Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okozza a megfelelési...

Mi okozza a megfelelési kényszert?

Figyelt kérdés

Amikor embernek között vagyok, szinte állandóan arra gondolok, hogy tetszem-e annak, aki rámnéz és vajon mit gondolhat rólam. Mivel túlsúlyos vagyok, így állandóan azt gondolom, h azt gondolja aki rámnéz, hogy "fú milyen kövér ez a nő... "

Mi ez? Önértékelési zavar? Miért vêsődött be nálam ez az állandó gondolatmenet?

Miért akarok tetszeni?

Mit fejlesszek magamon, hogy ne így legyen?


ma 04:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Magadat kéne elfogadni, és akkor más véleménye sem izgat. Van, aki normal súllyal is tulsulyosnak gondolja magát önértékelési probléma miatt. Lehet ez mentalis betegség, vagy valami trauma, esetleg neveltetés eredménye
ma 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tanuld meg értékelni egészben magad és ne csak azt a túlsúlyt.

A másik dolog, hogy magadnak kell tetszened, ne másnak. Ha te elfogadod olyannak magad, mint amilyen vagy, mások is elfogadnak. Aki nem fogad el, annak nagyobb problémái vannak mint neked.

ma 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

A kialakulása: A mások véleményétől való félelem, rettegés, a "jajj mit gondolnak rólam", "ha bárki rosszat gondol rólam, nem fog/fognak szeretni, pletykálni fognak" stb lehet mögötte.

Kialakulásában szerintem szerepet játszik a gyerekkori szeretet-megvonás, megszégyenítés, "ha nem vagy jó, nem szeretlek", "nem fog senki szeretni, ha"... Stb.

Kognitív viselkedésterápia például és szakember sokat tudna segíteni.

ma 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én lefogytam és azóta nem érdekel, ki mit gondol. Megnő az önbizalom is. Persze ehhez lelki munka is kell, mert ott, ahol ilyen gondolatok lapulnak, lapul még durvább is. Ásd ki, és meglepődsz te is :)
ma 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem erdekel a másik ember az mit csinál hogy van mit akar dolgozik tanul hanem csak saját magadon van a fókusz.
ma 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!