Ha 27 évesen nem vittem semmire még lehetek sikeres ember?
19 éves korom óta dolgozom, többnyire külföldön.
Van kocsim, megtakarításom illetve egy lakásom amit örököltem viszont teljesen felújítottam saját pénzből.
Az egzisztenciám mondhatni stabil, de mégis azt érzem elnézve másokat hogy jóformán sehol nem tartok.
Mások komoly kocsikkal járnak, építkeznek, utazgatnak ezzel szemben nekem a napi mókuskerék van. Munka, edzés aztán másnap elölről ugyanaz.
Ki lehet ebből valahogyan törni?
Tudom hogy sokaknak ennyi sincs, de ha belegondolok hogy még 30 évig napi 8-10 órában kell dolgoznom legszívesebben felakasztanám magam.
"Ha 27 évesen nem vittem semmire még lehetek sikeres ember?"
Változtatni sosem késő. Akár 60-70 évesen is elkezdhetsz új dolgokat tanulni és új életet felépíteni. Még ekkor is elérhetsz sok új dolgot. De azért fiatalabban lényegesen több a lehetőség és a mozgástér előtted. Amíg még fiatal vagy, addig alkalmazkodóképessebb is vagy, a nehézségeket is jobban viseled.
27 évesen még irtó fiatal vagy, ekkorra még messze nem kellett semmit elérned és irtó nagy előny számodra, hogy már elértél valamit - sokkal többet, mint mások, vagy mint amennyire tartod a saját eredményeidet.
Előtted az életed nagy része és szinte bármit elérhetsz, ha teszel érte. Viszont ez nem jelenti azt, hogy bármeddig ráérsz mindent halogatni. Ennyi idős nem leszel mégegyszer. Ennél már csak több leszel. Vannak dolgok, amiket nem lehet felgyorsítani. Ilyen például a tapasztalatszerzés és a kamatos kamat is. Amihez 10-20-30 évre van szükség, annak az pont ennyivel azután fog beérni a gyümölcse, hogy belekezdtél. Minél később fogsz hozzá, annál később jutsz el oda.
Nem véletlenül mondják, hogy ha a gyerekeiddel egy dús lombú fa árnyékában akarsz hűsölni a kertben, akkor a legjobb időpont elültetni a fát 20 éve volt. A második legjobb időpont ma van, mert ennél már csak később tudod elkezdeni. Ugyanez igaz különösen a tanulásra, de edzésre, megtakarításra, rossz szokások elhagyására, jó szokások felvételére és minden másra is. Minél előbb elkezded, minél jobban csinálni a dolgokat, annál hamarabb kezded el élvezni az előnyeit.
Annyira sok idő van előtted, hogy menet közben valószínűleg többször is rá fogsz még jönni, hogy eddig nem (elég) jól csináltad a dolgokat, úgyhogy változtatnod kéne. Annyit tehetsz, hogy próbálod az eddigi tapasztalataid, a mostani tudásod és a lehetőségeid szerint a lehető legjobb döntéseket meghozni és minél kevésbé elszúrni. Remélhetőleg a következő ráeszmélésnél nem azt fogod konstatálni, hogy mindent totál elszúrtál. Talán csak egy kicsit kell majd finomítanod az irányon és nem teljesen a nulláról előről kezdeni mindent.
"mégis azt érzem elnézve másokat hogy jóformán sehol nem tartok."
A hangsúly azon van, hogy "másokat elnézve"...
Gyakori probléma, de minek nézegetsz másokat?
Egy rakás embert megnyomorít lelkileg, hogy az eredményeiket mások vélt vagy valós sikeréhez méricskélik és értelmetlen versengésben próbálnak velük lépést tartani. Csakhogy ez nem vezet sehova. Törd meg az ördögi kört és szakadj ki a bűvköréből.
Sajnos külső hatások nélkül is természetes jelenség az életmód inflációja. Hozzászoksz, amit addig elértél és újabbat, szebbet, jobbat, nagyobbat akarsz nála. A közösségi média és másokra irigykedés csak fokozza ezt a jelenséget.
A fogyasztói társadalom és a marketingesek meg elhitetik veled, hogy minden elégedetlenségre, boldogtalanságra, vágyra az a megoldás, hogy vegyél még ezt, vegyél még azt. Csakhogy ezek pótszerek, amik csak átmenetileg szereznek örömet és utána marad a hiányérzet, amit újabb vásárlással próbálsz enyhíteni - és továbbra sem fog semmi megoldódni, mert nem a problémád okát kezeled, hanem csak a tüneteket próbálod enyhíteni.
"Mások komoly kocsikkal járnak, építkeznek, utazgatnak ezzel szemben nekem a napi mókuskerék van. Munka, edzés aztán másnap elölről ugyanaz."
Mások sem állandóan utaznak, építkeznek, szórakoznak. Mások élete sem csak móka és kacagás. Akiknek komoly kocsija van, azoknak is vannak problémáik, kellemetlenségeik. Sőt az sem biztos, hogy megengedhetik maguknak azt a kocsit, nyaralást, vagy bármi mást. Lehet, hogy hitelre vették, amit egy életen át fizetnek és amikor senki nem látja, hajkurásszák a kuponos akciókat, mert egy normális nagy bevásárlásra se futja nekik miatta.
Meglepődnél, ha tudnád, mennyivel több megtakarított pénze és anyagi biztonsága van sok olyan embernek, akikről nem is gondolnád, mint amennyire stabil és hosszútávú a jómódja azoknak, akik elköltik a jólét látványos mutogatására.
Messze nem látsz mindent mások életéből. A felszín csak az életük kellemes pillanatainak kivonata, amit te koncentráltan és válogatva látsz a közösségi médiában, meg a szomszédoknak mutogatva.
Te sem az unalmas, nyomorúságos, kellemetlen dolgokat mutogatod másoknak. A te problémáid és nélkülözésed sincs kint az ablakban. Messze nem tudsz mindent arról, hogy mások valójában hogyan élnek, vagy hogy mit hogyan értek el.
"ezzel szemben nekem a napi mókuskerék van. Munka, edzés aztán másnap elölről ugyanaz."
Ha nem tetszik ahogyan éled az életed, akkor keresd meg, hogy mi tudna téged valóban boldoggá tenni, hogyan tudnád azt megvalósítani és kezdj el dolgozni rajta, hogy összejöjjön.
"még 30 évig napi 8-10 órában kell dolgoznom legszívesebben felakasztanám magam."
Inkább tegyél róla, hogy javuljon a helyzet és minél jobbak legyenek a lehetőségeid. Például kereshetsz olyan munkát, amit kevésbé utálsz. A szabadidőben is feldobhatod jobban az életed, hogy a kikapcsolódás, hobbi, egyéb szórakozás fel tudjon annyira tölteni, hogy aztán röhögve végigcsinálod a munka napokat, mert annyira motivál, ami a munkán kívül vár rád.
Ha képzed magad, piacképes szakmát tanulsz, akkor többet fizetnek a munkád és ugyanazt a pénzt kevesebb munkával is elő tudod teremteni. Egy ponton túl meg akár annyival jobban kereshetsz a munkáddal, hogy megfizethetsz másokat is, hogy helyetted végezzenek el bizonyos dolgokat - vagyis a munkával keresett pénzedből szabadidőt tudsz vásárolni magadnak.
"Ki lehet ebből valahogyan törni?"
A megoldás az önismeret, saját magad alaposabb megismerése és a személyiséged fejlesztése. Keresd meg, hogy mi az, ami tényleg elégedettséggel tölt el, boldoggá tesz téged.
Az igazi boldogság az, ha nem vágysz többre annál, mint amid van. Viszont mivel anyagias világban élünk és bár nem kizárólagosan, de azért mégis csak a pénz a társadalmunk egy meghatározó alapköve. Minél előbb elkezded képezni magad pénzügyi téren, megismerni a gazdaság működését és hasznodra fordítani ezt a tudást, annál előbb tudod elérni, hogy a pénzt ne csak elköltsd hamar értéktelenné váló dolgokra, hanem azt is el tudd érni, hogy a pénz neked dolgozzon és magától is szaporodjon.
Ez mondjuk rövid távon lemondással jár. Ahhoz, hogy 10-20-30 évig kamatozzon egy jó kis befektetésben a pénzed, erre az időre nélkülöznöd kell. Nem költheted el semmi másra és így mutogatni sem tudod másoknak, amit rajta veszel. Viszont ha egyszer kiszámolod a kamatos kamatait, hogy akár csak relatíve kis összegű havi félretett pénz kamatai is mekkora vagyont képesek neked összehozni hosszú távon, akkor ha van egy kis eszed, elég hamar rászoksz a befektetésre a komolyabb autók és házak hajszolása helyett. Mert ebből a számításból megtudod, hogy mennyi pénzt veszítesz el vele, ha kihagyod a befektetés lehetőségét és inkább csak a jóval kevesebb pénzt költöd el...
Még időben vagy a pénzügyi fegyelmedet zseniálisra fejleszteni, az máris egy átlátható terv, amiben kis túlzással már az időt dolgoztatod (nyilván a zseniális szót se a semmiért használom azért). De lehet annyi párhuzamos terved, amennyit csak akarsz. Szerintem megkerülhetetlen a szerelemprojekt, amiben nekem legalábbis jó érzés sose téveszteni szem elől, hogy milyen sokféleképpen előfordulhat az, hogy pénznyelőből termőre fordul. Szintén ilyen megkerülhetetlen a folyamatos ötletelés olyan tkp vállalkozási tevékenységeken, amikkel lehet kicsit jobban haladni anyagilag, mint átlagos tevékenységekkel. Rendesen külön jegyzet ha van gyűjteni ilyeneket a kedvenc jegyzetelő appodban, az már elég jó, úgy már ha 10 év múlva előveszed is találsz olyat, amit full elfelejtettél és egészen figyelemreméltó. Ami még fontos, hogy váljon szokásoddá a lehetőségekre fókuszálás, a jobbak megragadása, és a tudat, hogy a kudarcokat igen jótékonyan fedi a többnyire termékeny stratégia. Jó terepe lehet ennek a mezei lakossági adok-veszek. Bármi is a vállalkozás jellegű ötleted/terved, kell a kupeckodó tapasztalat, és nem árt tényleges értékesítői gyakorlat, sőt, tananyag.
Így már nem fáj, hogy nincs meg minden, mert pontosan tudod, hogy az utadon vagy, és valahova oda vezet, hogy kezdheted elölről, mert cél kipipálva. Mondjuk onnan elkezdeni tervezni egészen más lehet, méltó arra, hogy a napi álmodozás merengősebb részét gazdagítsa.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!