Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem zavar ha online...

Titeket nem zavar ha online is ki oktatnak hogy kell helyesen irni?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet úgy irni ahogy jól esik már mint érthetően de muszáj mindig minden apró irás jelet észbe tartani mint az iskolában?
tegnap 22:52
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
52%
Én csak ignorálom őket, fölösleges idegeskedni miattuk. Abba meg elég szomorú belegondolni, hogy milyen élete lehet azoknak, akik attól érzik magukat jobban, hogy a netet, anonim módon trollkodhatnak és okoskodhatnak, meg beszólogathatnak másoknak.
tegnap 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Engem nem szoktak kioktatni, mivel tudok helyesen írni. Egyébként engem is zavar, ha valaki nem. Ez a primitívség jele
tegnap 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

Zavaró a hibás írás.

Olyan, mintha visszamennénk a középkorba.

tegnap 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
79%
Hiába pontozzátok le a 12#-est, de igaza van. Primitívség jele valóban. Kit vesznek fel előbb egy munkahelyre, vagy hogy kerülsz egy jobb pozícióban az életben, ha nem tudsz normálisan írni, kifejezni magad, megfogalmazni érthetően, amit szeretnél. Az meg, hogy haverok vagy család körében hogy írsz mindegy. Igen is, a helyesírás, az érthető megfogalmazás, az általános intelligencia jele.
tegnap 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

Engem nem zavar, - de nem is szorulok rá!

Ellenben elvárok annyi tiszteletet a kommunikációs partnereimtől, amennyit megelőlegezve MEGKAPNAK tőlem! Nem várok el több tiszteletet, csak amennyit megadok, de ha nem képes valaki tisztelni a kommunikációs partnerét, akkor nem kell erőltetnie a kommunikációt.

ma 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
Az írásképed rólad mutat egy bizonyítványt. Szerintem irtó gáz, ha valaki a saját anyanyelvén nem tud helyesen írni.
ma 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ. Ha valaki kedvesen figyelmeztet, akkor megköszönöm, hogy szólt és legközelebb figyelek.


Viszont volt olyan eset is, amikor spanyol nyelvű youtube videók alá írtam többször (spanyol szakos voltam, tehát tudok spanyolul) és az egyik felhasználó állandóan a helyesírásomba kezdett el belekötni és sosem arra arra válaszolt, amit írtam. Az már nagyon zavart, mert látszott, hogy ahogy írtam valamit rögtön írta alá a megjegyzéseket.


Amit én nem értek az az, hogy régen nagyon sok tollbamondást irattak az iskolában, figyeltek a helyesírásra és mégis rengeteg ember ír helytelenül. Pl. igekötők helytelen használata egy nagyon jó példa.

ma 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Én szeretem, ha felhívják a figyelmemet a hibákra, mert tanulok belőlük én is, így jobbá válhatok. Bár nekem alapvetően jó a helyesírásom, inkább elütéseim vannak csak.


Neked viszont tényleg kimaradt valami a 3. osztálytól kezdve...

[link]

Cseszd le légy szíves a tanáraidat, hogy nem tudtak a 12+ év alatt megtanítani írni. Nem normális, aki átengedi az ilyeneket, nemhogy érettségin, de alapvetően, következő osztályba.

ma 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
32%

aki ezen fennakad az csak kotekedni akar. tessek kisbetuvel. nem lattam joindulatu kommentelot aki melyen segiteni akar de odanyomja jo lenne a helyesiras, mert nem tettel pontot a k0mment vegere.


az is llhet a teloja miatt szar a helyesirasa. millio oka van. nekem pl angol a billentyuzet, kulfoldi tarsalgas miatt elegem lett a magyarbol atvaltottam. telon is. nem fogok az egezetekkel b*szakodni.

ma 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
74%

#19


6-18 éves korodig az iskolában tanulsz helyesírást, magyar nyelvtant. Ha ennyi idő alatt nem vagy képes megtanulni a saját anyanyelveden helyesen és érthetően fogalmazni és írni, akkor azt ideje lenne felnőttként pótolnod, és nem rászarni a gyerekes hisztiddel az egészre.

Ez nem kötekedés, hanem alap, hogy a saját anyanyelveden tudj helyesen írni és fogalmazni.


Mint már írtam, az írásképed rólad mutat egy bizonyítványt.

ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!