Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek igazam van?

Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy kicsit (talán) érettebb vagyok a társaimnál (osztálytársak, korombeliek). Tehát, ha mondjuk az utcán sétálok, akkor a 12-15 évesek közül nem egynek magyaráznám el a dolgokat. Szóval akik cigiznek, drogoznak, energiaitaloznak, azoktól kiráz a hideg, legszívesebben kiütném a kezükből az adott "eszközt", és aztán jól megráznám őket. Elegem van a mai, magukat menőnek képzelő fiatalokból. Utálom, hogy mindenki klikkesedik, hogy a tükörben fotózzák magukat egyre furcsább pózokban. Irritál a viselkedésük és a beszédstílusuk.

Engem kocsival visznek-hoznak a suliból, nem piszkálnak érte, de másokat kinéznek emiatt, ami nagyon zavar, mert szerintem semmi értelme. Idegesít, hogy öltözködés terén is van egyfajta elvárás, amit nagyon ellenzek, mert senki nem meri kifejezni önmagát.

Lehet, hogy amit gondolok, az nem érettségre vall, lehet, hogy csak fárasztom magam. Nem vagyok tökéletes, sőt! Én is csak kamasz vagyok (14 éves), imádok zenét hallgatni, olvasni, rajzolni, írni, nevetni, szóval minden normális dolgot. De úgy érzem, hogy vannak egypáran, akik tönkre teszik a saját, vagy mások kamaszkorát, és ez ellen szeretnék tenni valamit. Szerintetek igazam van ebben a témában, vagy csak hiába jártatom a számat? :D (bocsi, hogy hosszú lett :P) 14L



2013. aug. 13. 21:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen,de ne akard megváltoztatni őket.

Jobb,ha maguktól tanulják meg,de annak örülj,hogy te ilyen vagy :)

2013. aug. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mélyen egyetértek azokkal a válaszokkal, hogy semmi közöd mások életéhez.


Véleményt lehet nyilvánítani, de ahhoz már nincs jogod, hogy te mondd meg a helyes utat. Mindenkinek a saját magánügye, hogy hogyan éli az életét. Valaki jobban, valaki rosszabbul. Mindannyiunknak van hibája, nekem is, de amíg másoknak nem okozok ezzel problémát, addig nem is szeretném, hogy kívülállók beleszóljanak az én életembe. Megint hangsúlyozom, hogy lehet véleményt nyilvánítani, de kifejezetten beleavatkozni mások életébe, dolgaiba csak akkor szabad, ha az illető viselkedése közvetlenül érint minket.

Egy egyszerű példa: Megkérek egy dohányzót, hogy ne egyenesen felém fújja a cigifüstöt, mert én nem dohányzom és zavar a füstje.

2013. aug. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Megnyugtató számomra, hogy ilyen kamaszok is vannak mint Te.

Talán még nincs veszve minden.

2013. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Előre terjesztem ez az én személyes véleményem, tapasztalatom. Manapság nagy divat lett ismét a fiatalok körében is a dohányzás, drogozás, alkoholizmus, a lányokból lassan kihalnak az erények, a fiúk meg nekiálltak b*zizni. Én nekem mind megvan az ilyen emberekről a véleményem. Én nem próbálom lebeszélni őket, róla esetleg megkérdezem néha, hogy megéri-e, meg hogy ilyenkor mit érez. Lebeszélni? Megváltoztatni? Az veszett fejsze nyele. Az ilyen ember úgyse fog megváltozni, mert azt hiszi, hogy ettől most ő a valaki, ő a menő. Az ilyenekből, akik már gyerekkorban ilyenek, pofátlan, szüleiken élősködő, alkoholisták lesznek (tisztelet a kivételnek), akik, miután a családi fészekből kikerülnek, valószínűleg semmire nem fogják vinni az életben, az adósságon és a csődön kívül, ha pedig mégis, mert van kapcsolatuk, akkor abban is szerencsétlenek, rosszak és boldogtalanok lesznek. Panaszkodnak majd fűnek, fának, hogy ennyire meg annyira nincs pénzük, mert elmegy mindenféle fontos dologra, meg ételre sincs pénz szegényeknek. Jaaaa, hát persze hogy nincs ételre meg a "családra" pénz, mert a napi 1000 Ft-os egy doboz cigi (jobb esetben) a fontos, meg a feles pálinka a tablettás bor mellett. De végül is teljesen igazuk van, nem? Ezt tapasztalatból mondtam (család, baráti kör). Én, személy szerint tanulok, dolgozok, sportolok, segítek a családomnak ahol csak tudok, autodidakta módon nyelvet tanulok, bulikba is csak ritkán járok el, mert engem valahogy a szesz szag nem igazán szórakoztat, csupán néha kávézok egyet, extrém esetben egy korsó sört fogyasztok el. Azt hiszik, hogy "húúúú de unalmas" meg "milyen sz*r" az életem, hogy ez nem élet, ez nagyon gáz, meg "YOLO/Carpe diem", egyszer vagy fiatal... Nekem valahogy ez nem jön be. Lehet velem van a baj, nem értem ebben mi a nagyon szuper, de nem is érdekel. Egyébként engem próbálnak megváltoztatni, kínálgatnak minden sz*rral, itatnának, stb. Én inkább olyanba fektetem az energiát, ami megtérülhet a jövőben. Alkoholistával családban megtapasztaltam mekkora csődbe viszi az embert ez a "csak néha szórakozás""fiatal vagyok még""ez a kis hitel csak cigire megy",stb. Vannak persze barátaim, akik cigiznek és/vagy gyakran isznak, nem ez alapján ítélem meg őket. Vannak még jobb barátaim, akik pedig sportolnak, és nem élnek egyéb szerekkel sem. A lányok kezében őszintén undorítónak találom a cigit. A lányoknál valahogy minden ilyen szánalmasabb és nagyobb szégyen számomra. Megvan a legtöbbről a véleményem...azonban nem fogok egy lányt elhajtani csak azért mert cigizik, viszont hidd el a normális pasik nagyra értékelik majd amit csinálsz! A többi meg b*zi. Arra meg hogy valaki miért iszik, miért cigizik és miért drogozik arra nincs enyhítő körülmény, nincs indok! Mert a közeli hozzátartozói életét is megkeseríti vele! Mindenki úgy teszi tönkre az életét, ahogy akarja, csak a másét ne. Ha csöves akar lenni, legyen az. De utána ne kéregessen, meg ne igyon egyszerre, mert akkor felrúgom. És ráadásul szánalmas is. Úgy vélem a XXI. században legyen IQ-ja az embernek. De kinek a pap, kinek a papné, csak később ne verjék magukat a választás miatt......
2013. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14 vagyok még. Lemaradt, hogy egyébként magaddal, a saját jövőddel, sikereddel foglalkozz ne mások szerencsétlenkedésivel. Majd a gyerekeid életébe szólj bele, az ő útjukat egyengesd, a többivel ne foglalkozz, energiapazarlás.
2013. aug. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2013. aug. 14. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!