Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szoktak...

Az emberek miért szoktak maguknak is hazudni a motivációikról?

Figyelt kérdés

Egy ismerőssel beszélgettünk a gyermekvállalásról és ő azt mondta, hogy erre a világra nem szívesen szülne de közben meg még emlékszem, hogy 5 évvel ezelőtt nagy családot tervezett, csak azóta nem igazán jött be neki az élet kapcsolatok terén és emiatt a munkájára, tanulásra koncentrált ami még inkább ellehetetlenítette azt, hogy komoly kapcsolatot találjon.

Anyagilag teljesen rendben van a családja, ő is jól keres, kb. semmire se kell költsön ha nem akar, mert otthon él a szüleivel.

Akkor mi értelme az országban uralkodó helyzetre fogni ezt, amikor épp elég fiatalt látni aki 2-3 gyereket vállalnak és tiszteségesen fel tudják nevelni akár úgy is, hogy otthonról kevesebb segítséget kapnak, mint amire ő számíthat?



okt. 3. 16:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Mi közöd van neked ehhez? Azzal indokolja, akivel meg amivel akarja. Sőt, egyáltalán nem is kell neki. Miért nem a magad nyomorával törődsz?
okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem a családnak szülne, hanem saját magának. Teljesen érthetö, ha emiatt nem szeretne gyereket pár nélkül. Egy gyerek felnevelése nem csak az anyagiakon múlik.

Nem tudom milyen kapcsolatban vagy az adott illetövel, de nem lehet esetleg, hogy megunta már a hasonló kérdéseket?


A kérdésed akkor lenne alátámasztva értelmesen, ha ezt neked személyesen NEM 5 éve kifejtette volna és kb rá egy napra egy társaságban meg rákeni a világra.

Így csak te is spekulálsz és megvádolod azzal, hogy hazug, amikor nem is tudod biztosra.

okt. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%
Kikosarazott vagy mi?
okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#11 Látom betalált a gyerekvállalás téma. :D De akkor leírom megint, hátha most eljut hozzád is: ez csak egy példa az ismerőseim között aminél azt érzem, hogy kamuzik a valós motivációjáról.

A kérdés meg arról szól, hogy: "Az emberek miért szoktak maguknak is hazudni a motivációikról?"


Erre tudnál válaszolni? Esetleg ha nem értesz egyet és szerinted az emberek nem szoktak hazudni a motivációikról akkor azt is szívesen meghallgatnám, már amennyire a csekély értelmi szintem megengedi, hogy megértsem a magvas gondolataid a témában.

okt. 3. 17:49
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen majmoknak, mint te én is kamuznék. Sok embernek semmi köze nincs a saját motivációimhoz.
okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#12 Ne ragadjatok már le ennyire ennél a példánál. Általánosságban kérdeztem, hogy miért kamuznak az emberek a motivációikról.


Sima beszélgetés során jött fel a téma, nem szoktam ezzel zaklatni, kb. mindegy is nekem, hogy mit gondol. Kicsit elszomorít, hogy feladta de ezért nem baszogatom, sőt inkább igyekszem bátorítani.


" nem szeretne gyereket pár nélkül. Egy gyerek felnevelése nem csak az anyagiakon múlik."


Ez nem pont az ellentéte annak amit mondott? Mert ha azt mondta volna, hogy nincs párja és emiatt tett le a sok gyerekről akkor azt inkább elhittem volna, mint azt hogy a "rohadó világra" fogja, közben meg az alapok sincsenek meg nála ami egy nagy családhoz kéne.

okt. 3. 17:57
 17/25 anonim ***** válasza:
Még soha senkinek nem hazudtam semmilyen motivációmról. Nem értem, miről beszélsz.
okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem erre nagyon egyszerű a válasz. A hozzám közel állókkal, igaz barátokkal szívesen beszélgetek bármiről, nem szégyellek bevallani vagy megmagyarázni semmit.

A számomra jelentéktelen kíváncsiskodóknak meg kitalálok valami felületeset. Azokkal nem megyek bele mélyebb fejtegetésekbe, minek is tenném. Őket se érdekli igazán, én se tartozok nekik semmivel. Akár olyan dolgokkal kapcsolatban se, hogy miért nem járok minden nap futni és miért eszem néha édességet, ha diétázom. Ilyenkor hazudok valamit.

okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

1989-ben én is akartam még kettő kislányt.

Aztán ránk köszöntek a "reformok", amelyek azóta sem akarnak valahogy véget érni! Addig reformálták az életemet neves politikusaink a kilincset egymásnak adva, míg nem az élettől is elment a kedvem, nem hogy a családalapítástól és menedzseléstől!

Ebbe az országba normális ember MOSTANÁBAN NEM szaporodik!

okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
15%
Mert sokunkban nincs meg a felelősségérzet.
okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!