Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában miért tartják...

Általában miért tartják "nagyszájúnak" negatív értelemben azokat, akik igyekeznek a saját érdekeiket képviselni?

Figyelt kérdés

Engem nagyszájúnak tartanak, pedig szimplán kiállok az érdekeimért.


Munkahelyen, amikor fontos meeting van,mindig én teszem fel a kellemetlen kérdéseket, például új projektnél.Ki csinálja, ha ő csinálja miért, mi lesz azzal amit eddig csinál?Kapacitás, túlóra, work life balance (amit a cég állandóan reklámoz)...stb

Látszik a főnökökön,hogy kellemetlen nekik válaszolni meg azt gondolják (nehogy feltegyél még egy kérdést)

A kollégium többsége muja,megalkuvó a férfiak is.

Nekem meg fontos,hogy tisztában megyek a dolgokkal, ez az érdekem.


Másik eset még jobb.

Én levelezőn végeztem mesterképzést egyetemen, munka mellett.

Voltak kötelezően választható tárgycsoportok.Mindegyik csoportban volt 2-3 néhol több tárgy.Az egyikben viszont a tanterv szerinti 3 helyett, egyet indított az egyetem és pont a legnehezebbet, legkevésbé érdekeset a többség számára.

A felelős tanszék ignorálta az e-maileket,amiket írtam, a tanszéki ügyintéző meg flegma stílusban beszélt velem a telefonban és lerázott, de mondtam, nem hagyom annyiban.

Utána, fogtam magam, 1 oldalas panaszlevél,sorban, a HÖK-nek, dékánnak, rektornak.

2 hét múlva behívtak a tanszékre,hogy oldjuk meg a "nézeteltérést".Ott is mondtam, ez nem nézeteltérés, ott a hivatalos tanterv, bent van hány választható tárgyat kell indítani, ha nem is mindent, de 3-ból kettőt illene.Ha egy nem indul, akkor nem választható, hanem kötelező.

Végül megígérték,hogy következő félévben elindul, így is lett.



Diplomázásom után is visszahallok olyanokat, hogy annál tárgynál úgy kezdi az oktató, hogy sokáig nem indult, csak egyszer egy hölgy hallgató rájuk borította az asztalt és azóta indítják.


Nem borítottam semmit senkire, csak kiálltam az érdekeimért és jeleztem az egyetemnek, hogy nem korrektül járnak el.


aug. 18. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Általában azért, mert ezek átmennek nem kicsit szemtelenbe. Kapnak X egység lehetőséget bármire értve, de ezek mindig mindent kijátszanak és X+12 egység lesz a végén, képletesen értve.
aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert mindig mindennel tisztába akarsz lenni, tudni akarod az okát. Olyan, mintha valakit felelősségre vonnál, hogy mit miért, mikor, hogyan teszi az adott illető. Illetve elszántad ragaszkodsz a terveidhez és ezzel szembemész másokkal, hogy neked jó legyen. Nem baj ha kiállsz magadért, csodálom az ilyen embereket, de ne gázolj át mindenkin kérdező, mert, más is van, másnak is vannak érzelmei. Lehet, hogy te nem akarsz senkit bántani, de egyesek annak vehetik. És ez sok embert elijeszthet. Vedd lazábban a dolgokat, hogyd hogy történjenenek a dolgok.


Bocsánat ha nyers voltam.

aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

A leírtak alapján nekem inkább 1 fontoskodó f*sznak tűnsz.


Én pl biztos nem pazarolnám az időmet azzal, hogy panaszleveleket küldözgessek ide-oda, inkább megfogom és kipuskázom azt az 1 tárgyat.


Meetingen szintén nem érdekel, hogy mit hogy terveztek és az se érdekel mikor készül el a projekt, én felveszem a munkámért járó fizetést és csá, nem tartozik a feladatkörömbe se a tervezés se a menedzselés.


Ilyen mentalitással jutottam el oda, hogy br 2.1 milliót keresek teljes home officeból 2-3 óra effektív munkával összevágom az aznapi teendőt és foglalkozom a hobbimmal és egyéb elfoglaltsággal, aminek hála teljesen stresszmentes és elégedett életet élek.

aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3!


Egyetemre tanulni járunk, nem puskázni.Ráadásul kemény számolós tantárgy lett volna, nem tudtad volna kipuskázni.



Meetingen elég baj, ha nem érdekel mennyit kell túlórázni új projekt miatt, ugyanis a kedves menedzsment spórolásból nem akar létszámot bővítnei.

aug. 18. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Az jó ha kiàllsz magadért,harcolsz az érdekeidért,de sajnos sokszor lehet akadékoskónak tűnsz.Vannak esetek amikor jobb a hallgatàs akàrmennyire is igazunk van és pont mindenért nem is kell szólni.Ez nem az jelenti hogy meghunyàszkodunk.De aki sokat jàrtatja a szàjàt az nem mindig fog jól kijönni belőle.Sajàt példàmból mondom.Bizonyos esetekben megtanultam a sajàt hozzààllàsomat megvàltoztatni a dolgokhoz,emberekhez es nem a helyzeteket,embereket akarom megvaltoztatni.

Egy középiskolai tanàrnő,vilt baràtnőm példàja.Történt valami iskolai szinten,komoly dolog és azt a hatàrozatot hoztàk hogy az iskolàban senkit nem lehet pótvizsgàra buktatni.Ő meg akadékoskodott és csinàlt egy ügyet magànak az iskolàba,magàra haragította az igazgatónőt is.Az volt a gondja hogy vannak diàkok akik nem jól alakitanak àt mértékegységet fizikàból és nem tartotta igazsagosnak a helyzetet egy olyan iskolàban ahol a fizika nem is fő tantàrgy! Kit érdekelnek a mertek egysegek mikor sokkal komolyabb dolog tortent es ez a hatàrozat az egész iskolara kihatott es szaz tanarbol egy kötekedett.

aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elozo vslaszolo vagyok.Pl.nalunk a munkan a sok a nem dolgozo munkas es masok huzzak.Nekem ez nem tetszik sokszor szoltam emiattm Semmi foganatja az egyetlen dolog amit tehetfk hogy valahogy ezt elfogadom,hozzaallok vagy lepek.Attol hogy jartatom a szamat nem lesz jobb.Megint en leszek a kulonc,ugy tesznek mintha ott se lennel.
aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ráadásul kemény számolós tantárgy lett volna, nem tudtad volna kipuskázni"


Kemény számolós tárgyakat puskáztam WolframAlpha-val és diffegyenletek megoldására optimalizált GPT alapú LLM modellekkel (kvantummechanika / atomfizika / villamosságtan)


"Meetingen elég baj, ha nem érdekel mennyit kell túlórázni új projekt miatt"


Túlórázni természetesen semennyit nem túlórázok, mivel ez nem szerepel a szerződésemben, tehát 2 opció áll a mendzsment előtt:

1) ha nem úgy halad a projekt ahogy kellene akkor vagy vesznek fel plusz embert

2) leülnek velem tárgyalni, hogy mekkora kompenzáció és fizetésemelés ellenében vagyok hajlandó túlórázni


viszont ilyenről nem én fogok előre gondoskodni, elvégre ezért van a menedzsment, ha ilyet előre nem tudnak betervezni akkor egyszerűen inkompetensek a feladatuk ellátásához. Én emiatt egy szót nem fogok pazarolni egy meetingen, majd úgyis megoldják.

aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Csak egy egyszerű kérdésem lenne az első, meetinges példádhoz.

A te munkakörödnek része, hogy ezekkel a dolgokkal foglalkozz?


A válasz függvényében már magadnak is le kellene tudd vezetni a választ az erdeti kérdésre is.

aug. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Jó ez a mentalitás, csak rohadtul nem ebbe a világba illik ami jelenleg van, mert egyszerűen nem érdeklik az embereket a konstruktív megoldások. Kitalálnak a nagy hozzáértő fejesek valami szart, aztán presztízsből ragaszkodnak hozzá, az alatta levők pedig vagy azt követik vagy távozhatnak. Pont olyan semmirekellőké a mai világ mint a hármas.
aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8,


bejelent a csapatban a vezetőség,hogy új projekt lesz.Közlik, miről szól.Majd, megkérdezik vannak-e kérdések.

Általában senki nem kérdez, csak én és nyilván érdekel,hogy többet kell-e dolgozni, ugyanazért a fizetésért.

aug. 18. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!