Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hanyagolja olyan sok...

Miért hanyagolja olyan sok ember a szájhigiéniát?

Figyelt kérdés
Olyan sok embernek rosszak a fogai, hiányos a fogsora. Miért nem elsődleges számukra, hogy szép legyen a mosolyuk? Ez csak engem borzaszt el?
tegnap 22:29
 1/3 anonim válasza:
100%

Ööö..., vágod mennyibe kerül a fogpótlás???


(Mondjuk én azt nem értem, amikor a kezében ott a nagy Ájfon, meg a lábán a Dzsoren Nájkí, meg a nyaralást tervezi, de nincs foga, vagy bár ne is lenne, mert ami van rohad.)

tegnap 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet nevelési sajátosság is, hogy gyerekkorban sosem alakítottak ki vele szájápolási rutint, vagy szimplán nem volt rá lehetőségük.

De a legnagyobb ok az az amit a #1 válaszoló már leírt, az emberek nagyon nagy része nem tudja megengedni magának a fogászati beavatkozásokat, pontosabban a fogpótlást. Itt mindegy hogy kivehető fogsorról vagy rendes fogimplantátumról beszélünk, a lakosság nagyon nagy része nem tudja anyagilag kifizetni. Elég csak Google-n rákeresni arra hogy mennyibe kerül átlagban, könnyen rájön az ember hogy miért nem. Tehát ez nem feltétlen igénytelenség kérdése.

Akkor igénytelenség hogy ha egyébként tehetős személyről beszélünk, aki biztonságosan ki tudná fizetni a beavatkozásokat, de mégsem teszi. Ott tényleg igénytelenségről van szó, viszont az emberek 99% nem ide tartozik.

tegnap 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 lámlámnahát ***** válasza:

statisztika 2014-ből. gyanítom a helyzet azóta se lett jobb.


Magyarországon egy évben átlagosan egy tubus fogkrém és fél fogkefe jut egy emberre. Szintén az átlagot véve évente mindössze 2200 Ft-ot szánunk fogászati kezelésekre.

tegnap 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!