Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek igazam van?

Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy kicsit (talán) érettebb vagyok a társaimnál (osztálytársak, korombeliek). Tehát, ha mondjuk az utcán sétálok, akkor a 12-15 évesek közül nem egynek magyaráznám el a dolgokat. Szóval akik cigiznek, drogoznak, energiaitaloznak, azoktól kiráz a hideg, legszívesebben kiütném a kezükből az adott "eszközt", és aztán jól megráznám őket. Elegem van a mai, magukat menőnek képzelő fiatalokból. Utálom, hogy mindenki klikkesedik, hogy a tükörben fotózzák magukat egyre furcsább pózokban. Irritál a viselkedésük és a beszédstílusuk.

Engem kocsival visznek-hoznak a suliból, nem piszkálnak érte, de másokat kinéznek emiatt, ami nagyon zavar, mert szerintem semmi értelme. Idegesít, hogy öltözködés terén is van egyfajta elvárás, amit nagyon ellenzek, mert senki nem meri kifejezni önmagát.

Lehet, hogy amit gondolok, az nem érettségre vall, lehet, hogy csak fárasztom magam. Nem vagyok tökéletes, sőt! Én is csak kamasz vagyok (14 éves), imádok zenét hallgatni, olvasni, rajzolni, írni, nevetni, szóval minden normális dolgot. De úgy érzem, hogy vannak egypáran, akik tönkre teszik a saját, vagy mások kamaszkorát, és ez ellen szeretnék tenni valamit. Szerintetek igazam van ebben a témában, vagy csak hiába jártatom a számat? :D (bocsi, hogy hosszú lett :P) 14L



2013. aug. 13. 21:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy végre olyan korodbeliről hallok mint te. Ugyanígy érzek, csak én már 19 éves vagyok. Sajnos ez nem csak a 12-15 évesekre igaz, idősebbekre is. Mindenki tömegcuccokban jár, tömegcuccokat vesz(telefon, ipod...), aki kávézik az is a mccafés sza.rból issza mert kiba-szott menő. Ma láttam egy lányt tipikus gucci táska, cicanadrág, az ékszerei is tipikus bizsu kínaiból való amit minden 2. emberen látsz. Az első gondolatom az volt, hogy szívesen megkérdezném hogy miért nem vesz végre magának olyan cuccot, ami NEKI tetszik és nem csak divat?

Szóval teljesen igazad van.

19/L

2013. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Igen, hiába jártatod a szád. Attól, hogy te elmondod, hogy te nem ilyen vagy, és mennyire elítéled őket, még nem fognak se megváltozni, se befogadni maguk közé.

Lehet, hogy jönni fognak páran, hogy igen, te csinálod jól, és igen, te vagy a normális, maradj is ilyen, stb, stb, de értelme az nincsen. Inkább törődj valami értelmes dologgal, mint hogy másokkal foglalkozz.

2013. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első: örülök, hogy egyetértesz.:)

Második: köszi, hogy őszinte voltál. Nem szeretném, hogy befogadjanak, annyira nem is akarok a társaságukban lenni.

Arra egyébként lehet esélyem, hogy legalább az osztálytársaimat rendbe tegyem kicsit?

2013. aug. 13. 21:53
 4/16 anonim ***** válasza:

"Arra egyébként lehet esélyem, hogy legalább az osztálytársaimat rendbe tegyem kicsit?"


Ha olyan érett lennél, már rég elsajátítottál volna egy roppant egyszerű dolgot: élni és élni hagyni. Bonyolultabban megfogalmazva: a szabadságod addig terjed, amíg nem sérted a másikét.


Szállj le szépen az osztálytársaidról, meg az életmódjukról, amit fogalmad sincs, miért folytatnak úgy, ahogy folytatnak. Valójában SEMMIT nem tudsz az életükről. SEMMI közöd nincs is hozzá.


Te nem energiaitalozol, nem ez a baj. Hanem az, hogy ezt legfőképp arra használod, hogy verd magad rá, és előadd magad, hogy te milyen hiperszuper vagy, és majd te rendbe teszed őket. Hányinger.


Tegyél le inkább valamit az asztalra, és utána legyél arra büszke. Az, hogy te olvasni, zenét hallgatni meg rajzolni, meg akármicsinálni szoktál, nem ad okot arra, hogy különbnek érezd magad náluk, és "rendbe akard őket tenni".


De nyugodtan kezdj el nekik előadni a helyes életmódról, ők fognak a leghangosabban röhögni. Neked meg szerintem sose fog leesni, hogy egy ember milyenségét nem az határozza meg, hogy cigizik, vagy iszik-e energiaitalt, vagy nem. (Én egyikkel se élek egyébként, még mielőtt azt hinnéd, hogy azért jöttem ide papolni.)


Semmi közöd más emberek életéhez. Az az ő életük. Szállj le szépen a földre, mert hidd el, semmiben se vagy különb náluk, sőt...

2013. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem vagyok tökéletes, nem vagyok valami isten, aki jön, és megváltja a világot. Én csak segíteni szerettem volna, de igazad van, nem kéne beleszólnom más életébe. De azért nem kell egyből így reagálni, én csak kérdeztem, mert ugye itt kérdezni kell.
2013. aug. 13. 22:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem hiába jártatod a szádat. A szomorú igazság, hogy nem fog senki a te kedvedért megváltozni.


Azt pedig még mi sem tudjuk eldönteni, hogy igazad van-e. Ha valamit nem tartasz jónak, akkor ne tedd, és ha foganatját látod, akkor mással is oszd meg a vélekedésed. Ennél többet kb. nem tudsz tenni.


Hozzá kell tenni, nagyon sokan nem ismerik fel, de az, hogy így gondolkodsz, az önmagában nem az érettség jele, igaz nem is feltétlenül zárja ki azt. De attól, hogy jobban követed a "felnőttek elvárásait", illetve a sok esetben félreértelmezett morális értékeket, még nem vagy érettebb másoknál. A személyiség érettsége nem ebben mutatkozik meg.


"Irritál a viselkedésük és a beszédstílusuk. "

Valószínű, te is irritálod sokukat, és ennek az egyetlen oka, hogy gyerekek vagytok. A konfliktus helyzetekkel egy egészséges életű ember szép lassan megtanul megbirkózni, a tapasztalat során egyre jobban mer olyan helyzetek elé állni, ahol mások önálló döntésének is ki van szolgáltatva (párkapcsolatok pl.). Ez egy természetes folyamat, amit nem lehet kikerülni, felgyorsítani vagy megspórolni. Ez a folyamat sohasem ér véget, de ha jól működik, akkor megtanít az emberi kapcsolatok hatékonyabb kezelésére.


És igen, szerintem már rájöttél, hogy nem mondok újat azzal, hogy minden életkorban lesznek olyan emberek, akik irritálni fognak, és akivel nem szívesen találkozol. Felnőttként ez annyival lesz könnyebb, hogy több esetben választhatod meg azt, hogy kihez legyen közöd, legalábbis akkor, ha ezért a jogodért következetesen kiállsz.


"Én is csak kamasz vagyok (14 éves), imádok zenét hallgatni, olvasni, rajzolni, írni, nevetni, szóval minden normális dolgot. De úgy érzem, hogy vannak egypáran, akik tönkre teszik a saját, vagy mások kamaszkorát, és ez ellen szeretnék tenni valamit. "


Mintha magamat hallanám 12-14 évesen. Nekem valahogy ennyi idősen sikerült egy célt körvonalaznom, ami felé azóta is, egyre nagyobb sebességgel mozdulok el. Nem tudom, hogy ez hogyan és miért sikerült, hiszen sokaknak évekkel később sincs fogalma arról, hogy mihez akar kezdeni az életével. De ha kíváncsi vagy egy jó tanácsra, amely átmenekít ezeken a nehézségeken, akkor: válassz ki egy elérhető életcélt, és szorozd meg kettővel. Ez azért nem túlzás, mert úgy is csak a harmadát éred el annak, amit kitűztél. Ha foggal körömmel ragaszkodsz a célodhoz, és bölcsen, amikor kell, alkalmazkodsz, és finomítod mind a célod, mind pedig a módszereid, akkor azon kapod magad, hogy észre veszed mások természetes vágyait, küzdelmét, félelmeit. Szerintem ez vezet az érettség eléréséhez.


20/F

2013. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hasznos volt. :) egyébként az érettségre visszatérve, azt úgy értettem, hogy kicsit jobban kiismerem a dolgokat mostmár (nem úgy, hogy a többieknél jobban, hanem az eddigi életem során), de jobban átgondolva, azt hiszem, mindenki ezt csinálja. :D köszi a válaszokat, mostmár értem a dolgokat. :)
2013. aug. 13. 22:50
 8/16 A kérdező kommentje:
Bocs, az előző elég értelmetlen lett. :P
2013. aug. 13. 22:52
 9/16 anonim ***** válasza:

Figyelj,mindenki azt csinálja a jelenében,amit jónak lát,vagy ahogy befolyásolják a többiek.Mindenki a jelen pillanatban él,a jelen pillanatban hoz döntéseket,és bármikor meggondolhatja magát.

Szerintem a te gondolkodásmódodban csak annyi nem stimmel,hogy az energiaitalozókat is a drogosok közé sorolod.Lehet,hogy drogos az energiaitalos,vagy káros neki,de nem ugyanaz,és erről le lehet szoknia drogról kevés esélye van leszokni az adott embernek,főleg,hogy anyuka nem tud segíteni(mert a gyereke az ő tudtán kívül drogozik),vagy nem akar már segíteni(mert próbált mindent,de nem használt semmi).

Az,hogy mindenki klikkesedik az meg egy olyan dolog,hogy azzal van,akivel akar és ennyi.

A tükörbe fotózásról meg annyit,hogy sz**d már le,hogy ki hol fotózkodik,ne ez irritáljon.Ez hülyeség,hogy ezen nyavajognak.Ha ott akarja fotózni magát,hát hadd csinálja!Csücsöríteni akar,hát csücsörítsen,egészségére.Ha ő neki az tetszik,és esetleg NEM divatból csinálja,akkor hadd csinálja.

A másik az,hogy persze,hogy nem vagy tökéletes,úgy,ahogyan senki sem.Ilyen az emberiség!Nem tudsz tenni az ellen,hogy tönkreteszi egypár b*** a saját életét.Az,hogy más életét ki teszi tönkre,azt te jelenleg nem tudod,és nem is értheted meg,ugyanis te az adott információknak tudatában sem vagy.

Sok dolog manipulálhat egy embert,ezek mögött pedig állnak valakik,hidd nekem el.Ez nem csiribúcsiribá,hanem valós dolog.Ez ellen meg senki sem tehet.Az unokádban már lesz RFID!

2013. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2013. aug. 13. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!