Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szoktak...

Az emberek miért szoktak maguknak is hazudni a motivációikról?

Figyelt kérdés

Egy ismerőssel beszélgettünk a gyermekvállalásról és ő azt mondta, hogy erre a világra nem szívesen szülne de közben meg még emlékszem, hogy 5 évvel ezelőtt nagy családot tervezett, csak azóta nem igazán jött be neki az élet kapcsolatok terén és emiatt a munkájára, tanulásra koncentrált ami még inkább ellehetetlenítette azt, hogy komoly kapcsolatot találjon.

Anyagilag teljesen rendben van a családja, ő is jól keres, kb. semmire se kell költsön ha nem akar, mert otthon él a szüleivel.

Akkor mi értelme az országban uralkodó helyzetre fogni ezt, amikor épp elég fiatalt látni aki 2-3 gyereket vállalnak és tiszteségesen fel tudják nevelni akár úgy is, hogy otthonról kevesebb segítséget kapnak, mint amire ő számíthat?



okt. 3. 16:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is az van amit a 18 mond. Te nem érdemelted ki hogy a kíváncsiskodásoddal komolyabban foglalkozzon, ettől még más jószándékú embereknek lehet jobban kifejti hogy hogy gondolja jelenleg a párkeresés témát. De mivel te csak ezen rugózol pletyka szinten, téged nem vesz komolyan, gondolom látszik hogy csak egy pletykafészek okoskodik.
okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

#21 általánosságban beszélgettünk és ő terelte személyes vonalra, semmilyen nyomás nem volt rajta, hogy színt valljon, hogy mégis mit gondol a családalapításról.

De azért tök érdekes, hogy én nem tudom megítélni azt, hogy mennyire kamuzik egy barátom de ti simán tudjátok ismeretlenül is, hogy én milyen vagyok. :)

okt. 3. 22:40
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

A mai világba komolyan? Szerintem nem hazudott a motivációjáról, a csapból is az folyik, hogy mindenhol háború van, bármikor bármi eszkalálódhat, nincsen olyan pasi akivel vállalná, nő az infláció, a bérek nem követik, az emberek egyre idiótábbak, az iskolákban nincsen tanár, az egészségügy összeomlik, világjárványok, stb. Bármi lehet, amit neked nem fejtett ki. 5 éve még én is akartam gyereket, a mai világban viszont már nem biztos.


Amúgy meg egy beszélgetés során ne kelljen már neki a motivációjának mi voltát vagy igazát bizonygatnia neked, mert TE úgy gondolod, hogy hazudik. A TE megítélésed még nem biztos, hogy igaz.


Amúgy bennem az életben nem merült fel, hogy amikor beszélgetek valakivel az hazudik a motivációjáról, mert 5 éve ezt mondta. Az emberek változnak.

okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
#22 ugyanazzal a logikával dolgoztunk, mint te!
okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

És honnan tudod, hogy nem tényleg ez a motivációja?

Nem akarok gyereket (és párkapcsolatot sem), mert nem vagyok hajlandó feladni azt a komfortot, hogy egyedül élek, azt csinálok, amit akarok, ha hazaérek a béke kicsiny szigetére, akkor csend és nyugalom vesz körül.

De ha akarnék, akkor nagyon aggódnék a jövője miatt. Egyrészt, amilyen országba vállalnám, itt számottevő javulást talán akkor fogok látni, ha megélem a 100 éves kort (30 vagyok). Másrészt, feltűntek a szokatlanul forró nyarak, áradások? Feltűnt, hogy már Európában is bőven volt példa terrortámadásra az elmúlt 15 évben? Legutóbb erre hivatkozva vontak vissza egy koncertet Bécsben, és Bécs pusztán 2-3 órára van Budapesttől. Lakhatási válság van Európa-szerte, az éghajlat épp a lelkét leheli ki, a szomszédunkban háború van, a közel-keleten háború van, olyan politikusokat választ meg a plebs önként és dalola, akikhez hasonlóakat a történelemkönyvek zsarnokként tartanak számon. Ha akarnék gyereket, nagyon elgondolkoznék azon, hogy nem fogja-e a szememre vetni 30 év múlva, hogy inkább meg se szültem volna.

okt. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!