Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok,? ha írigy...

Rossz ember vagyok,? ha írigy vagyok azokra akik boldogok esetleg párkapcsolatuk is van házasságuk, és azokra is akiknek gyerekük van és azokra is akik egészségesek.

Figyelt kérdés
tegnap 19:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Pénzre nem csak ezekre
tegnap 19:14
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek rossz tulajdonságok.

Próbáld ezt inkább úgy megélni, hogy tőlük nem sajnálod, de magadnak is szeretnéd.

tegnap 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem gondolom.. az irigység egy természetes érzés.


Én nekem az asszertív szemlélet tetszik, ahol is minden érzést egy szükséglet vált ki. A kielégült szükségletek jó érzéssel töltenek el, a kielégületlenekhez pedig negatív érzések társulnak.


Tehát eszerint az irigység érzésed az arra mutat, hogy van egy kielégületlen szükségleted. Tehát az érzések valójában iránytűk aszükségleteidhez. A párkapcsolat, családalapítás, és az ezekkel járó egyéb szükségletek mind alapvetőek, emberiek. Nem is lehetne emberibb.


És nyilván visszatérve. Ez a te érzésed, ez benned van. Nem a másiknak akarsz rosszat, vagy bármi, hanem ez neked egy szükségleted, amiért elvileg tenned kéne... nem mindig jók ezek a bépített ösztönzőink, mert tényleg az irigység az nem éppen arra motivál, hogy te most elkezdj magadon dolgozni, hogy elérhesd ezeket magadnak, hanem inkább ilyen negatív spirálba taszít.


De ezért kell a felismerés! Hogy ez így nem mehet tovább, hogy változtatni akarsz. Ha ilyen helyzetben vagy, akkor ez már félsiker, és elkezdhetsz egy más szemléletben gondolkodni erről az érzésről, és ki tudsz törni a negatív spirálból, ahol lehet másokat vagy magadat hibáztattál a helyzetedért, vagy bármi (nem feltételezek ilyet, ez csak egy példa rá, hogy az emberek gyekran így élik meg ezeket)

És akkor most áthelyezheted ezt egy olyan nézőpontba, ahol megérted, hogy ez az érzés nem ellened van, hanem igazándiból segíteni akar neked, hogy ebbe az irányba kéne elmozdulnod.


Én erre magamnak anno egy ilyen szükségletmenedzsmentet dolgoztam ki, prioritásba helyeztem a dolgaimat, kialakítottam, hogyan lehet nekem egyre jobb és jobb.


Szóval én javaslom az önfejlesztésnek ezt az irányát, és vedd bátran igénybe szakember (pszichológus) segítségét is. Én mindenképp támogatom, ha ilyen irányba gondolkodnál.

tegnap 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

"az irigység egy természetes érzés"

Valóban. Csak nem jó, hanem egy rossz tulajdonság. Mint mondjuk a gyilkos düh, az is egy természetes érzés.

tegnap 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ha csak irigy vagy, de irigységből nem_ szúrsz ki, nem_ sz3m3'tkedsz a másikkal, akko nem_vagy rossz.

De ha háttérben áskálódsz, vagy nyíltan beszólogatsz, stb., mert irigy vagy, akkor az rossz. Mer ugye nem jogosít fel. Attól,hogy neked rossz,még nem illik semmilyen értelemben belerúgni a másikba,g3ny0'skodni vele.

Szal,ez a gyakorlati,erkölcsi része.Ha nem bántod a te saját sérelmeid/akár más miatt a másikat,akkor okés.

Pl ez a d0g0lj0n meg a szomszéd tehene is, meg a "fölfelé ny@lni,lefele t@posni,ezek nem_jó hozzáállások,felfogások.

tegnap 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy ettől rossz ember, de ezzel magadnak ártasz a legtöbbet. Igazából mindig elgondolkodom ilyenkor, hogy valamiért az emberek többsége előszeretettel néz fel ha irigykedni kell azokra akiknek több jutott, de le már nem néz, hogy értékelje azt amije van, hisz másoknak még ennyi sincs. Nem-nem, azt ugyan nem, mert őt nem érdekli mások élete. Kivéve ha irigykedni kell ugye. Hmm, pedig milyen szép világban élhetnénk ha nem felfelé nézve akarnánk egyre feljebb és feljebb jutni telhetetlen, hanem lefelé nézve próbálnánk felhúzni az alattunk lévőt, és majd utána menni felfelé, de mindig megelégedve azzal ami jelenleg van.
tegnap 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nézd azt az oldalát, hogy akiknek párkapcsolatuk van, gyerekük van, nem feltétlen boldogok, mert a gyerek rossz, nem ért a "szülő" hozzá, a párkapcsolatban élőknél is vannak viták, amiket nem feltétlen tudnak megoldani. Tehát sokan csak egy látszatéletben élnek, ami boldognak tűnik egy kívülállónak.
tegnap 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, egy sz@r ember vagy. Biztató hogy magadtól ráéreztél, tegyél ellene.
tegnap 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Barnabas333 ***** válasza:
71%
Engem irigyelhetsz autista gyerekkel, akivel itthon kell ülni és elhidegült 5 évvel idősebb nővel...
tegnap 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Rosszindulatú vagy. De ha már felismerted, tehetsz ellene. Sokan észre sem veszik magukon.
tegnap 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!