Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Társadalmi megfelelési kénysze...

Társadalmi megfelelési kényszer mióta létezik a világunkban?

Figyelt kérdés
aug. 22. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Mindig volt. Társadalom előbb volt, mint az egyén.
aug. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Azt nem tudom mióta, de már a régebbi rendszerben is az volt, hogy egy nőnek csak az lehet az életcélja hogy férjet találjon és szüljön. Ha valaki nem így gondolkozott, azt megvetették. Persze ez hülyeség. Most is jelen van, és egyre nagyobb méreteket ölt lásd közösségi média. Tisztelet a kivételnek.
aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Mióta van társadalom és közösség. Kb a barlanglakók ideje óta.
aug. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Mióta van társadalom.
aug. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Antiszociális lény ***** válasza:
60%

Szerintem nagyon régóta, de az utóbbi időben erősödött fel nagyon. (Az internet korában.)


Legalábbis én így látom..


Amikor még én voltam kisgyerek akkor az volt a menő akinek volt sok-sok TAZO-ja, vagy Yu-Gi-Oh kártyája, ami igazából nem került valami sokba, de manapság már a kisgyerekeknél az a menő akinek ott virít a zsebébe a 400.000 Forintos iPhone a lábán pedig az amúgy ugyan annyit érő 300.000 Ft-os Jordan, mintha megvennéd 120 euróért a hivatalos márkaboltból. Ha pedig ezek nincsenek meg, akkor szimplán nem felelsz meg a "társadalmi normáknak". :D


Nyilván ezek a baromságok már felnőtt korban kihalnak, de lesznek helyette mások. Például amik régen is voltak.. házasodj, vállalj gyereket, dolgozz mindennap 8 órát stb.. éppen melyik társadalmi réteg milyen elvárásokat támaszt.


Ezek révén pedig könnyen kialakult a megfelelési kényszer, mert másnak lenni nem éppen jó, azzal nem leszel népszerű vagy kedvelt személy.

aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
előbb volt, mint a tojás.
aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A barlanglakásig el sem jutottunk volna megfelelési kényszer nélkül.


Kb 2 millió évre teszik az ember kifejlődését, de már jóval előtte szocializált volt. Azt szokták mondani, hogy egy buszra felrakott 30 csimpánz megöli egymást és ez az állat is szocializált.

aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Alapvető emberi ösztön, bár én nem társadalmi, hanem közösségi megfelelésnek hívnám. Szeretjük mostanában démonizálni, birkaszellemnek beállítani, pedig ez teszi lehetővé, hogy az ember csapatban dolgozzon, komoly társadalmakat építsen.


Annyit kell ezzel is csinálni, mint a többi emberi ösztönnel: tudatosan figyelni és kontrollálni. A szaporodás is egy rohadt erős ösztön, de képesek vagyunk azt mondani, hogy ha nincs gumi, akkor nem dugunk, mert mérlegeltük a következményeket. Kb ugyanennyit kell csinálni, amikor már minden haverod lakást vesz, de neked nincs elég pénzed.

aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
Amióta bármiféle csoportosulás van akár emberek akár állatok között, létezik. Csapatmunka a csapat rendszerébe való beilleszkedés nélkül (megfelelés a csapatnak) nincs.
aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Mo.-n a '90-es évek nagyon végétől jelent meg, de már előtte is megjelent "kicsiben", hogy: "Nekem Ladám van, míg neked csak KisPolszkid".
aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!