Nem gyanús, hogy a régi emberek - akik nem feldolgozott élelmiszereket ettek és stresszmentesen éltek - sokkal tovább éltek?
A Titanic túlélőiről meg dédnagyanyámról (aki falusi ember volt nem milliomos mégis 96 évesen halt meg) jutott eszembe a kérdés.
Manapság pedig sorra halnak meg a fiatal emberek 30/40 legkésőbb 50 iksz évesen.
Az Y generáció kérdéses, hogy megfogja-e ugyanúgy élni a 90 éves kort mint nagyanyáink tették.
Az is "érdekes", hogy hetente hallani szívinfarktusban meghalt vagy rosszul lett sportolókról (Szalai Ádám, a Fiorentina focistája stb.).
Az is érdekes, hogy drasztikusan több autoimmun beteg van manapság mint 30-60 évvel ezelőtt.
Bemegyek az Aldiba és a műzliszelet olyan ragadós mintha valami vegyiüzemben gyártották volna tele adalékanyaggal, a paradicsom mint egy műanyag babajáték kellék olyan piros és puha, a a bio-nak mondott termékek meg aranyárban vannak miközben nagyanyáink anno a kertben termelték meg 3 fillérért.
Na ezeket hogy tudjátok megcáfolni ha mégis olyan jól fejlődik a világ?
Ma is élnek bőven 100+ éves emberek, igaz nem sokan, de vannak. Az 1930-as évekből meg jó pár színészt fel tudnék neked sorolni, aki nem élte meg az 50-et sem.
"Az is "érdekes", hogy hetente hallani szívinfarktusban meghalt vagy rosszul lett sportolókról (Szalai Ádám, a Fiorentina focistája stb.)."
Nem tudom, mennyi idős vagy, de nem lehetsz túl idős, ha még azzal sem vagy tisztában, hogy régen nem volt se internet, se televízió, se rádió. Nem tudhattad akkor még hetente, hogy az x meg az y hogyan halt meg és mennyi idősen. Ennyike.
Milyen stresszmentességről van szó? Volt háború, forradalom, államosítás, stb. Volt ott stressz bőven.
Apám 1926-ban születt, 56 évesen elhunyt. Nemrég találtam meg egy újságcikket, ahol a születéseknél ott szerepelt a neve. De volt olyan rovat is, hogy elhunytak, na ott 10-ből 6 fő 15 év alatti volt, és egy sem volt 80 feletti.
Régebben sem éltek tovább az emberek, már a 80 is ritkaság számba ment. Csak arányaiban kevesebb ember volt és most többnek tűnik a régi idősek száma.
Ismerek most is 90+ embereket, olyat is, aki szellemileg is egész rendben van. Egyik közeli nő rokonunk 85 éves, annyi a gond nála, hogy picit lassan kapcsol, de amúgy képben van teljesen, ellátja magát, jól van.
Lehet régen voltak kirívó példák, de manapság az átlagéletkor sokkal magasabb mint mondjuk nagyanyáink idejében.
Autoimmunnal és a termékek minősegével nem tudok vitába szállni, puhányok az emberek és az olcsóra mennek (plusz azért drága az öko, mert nem lehet úgy tömegtermelni mint a műt)
A fejlődés meg mindenkinek mást jelent, sokaknak nem az a fontos hogy műanyagból van-e a paradicsom, hanem hogy mit ud a legújabb számítógép.
4
De az leginkább az orv9studomány fejlődésének köszönhető, nem az életmódnak és táplálkozásnak. Soha nem ettünk ennyi szemetet és mozogtunk ilyen keveset.
4
Annak nagyrészt az orvostudomány fejlődése, járványok és gyermekhalandóság drasztikus csökkenése az oka, és a világháborúk sem pozitív irányba hatottak.
Amúgy csak a COvid oilyan hatással volt, hogy azóta két évvelcsökkent a várható élettartam.
" És szerintem régen kevesebbet ettek az emberek, mint most. "
Kisebb kalória deficit pont, hogy a hosszú életnek kedvez, a túlzabálás pedig nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!