Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vak ember (aki alapból...

A vak ember (aki alapból annak született) látja a színeket?

Figyelt kérdés
Úgy értem el tudja képzelni őket?

#szín #ember #vak #Született vakság
2020. júl. 20. 23:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, aki soha nem látott, az nem tudja elképzelni.
2020. júl. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Valami elképzelése, vagy inkább gondolata van róla, de az valószínű meg sem közelíti a valóságot.
2020. júl. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%
Engem az érdekelne, hogy melyik az az érzékszervük, amely egy látónál fejlettebb.
2020. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A tapintás az kétségtelenül kifinomultabb.

A hallás általában nem jobb, csak mivel arra támaszkodnak, így hiszi mindenki azt, hogy jobb.

2020. júl. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
4 És a szaglás?
2020. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A szaglás is inkább az a kategória mint a hallás. Inkább csak azért veszik észre a szagokat hamarabb, mert a látás hiányából fakadóan minden másra hagyatkoznak.
2020. júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Logikus, hogy nem tudja elképzelni, hogy pl milyen lehet a sárga vagy a piros. De vajon azt érti, hogy milyen a fekete? Ha pl azt mondanánk egy vak embernek hogy a fekete az amit mindig "látsz", akkor értené? Vagy ők feketét sem "látnak"?
2020. júl. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az rossz lehet, szegény.
2020. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Álmukban látnak, vagy álmukban is vakok?
2020. júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Általánosságban nem tudom, én egy született vak alapján mondom, de logikusan, biztos ez érvényes mindenkire...Nem mondhatjuk nekik, hogy az a fekete amit látnak, hisz nem tudhatjuk mit látnak. Mivel nincs fogalmuk semmiről ami látás, így nem tudják megfogalmazni, megmondani mit látnak. Meg hogy látnak-e egyáltalán valamit. Ugyanis itt olvastam egy később megvakulttól, hogy nem feketét vagy bármilyen színt lát, hanem egyszerűen a semmi van előtte. Nem tudta leírni ezt a semmit.

Álmukban...mintha azt mondta volna egyszer egy illető, hogy "látnak" Persze ez nem látás megintcsak, Inkább a dolgokról általuk elképzelt kép megjelenése. Gondolom ez olyan lehet, mint mikor egy látó számára ismeretlen formát, tárgyat kezébe vesz csukott szemmel, és kialakul róla egy kép benne.

2020. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!