Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az milyen betegség, amikor az...

Az milyen betegség, amikor az ember azt szereti, ha minél kevesebb tárgyi dolga van?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy kidobálok mindent. Nem szeretem a dísztárgyakat, sem az ilyen kis biz-baz porfogókat. A lakásom már lassan üres, az alap dolgok vannak benne, egy szekrény egy asztal egy ágy meg egy TV, azok is elég puritánok. Pedig régen nem voltam ilyen, volt egy csomó cuccom, de lassan mindentől megszabadultam.
ma 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Betegség?
ma 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez inkább minimalista életvitel, mint betegség.

Mázlista vagy, ha úgy tetszik, - nekem nincs választásom abban, hogy egy zsúfolt lakásban kényszerülök balettozni a kacatok között, mivel a feleségem egy használt szalvétát is csak könnyes szemekkel képes elengedni, nemhogy a ükanyja játék mackóját! :(

ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De én kidobok teljesen jó meg működőképes cuccokat is (pl. fényképezőgép), meg új ruhákat is, mert úgy érzem, nem kell, és idegesít, hogy ltt látom őket.
ma 12:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy 6 db-os étkészletből most dobtam ki 4 db-ot, mert feleslegesenek tartottam, hogy ennyi úgyse lesz használva nálam soha.
ma 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
én is ilyen vagyok de ez nem betegség
ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Ez azért túlzás. Készülsz valamire? Inkább kérj segítséget! Nem a tárgyak miatt, magadnak.
ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Én is igyekszem minden feleslegesen cucctól, kacattól megszabadulni. A családomban nem egy beteges gyűjtögető van, aki meg nem, ott is egy polcon 28 darab porfogó csetresz van.
ma 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Kirándulj, legyen valamilyen hobbid, foglald el magad valamivel, hogy ne a lakáson járjon az eszed. A kidobással kapcsolatban azért megemlíteném, hogy van egy csomó hely, ahol leadhatsz pl. étkészletet, ruhákat stb (cseriti), szóval legalább ne a szemétbe dobd. Még büszke is lehetnél magadra, hogy segítettél másoknak.
ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Ebben nincsen semmiféle betegség, csupán felismerted, mire van igazán szükséged, és azokat tartod meg. Azzal viszont egyet tudok érteni, hogy jobb lenne, ha a kidobandó cuccaid nem a kukában landolnának, hanem olyan szervezeteknél, amik olyasmiket gyűjtenek. Így a rászorulók is kapnának belőle.
ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Majd én is el fogom ajándékozni a régi ruháimat, melynek hatására meg fog szaporodni a katonai rendfokozattal ruháikon mászkálók létszáma a kerületben. :D

"Dikk! Egy alhadnagy!" :DDDDD

ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!