Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi azt egyre több...

Miért hiszi azt egyre több ember, hogy ő arra született, hogy neki itt minél több mindent látnia kell ezen a bolygón?

Figyelt kérdés
Elsősorban az utazásmániásokra gondolok a kérdésemben. Elképesztő pénzeket, megtakarításokat, vagyonokat égetnek el ezekre a célokra és ha ezt valaki, mint pl én is, szóváteszem nekik, akkor minimum lehülyéznek, hogy én miért nem úgy gondolkozom a témában, mint ahogyan ők. Szóval az érdekelne, hogy aki ilyen, ő mit élvez ebben az örökös loholásban itt, a bolygónk felszínén? Látta a piramisokat, felhőkarcolókat, a Kínai nagy falat, stb és akkor most mi van? Vagy, ha talált egy olyan helyet, ami nagyon bejön neki, akkor miért nem marad ott, költözik oda? Nem, lohol haza pénzt keresni, hogy aztán megint jól elkölthesse utazásokra. Mi a jó ebben az életformában?

ma 08:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Most szerinted mindenki az ökológiai lábnyommal foglalkozik? Lehet máshogyan is tudatosan csökkenteni, pl kevesebb vásárlással, kevesebb mosással, elektromos autóval, ha kihagyjuk az egyszer használatos konyhai eszközöket stb, nem veszünk mindenből a legújabbat stb. De amúgy, ha mindig ezt nézné az ember akkor ennyi, errővel semmit se csinálhatnánk. Én se szeretek utazni, nem is érdekel, de mégsem kezdem el azokat fikázni akik igen, mivel nem az én dolgom. Nekem a hobbim a filmek és a sorozatok nőként, de annyira nem vagyunk egyformák. Tegye azt az ember ami boldoggá teszi, mert később ezekre az élményekre fog boldogan visszaemlékezni, és nem arra, hogy jaj vigyáztam a környezetre egész életemben ezért nem tettem azt, amihez kedvem volt. Saját magunk az életmódunkon keresztül is tudunk tenni a kevesebb ökológiai lábnyomért.
ma 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az utazás pont olyan élvezetes és izgalmas dolog, mint amikor valamilyen művészeti ággal foglalkozok vagy amikor túrázok. Valamint nagyon tanulságos is tud lenni egy utazás, rengeteg más érdeklődési körömmel is szoros kapcsolatban áll.


"Elképesztő pénzeket, megtakarításokat, vagyonokat égetnek el ezekre a célokra"

Van különbség szerintem aközött, aki sok pénzt és aki minden pénzt utazásra költ. Én az előbbi kategória vagyok és ha belegondolok, az utazásokra szánt pénzből simán vehettem volna már egy autót, de nem tettem, mert egy autó felesleges lenne, míg az utazásokra aktívan vágyok. Ugyanígy, fényképezőgépekre és könyvekre is rengeteg pénzt elköltöttem már, mert számomra ezek hobbik, ezekben rejlik a prioritásom azt követően, hogy túlvagyok az olyan alapvető dolgokon, mint a lakhatás és étkezés. Miért rosszabb utazásokra költeni, mint bármi másra?


"ami nagyon bejön neki, akkor miért nem marad ott, költözik oda?"

Egyrészről van, aki így tesz. Én például kiköltöztem Olaszországba, ami mindig is közel állt a szívemhez. Aztán vannak országok, ahova szívesen utaznék, de nem élnék ott. Idén szeptemberben kijutottam Egyiptomba, ami gyerekkori vágyam volt. Csodálatos két hetet töltöttem ott, de nem élnék ott, mert a jelenlegi társadalmi és kulturális berendezkedése nem illik hozzám, illetve nem is tudnék kellően megélni, hiszen kapásból nem beszélek arabul. (Aztán ott van az egyértelmű ok, hogy nem lehet egyszerre több helyen élni; legfeljebb ingázni kettő között.)


Egyetlen életem van, miért pocsékoljam el arra, hogy ugyanott töltsem el az életemet anélkül, hogy megismerjek más helyeket? A világ tele van fantasztikus helyekkel, amiket érdemes látni, szóval miért is ne tenném, ha megvan rá a lehetőségem?


Sokféleképpen lehet utazni és ezeket nem kéne egykalap alá venni, mert nem ugyanolyan hatással vannak se az utazóra, se a meglátogatott helyekre. Egy olyan városban élek, ahova sok turista jár és hidd el, óriási különbségek vannak közöttük.


Nyilván vannak olyanok, akik nem szeretnek utazni, ez van. Nincs ezzel se gond, szóval azt se tartom elfogadhatónak, ha emiatt szidnak vagy viccet csinálnak valakiből.

25/N

ma 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

A nővéremék is állandóan mennek, és küldi a fotókat ahol épp jártak. Nem szólok nekik miatta, hogy miért mennek mindig mint a bőrszedő zsidók, de már nem tudok mit írni őszintén a képekre, csak hogy nagyon szép, hű, meg ilyeneket😄 De közben már nagyon unom. Nem vagyok irígy sem, meg nem sajnálom tőlük, menjenek ha akarnak, csak már azt se tudom milyen helyeken jártak, ha mondanak róla valamit, hogy nem tudom, hogy ott is voltak? Magyarországon belül is szinte már mindenütt voltak. De az is zavaró, hogy a nővérem még azt mondja, hogy idén alig voltak valahol, és duzzog, hogy a párja nem viszi el ide is meg oda is még. Utána meg panaszkodik, hogy milyen sokat járkáltak és elfáradt, mert mindent egyszerre meg kell

nézniük.Szóval én nem ítélem el őket azért, mert állandóan mennek, csak a tesóm ne mondja, hogy alig voltak valahol. Amúgy érthető is, hogy már kapuzárási korban vannak, és inkább élményeket gyűjtenek, mint tárgyakat, ami mostanában egyre menőbb, meg a netre felteni a minél különlegesebb helyekről készült fotókat. Írtam nincs bennem irígység, de én sajnos nem tehetem meg hogy állandóan utazzak. Pénzem sincs rá, egészségi okok miatt sem tudok, és nincs kivel se menni. De amúgy olyan nagy késztetést se érzek rá. A környékemen szoktam túrázni egyedül, ami másoknak lehet nem olyan csoda, de nekem nagy élmény, és kalóriaégetésnek is jó. Én inkább a természetbe szeretek járni, és az apró csodákat felfedezni, minthogy 40 fokban sétálgassak valami romok közt Tunéziában, vagy Egyiptomban. Ezért sem vagyok irígy, meg arra sem, hogy utazás közben szinte mindig összevesztek tesómék. Mert mindkettejük épp mást akart megnézni, vagy mást akart csinálni aznap. Jó az igaz, hogy hiányzik egy társ, akivel mehetnék, de egyedül arra megyek amerre akarok, és azt csinálom ami kedvemre esik.

ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Katona Dius ***** válasza:
79%

1. Azt csinálnak a saját pénzükkel, amit csak akarnak.

2. Neked ehhez semmi közöd.

3. Én sem szeretek utazni. Jobban elvagyok itthon, csendes magányomban egy jó könyvvel. De ha valaki minden megtakarítását arra költi, hogy utazzon (van ilyen kollégám), akkor had tegye. Ha neki ez okoz örömet. Én sem szeretem, ha bárki beleszövegel abba, mire költöm a pénzemet.

ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Ez az egész rendszer, amit nevezhetünk nyugatias modernitásnak is, összeomlóban van, aminek csak az egyik túlhasználati jelensége a tömegturizmus. Szóval aki szereti és megteheti, meg az identitásanak a része az hadd menjen amíg lehet. Elenyésző geográfusokat, ökológusukat, meg néhány próbálkozót leszámitva már senki sem ért a tájterhelés nélküli tájgazdálkodáshoz. Így hát a jól lét helyett itt van a jólét. Fogyasszunk, látogassunk piramisokat, kell az akkumulátor meg a plazmatévé, az okostelefon amiről írok stb. Ezek nélkülözhetetlen dolgok, úgy hogy nyomassuk. Egyébként is le lettünk bas*va, hogy keveset fogyasztunk, nem növekszik az elvárt módon a GDP. Az hogy a Kárpát medencéből sivatag lesz, meg testközelből van lehetőség látni az egyiptomi nyomort stb. ki a ge*it érdekel.
ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, keress egy kínai sámánt, aki áttranszportálja a tudatukat a fejedbe és majd megérted. Egyébként ezt, hogy valaki mit miért élvez, nem lehet elmagyarázni. Nekik ez jó, ennyi. Én meg azt nem értem, hogy mit lehet abban élvezni, hogy 18+ éven keresztül felelni kell egy másik emberért és a maszatos képét törölgetni, később meg állandóan veszekedni vele, hogy ne csináljon fasságokat, aztán ezt is elég sok ember élvezi és vállalja mégis.
ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

16#

Mert a nyugatias modernitásban a gyereknevelés is egy szakmává silányult

ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
"Élni, és élni hagyni!" Magyarul nem kell belepofázni mások életébe, hanem élj te is, úgy ahogy szeretnél. Ha nem szólsz bele az ő életformályukba, akkor ők se fognak a tiédbe, bármilyen hülyeségeket is csinálsz😄
ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ha megkérdezetlenül másokra ontod a véleményed, pláne, ha hasonló stílusban tetted, mint itt, akkor nem csoda, ha úgy reagáltak, ahogy. Az ő dolguk, mire költik a saját pénzük, ezzel nem neked kell foglalkoznod.


"Vagy, ha talált egy olyan helyet, ami nagyon bejön neki, akkor miért nem marad ott, költözik oda?" Mert más dolog turistaként megkedvelni egy helyet, illetve ott élni, lakni. Azért nem olyan egyszerű a dolog, hogy megtetszik egy hely, aztán holnap fogom magam és költözök is oda. Én is tudnék mondani helyeket, amiket szeretek, amik tetszenek, mégsem élnék ott huzamosabb ideig.

ma 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A Kanári szigeteken felverték az ingatlanárakat. A módosabbak igyekeznek letelepedni a bolygó legkellemesebb klímájú vidékén, az örök tavasz szigetein. Ez a Makaronézia régió. Kiszorítják az "őshonos" lakosságot a turisztikai szektorból is. Mondjuk ezen már én is gondolkodtam, ha megütném a lottón a főnyereményt akkor odaköltöznék. Madeira, Kanári szigetek, Zöld foki szigetek, Azori szigetek.
ma 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!