Szerintetek mai napig létezik valamiféle stigmatizáció az egyedülálló emberekkel szemben?
Figyelt kérdés
Ez sokszor felmerül bennem kérdésként, hogy tulajdonképpen ez valós vagy a szingli emberek hajlamosak túl személyesnek venni minden a magánéletükre irányuló kérdést. Egyrészt az biztos, hogy van még, hogy idősebb rokonok firtassák ezt a mikor lesz párod, esküvőd, gyereked típusú dolgokat, de ugyanakkor meg minden létező statisztika szerint egyre többen élnek egyedül, szóval egyre kevésbé kirívó az, ha valaki akár 30 éves kora után is szingli. Ha anyagilag megengedheti magának és él társasági életet, akkor egyáltalán nem biztos, hogy boldogtalanabb sok kapcsolatban élőnél. Végülis az, hogy valaki megházasodik, vállal gyereket még nem garancia arra, hogy "révbe ért", nem biztos az a család egyben is marad majd. Még mindig van az a narratíva is, hogy "az biztosan b.zi", akinek hosszútávon nincs nő az életében, de másrészről meg igazából csak az ilyen igazgató, politikus, fontos emberek szintjén foglalkoznak vele sokan, az átlag Jóska magánélete a kutyát sem érdekli.jan. 26. 22:10
11/31 anonim válasza:
Sérült emberekkel szemben is.
Melegekkel szemben is.
Kb mindenkire ráhúznak valamilyen bélyeget.
Ez a magyar társadalom imádja a megbélyegzést.
12/31 anonim válasza:
Én viszont azt veszem észre, hogy ha egy férfi egyedülálló azt mindenki le sem sz@rja. Egyáltalán nem foglalkozik vele senki.
De a kedvencem, te olyan rendes kedves ember vagy, hogyhogy nincs barátnőd vagy fordítva barátod?
pffff
13/31 Justinianus válasza:
Esetemben a kutya sem foglalkozott vele húsz év óta sem, sem a rokonságban, sem ismerősök között, sem a munkahelyen.
14/31 anonim válasza:
A nőket meg vénlánynak mondják. Mivel akárhogy is nézzük, még jelenleg is egy társadalmi normatíva, hogy 30 évesen már megállapodjanak az emberek, ezért nem értik - föleg az idősek, ha valaki nem így van vele. Ettől függetlenül megvan nyilván az oka, hogy valaki miért dönt így, és ezt tiszteletben kell tartani. De biztosan nyomasztó a sok kérdés és óhatatlanul negatív érzést kelthet, ha ezzel piszkálnak, meg magyarázkodni kell.
15/31 anonim válasza:
Ezért nem szabad senkit se beavatni a magánéletbe.
16/31 anonim válasza:
Valamennyire biztos, de már nem akkora, mint mondjuk 20 éve.
De akármi a téma, cseszegetni fognak vele, ha úgy érzik, megtehetik. Ne hagyjátok magatokat. A munkahelyen főleg.
17/31 anonim válasza:
15#: Igazad van, de részben ez érződik-látszódik.
18/31 anonim válasza:
Van. Több női ismerősöm is évek óta szingli, habáááár esetükben ennek megvan az oka. Mégpedig az, hogy olyan a stílusuk, ami elviselhetetlenek. Előnyük az, hogy így minden energiájukat a munkába fektetik.
19/31 anonim válasza:
Persze. Vidéken mindenképpen. Alap, hogy mindenki úgy tartja rólad kutyával, macskával, kecskével csinálod ha nincs barátnőd vagy feleséged. Ha netán Pestről jöttél és egyedülálló férfi vagy akkor tuti pedofil vagy drogdíler vagy és már szólnak a körzeti megbízottnak keresse ki a nevedet a bűnügyi nyilvántartásból. Lassan két és fél éve vagyok itt de még mindig van aki az öregek közül nem köszön vissza, mert úgy tartja a sátán küldötte vagyok.
20/31 anonim válasza:
Mi tehetünk róla, hogy a nők átnéznek rajtunk? Igen, az előnytelen külsejű nőket sem érdekeljük, mielőtt azzal jönnének sokan, hogy a "saját szintünkön" próbálkozzunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!