyar züllött putrisra senki nem figyel oda, mert hát ugye oka van annak hogy ilyen helyzetbe került. A mi csőrünket se cseszegeti, hiszen nem kap tőlünk segélyt stb.

Hozzáteszem van a cigányok közt is rendes, ápolt, jól nevelt, bármennyire is furcsa. Van amelyikük dolgozik becsületesen, nem lop, nem kér segélyt.

Ó és igen, van olyan magyar aki a leszázalékolással, segélyekkel tartja fent magát, embertelen körülményeket biztosít a gyerekeinek.

Az arányok fordítottak csupán. Itt ebből, ott abból van a több.

A

2013. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Vérükbe van a rosszaság, hiába nevelkedik pl magyar családban, kiütközik végül a cigányvér, ez lehet nem bűnözésben fog megnyilvánulni ,de ordítozásban ,bunkóságban,sunyiságban, ízléstelen öltözködésben rajoskodásban ,igen.

Ez olyan mint a kutyafajták ! Nevelhetsz vadíthatsz egy goldenretrivert egész életében de akkor sem lesz olyan vad és kemény kutya mint alapból nevelés nélkül mondjuk egy kaukázusi juhász. Benne van a vérében az alap viselkedés, nem tiszta lappal születnek és az emberek sem.

2013. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a nevelés teszi,de ez egy ördögi kör,mivel ők is így fognak nevelni.

Amúgy nem ez csak azokra vonatkozik,akikkel baj van.

Ismerek olyat,akit örökbefogadtak és sok nem románál is különb,rengeteget dolgozik.

2013. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy a cigányok anno hasonlóképpen lettek összegyűjtve és kitoloncolva Indiából, mint ahogyan a Brit Birodalom összegyűjtötte a saját börtöntöltelékeit, majd telepítette ki őket a gyarmatokra. Nem egyedi eset a történelemben. Elképzelhetőnek tartom, hogy az indiai nép egyszerűen egy csoportba rakta az összes tolvajt, bűnözőt, rablót, gyilkos, erőszaktevőt, és azt mondta nekik "rátok nincsen szükségünk, menjetek, amerre akartok." És így kerekedtek fel a cigányok vándorútra, és haladtak végig a kontinenseken, itt-ott tanyát verve, majd továbbállva (hiszen sehol nem tűrték meg őket). Más magyarázatot nem találok rá, hogy miért szakadt volna ki külső hatás nélkül egy rész az indiai népből, amely kulturálisan és nyelvileg bele tartozott, tehát semmi oka nem volt a kiszakadásra.

És így, ahogy ez a válogatott bűnöző banda haladt a szekereivel, az évszázadok alatt a következő generációk, a született gyerekek, a bűnöző apjuk és anyjuk által lettek szocializálva, azaz a bűnöző társadalom önmagát generálta újra. Ezért olyanok, amilyenek. Náluk ennek az anyatejjel magukba szívott hagyománya van. És, természetesen, bizonyos fokig genetikai hajlam is megvan bennük rá, hiszen a szüleik génjeit örökölték (mint ahogy lehet genetikai hajlamunk a depresszióra, vagy az alkoholizmusra, úgy a bűnözésre is lehet.)


Ergo igencsak közrejátszik a genetika, az örökölt viselkedés, ráadásul a szülők még adják is alájuk a lovat. Nem véletlen az, hogy minden egyes országban így viselkednek. Vannak indiai ismerőseim, ők mondták, hogy ott is vannak még cigányok, és ugyanígy viselkednek, mint itt. Szerintem már egyáltalán nem túlzás arról beszélni, hogy ez bizony a vérükben van. Nincs a világon még 1 ilyen ennyire bűnözői hajlamú, ocsmány viselkedésű nép. És le lehet pontozni, ez akkor is így van. Még a nagyon tanult, jól nevelteken is kiütközik néha a "vére", tapasztalatból beszélek.

2013. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem foghatóak a körülményekre. Aki be akar illeszkedni, normális életet élni, annak minden lehetősége meg van rá, mégsem élnek vele. Vajon tényleg véletlen, hogy a világon mindenhonnan elüldözik a cigányokat? A cigányság összesen maximálisan 10%-a dolgozik, a többi munkanélküli. Vagyis az állam pénzén élősködnek, cserébe terrorban tartják az ártatlan embereket. Voltak cigány osztálytársaim. Ők is csak azért jártak be, hogy ne vegyék el a segélyeket. Iszonyatosan be fog telni a pohár egy csomó országban (köztük Mo.-n is), de akkor már nem lesz több esélyük. 600 év alatt képtelenek voltak beilleszkedni, mert nem is akartak, néppé sem tudtak (és nem is akartak) fejlődni.


A cigányság egy történelem nélküli, igazi hontalan "nép", és szinte mindenhol a többségi társadalmon élősködnek. A cigányság egy kiterjedt bűnözői csoport, náluk a legnagyobb a bűnözési ráta.

2013. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Biztos hogy van normális cigány is bár én nem ismerek.

A viselkedés a vérükbe van bkv-n kik üvöltöznek kik nem tudnak viselkedni kik akarnak feltűnősködni?Eddig miért csak cigányok "próbáltak" belém kötni?

Kell valaki aki megmondja hogy elégvolt és mer cselekedni.(Mert egyre rosszabb lesz a helyzet.....)

2013. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Baracsi Attila.:

Amiket itt leírtatok,az sajnos sok esetben sok nem cigányról is ugyanígy elmondható.

Egyébként nehéz,mert bár sok roma(cigány)ismerősöm van,akik normálisak,sok magyar is elbújhatna mögöttük,de valahogy nekem is az a véleményem,hogy a zömük(tisztelet a kivételnek),egy arrogáns,agresszív,szociálisan összeférhetetlen,öntelt,beképzelt,élősködő parazita!

Ráadásul,sokszor a cigány rasszistább,mint a legtöbb rasszista magyar,mert szinte a saját faján kívül mindenki mást gyűlöl,ha van rá oka,ha nincs(soviniszta),ezenfelül még a saját faján belül is kirekesztő,mert a Beások,a Kolompárok,s a Romungrók gyűlölik egymást,s sok esetben alig várják,hogy keresztbe tegyenek egymásnak.

Antiszociálisak,s aszociálisak,mert ahol csak nagyobb tömegekben élnek,legtöbbjükkel csak a gond meg a baj van.

Nem véletlenül vágták őket haza mindenhonnan,ahová innen "menekültként"mentek,nem beszélve arról,hogy mindezzel az országot is lejáratták-lejáratják.

A hazugságaiktól harsog a hazai,s a nemzetközi média.

De hogy jót is mondjak végre róluk,van ízlésük,mert a divathoz azért ki tudja hogy honnan,de értenek,s ha a legtöbb esetben a környezetükre nem is,de esetenként a megjelenésre azért adnak.Sok köztük a tehetséges művész,s lennének köztük jó-kiváló sportolók is,ha valaki motiválná őket.

2013. szept. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!