Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetértesz, hogy a modernitás...

Egyetértesz, hogy a modernitásban a mostani generációnak a legrosszabb fiatalnak lenni?

Figyelt kérdés

Őszintén? Én rohadtul sajnálom a mostani generációt! És nem, nem vagyok boomer, 28 vagyok. Ez a mostani generáció a legrosszabb korszakba született és ez nem az ő hibájuk.

Már a televízió megjelenése is a hanyatlás kezdetét jelentette, de az okostelefonok feltűnése meg egyértelmű sorscsapás... Lehet látni, mit tett a mai generációval, teljesen internetb.zik lettek, netfüggők, bugyuta Tiktok videókat görgetnek, teljesen érdektelen, időpocsékló Youtube-tartalmakat követnek.. Aminek következtében figyelemhiányosak is lettek, ami nem csoda, mert fél perces Tiktok-videókat nézegetnek. Ehhez képest a könyvek meg porosodnak a polcon..

A következő generáció teljesen funkcionális analfabéta lesz, elfelejt majd írni-olvasni. Okostelefonok az MAGA a sátán, a szociális kapcsolatok rovására megy, eltelik mondjuk 30 éved és rájössz, hogy abból 20-at a telefonod buzgerálásával töltötted és ott állsz magányosan, barátok nélkül..

20 évvel ezelőtt sokkal jobb volt, amikor ezek a szarok nem jöttek be, igaz televízió akkor is volt, de azt legalább buszon/villamoson nem tudtad buzgerálni. Meg társaságban mobilozni... Nooormális, Margit???!

Nagyon sajnálom a mai fiatalokat, homo taigeticus interneticus.. Van is egy mém erről, 20 éve a gyereket a focipályáról kellett berángatni, hogy menjen haza, most meg nem lehet kidobni őt a lakásból, mert telefonozik focizás helyett..

Az Iphone, Tiktok, meg az internetfüggőség megjelenésének sokkal súlyosabb, károsabb hatásai vannak, mint az előző generációkra nézve a 2 világháború pusztítása együtt..



dec. 5. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 A kérdező kommentje:
A könyv olvasása magasabb rendű, mint az okostelefonon Titokokozni, mert könyv olvasásnál te is bevonódsz a dologba, okostelefonnál annyi sok inger van, hogy semmire sem tudsz figyelni teljesen. Televíziós műsorok nagy része trash kategória, ugye nem kell magyarázni, hogy egy igényes színdarab mennyivel több értéket képvisel.. ChatGPT, ezt nem is kell magyaráznom, ami nem olyan rég megjelent, csak egy robot, köze nincs az élő baráti kapcsolatokhoz.. Az okostelefon, televízió és az AI a modernitás termékei, ezzel szemben a színház, barátság, könyv ősrégi, archaikus dolgok, amik ÉRTÉKET közvetítenek.
dec. 5. 13:47
 12/87 A kérdező kommentje:
Plusz egy színdarabba sokkal jobban bevonódsz, amiben élőben vagy jelen, mint akármilyen televíziós műsorba...
dec. 5. 13:50
 13/87 anonim ***** válasza:
31%
Bevetted ma már a nyugtatódat?
dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne maga a sátán? :D teljesen jól megfér egymás mellett a könyv és az okostelefon.

Az viszont szerintem is igaz, hogy gyerekeknek nem lenne való az okosteló és a közösségi média. Sok felnőttnek is nehéz kontrollálni a használatukat, nem hogy egy kisgyereknek akit túlstimulál pillanatok alatt.

Jó dolog az internet / okoseszköz / közösségi média, csak ésszel kellene használni - illetve ésszel kellene bevezetni ezek használatát egy gyereknél.

dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé egyoldalúan nézed és átesel a ló túloldalára. A technológiai fejlődés hasznos, mert azáltal jutott az emberiség arra a szintre, amin most van.


Külön kell választani tőle az idiótaságot, fogyasztói társasalom túlburjánzását (mikor már azért KELL fogyasztanod, minél több szemetet termelve, hogy eltartsd a piramis csúcsát - és azért kreálnak olyan világot, ahol az ingatlan és élelmiszerárak egyre nagyobb terhet rónak az emberek alsó 50%-ának költségvetésére, amellyel nyílt erőszak nélkül is rabszolgaságba kényszerítik hajtva egy olyan mókuskereket, ahol éppen addig van rá szükség, amíg fel nem váltja az A.I., de az nem neki lesz jó, hanem a "gazdáinak".)


A technológia önmagában semleges, az ember teszi jóvá vagy rosszá az alapján, hogy mire használja.

dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
100%
Minden generáció úgy érzi, hogy ő született a legrosszabb korban. Ez egyzserű pszichológia.
dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
100%

#11

“könyv olvasása magasabb rendű”

Melyik könyvé? Könyvtáros diplomával, könyvkedvelőként nem értek egyet azzal, hogy “A Könyvek” mindennél magasabb rendűek. Egy Szürke Ötven Árnyalatánál pl értékesebb elfoglaltság lehet a telót nyomkodni. :D

(Igen, vannak pozitív hatásai az olvasásnak függetlenül az olvasott műtől, de a tömeggyártott kortárs ponyva korában kár úgy csinálni, mintha minden egyes könyv a kultúra magasiskolája lenne.)

dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
100%
A probléma nem a korral van, hanem az emberekkel. A kapzsisággal, a manipulációval és a tisztelet teljes hiányát mutató öntelt, lekezelő arroganciával. Ilyenk mindíg is voltak, most valóban több teret kapnak. De ez nem a kor hibája.
dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 A kérdező kommentje:
Úgy tudnám összefoglalni, hogy ma minden a virtualitás irányába megy.. Okostelefon VIRTUÁLIS, televízió VIRTUÁLIS, ChatGPT VIRTUÁLIS, azaz egyikben sem vagy jelen. Ezzel szemben egy valódi barátság élő, színházban élőben vagy jelen, ahogy egy könyv olvasásánál is. Ez a fő különbség.. 17, nem egy adott könyv magasabbrendű, hanem a könyv olvasása, mint folyamat.
dec. 5. 14:06
 20/87 anonim ***** válasza:
100%

Idősebb vagyok mint te, de világ életemben utáltam a színházat. Nem fogott meg. Nem volt okostelefon igazad van, de hazamentünk mindenki nyomta az msn-t, aol-t, skype-ot amit akarsz. A jelenlegi csak annyiban különbözik, hogy az a számítógép már a zsebedben van.

Ahogy korábban írtam aki társasági ember az telefonnal és anélkül is az, aki meg nem, az anélkül se lesz az.

Amúgy meg szerintem remek, hogy ha valaki könyvet akar olvasni ott van a zsebében a könyv, zenéhez a zenelejátszó, fényképezéshez a kamera.

Abban egyetértünk, hogy a social mediának nagyon rossz hatása van a fiatalokra, és nem szabadna jelen lenniük ott, sokszor a felnőttekre is. De nem maga a sátán.

Itt sokkal nagyobb gond, hogy a szülő a gyerek kezébe nyomja a telefont, tabletet, amikor nincs kedve foglalkozni a gyerekkel. Hogy az ilyen gyerekek már az oviban kikezdik azt, akinek nincs telefonja tabletje oviban!!!! Na ez mind a szülők hibája, az én generációmban lévő és az előtte lévő generációnak a hibája. Pedig mi is már a számítógéppel nőttünk fel.

dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!