Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a cigányságról?

Mi a véleményetek a cigányságról?

Figyelt kérdés
Az tény, hogy a magyarországi romák között arányaikban több a züllött, erkölcstelen ember, de vajon a vérükben van a deviancia, vagy pedig csak a körülmények áldozatai lennének?

2013. szept. 26. 22:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
9-es. Miből gondolod hogy oláh cigány ? Megjegyezném a cigányok 2 különböző ága nagyon rossz belőlük van a legtöbb bűnöző. és az pont az oláh és beás cigányok. rumongró cigány tudod mit jelent ? magyarcigány. azért mondják ezt mert ők próbálnak beilleszkedni sőt még cigány nyelven sem tanították őket meg beszélni sem a szüleik sem a nagyszüleik. A többi cigány népcsoport szemében ők nem cigányok mert elhagyták a hagyományokat nyelvezetüket stb stb. Kérdésre : Szerintem a neveltetéstől is függ. Ha nem akkor egy fehérbőrű tolvaj fia is tolvaj ?
2013. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is van igazság abban amit a 17-es ír. Próbáltak mismásolni páran, némelyek még azt is emlegették,hogy a cigányok igazából a zsidókkal rokon nép , és közel-keletiek, de pont nemrég született egy átfogó géntérkép az európai cigányokról(forrást nem tudok adni, csak olvastam), és Indiából jöttek, pontosabban északnyugat-indiaiak. Páriák nem lehettek tehát, mert én úgy tudom, a páriák(kaszton kívüliek) csoportját India őslakói alkották, a dravidák, de ők az ausztralid rasszúak. (és nem is hindiül beszélnek, külön nyelvcsaládba tartozik a nyelvük, nem indoeurópai). Tehát ha nem is kaszton kívülre kényszerített őslakosok voltak, akkor tényleg nincs más magyarázat a vándorlásukra...és tényleg, vannak problémás etnikumok(pl az USÁ-ban a mexikóiak, vagy Ny-EU-ban a muszlimok), de hogy egy etnikummal a világ bármely táján ugyanazok a problémák legyenek...és persze ez nem azt jelenti,hogy pár kivétel kiemelkedik(aki legalább nem lesz bűnöző, vagy élősködő), de abból a pár kivételből már tényleg elenyésző (ha egyáltalán van) azok száma, akik azt a temperamentumot is levetkőzik.
2013. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

javítok: nem azt jelenti,hogy pár kivétel ne emelkedjen ki.


Amúgy én meg úgy tudom, hogy a beások a legdolgosabbak :D Egyébként mindegyik cigány csoport általában a saját csoportját fényezi :) A többieket meg lehúzza :)

2013. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!