Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 40 felettiek, nálatok is...

40 felettiek, nálatok is jelen van ez az érzés?

Figyelt kérdés
43 éves nő vagyok, világ életemben imádtam zenét hallgatni, járni a várost, vidám voltam és sok mindenben lelkes. Egy ideje azt veszem észre magamon, hogy eltűnt belőlem a "tűz" minden téren. Mintha belefásultam volna a mindennapokba. Tegnap elővettem az imádott zenéimet, de azt éreztem, hogy még mindig jó ugyan hallgatni őket, de már nincs bennem az az érzés, amiket régen ezek a zenék kiváltottak. Régen munka után sokszor elmentem pár boltba körülnézni, vásárolni. Évek óta nem vágyom erre, csak hogy hazajöjjek és begubózzak. Ezt azóta érzem méginkább, mióta nálam fiatalabbakkal dolgozom és folyton azt hallgatom, hogy hova mennek bulizni. Folyton pörögnek, zsizsegnek és én csak nézem őket és azon tűnődöm, hogy hova tűnt belőlem ez a pezsgés? Nem a bulizás, mert sosem voltam buliba járós, de maga az életkedv mintha szépen lassan kifakult volna.

ma 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
41 vagyok, az elmúlt 4-5 évben nekem se volt kedvem semmihez, 2-3 hónapja jött vissza az életkedvem. És azóta tök jól érzem magam.
ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez normális folyamat. De később visszaáll jó esetben. Család nincs? Vagy már nagyok a gyerekek? Egyedül vagy?
ma 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
52 vagyok, ugyan ez. De ezt én nem úgy fogalmaznám meg, hogy eltűnt az életkedvem, mert nem erről van szó. Egyszerűen csak végeztem ezzel a résszel, elég volt, nem vágyom rá. A nyugalom esik jól, a békesség, a csönd, a természet, a családom, néha egy jó beszélgetés a barátaimmal, de semmi többre nem vágyom, ez tölt fel. Nem vagyok hajlandó a kötelező programokat végigszenvedni, nem hívok senkit csak azért, mert illene. Csak azokhoz megyek, azokkal beszélek, töltök időt, akiket szeretek. Így sem győzöm. Ha elmegyünk valahova, ki kell pihennem a pihenést is :-) Legjobban otthon szeretek lenni, piacra járni, az erdőben sétálni, ücsörögni a teraszon, molyolni a kertbe. Én ezt normálisnak érzem.
ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mindig is a nyugodt, csendes kategóriába tartoztam. Ilyen szempontból talán jobb helyzetben van, aki soha nem voltam bulizós, sem „vidám, lelkes”. Imádok olvasni, kézműveskedni, kirándulni és ezeket 40 felett is tökéletesen tudom kivitelezni. Szóval én nem érzek ilyet, mivel nincs drasztikus változás.
ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gyermek nincs, a párommal élünk együtt a közös házunkban. Rengeteg mindent csinálunk, kirándulunk, túrázunk, kertészkedünk ... stb. Csak az a nagy pörgés tűnt el. Ahogy írtam, előtte sem voltam bulizós típus, de a zene állandóan ment, akármit csináltam. Most már inkább a csend és a nyugalom került előtérbe. Ez sem rossz, sőt, csak furcsa, főleg így, hogy elővettem a régi zenéket és már nem azokat az érzéseket váltotta ki belőlem, mint régen.

ma 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen lettem ilyen, míg a 70 éves anyukám ugyanúgy élvezi a zenét, programokat, társaságot, kimozdulást, mint egész életében mindigis.
ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 menta34 ***** válasza:
Átérzem. Én egy több százezres hangrendszer előtt ülök, egyedül az irodában és hetek óta be sem kapcsoltam.
ma 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!