Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudok változtatni a...

Hogyan tudok változtatni a negatív tulajdonságaimon?

Figyelt kérdés

Egy elég mérgező családból származom. Gyermekkorom a folyamatos veszekedésből állt, apám folyamat belénk kötött ok nélkül melyből sok dolgot anyámra is ráragasztott valamint ránk a gyerekeire..

Jelenleg a 3. párkapcsolatomba “vagyok” és mind a borzasztó személyiségem miatt ért véget hisz ráuntak hogy ugyanúgy viselkedek ahogy apámék hogy random bekattanok és szurkálódok, keresem a támadási felületet. Tudom hogy borzasztó társuk voltam, DE nem akarok ilyen lenni :( egyszerűen skizofrén vagyok és persze nem a rossz oldalamba szeretnek bele hanem a másikba. Ezt minden exem belátta hogy van egy normális oldalam is de ez borzasztó.

Belátom a hibáim, voltam szingli rengeteg ideig hogy kiismerjem és átértékeljem magam.. de mégsem tudok normális társ lenni egy kapcsolatban.

Nem akarok orvoshoz fordulni ha nem muszáj, hisz mint mondtam belátom a hibáim.

Mit tegyek? volt már valaki hasonló helyzetbe?


aug. 15. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem skizofrénia, hanem a személyiségednek van egy kevésbé jó oldala. Ez mindenkinek van, kinél súlyosabb, kinél nem. És igen, jól látod, a gyerekkori minták belénk égnek és ezen nagyon-nagyon nehéz változtatni.


Mondanám, hogy pszichológus, de kb. 30-40 % a siker hosszú évek munkájával és az sem biztos, hogy tartós lesz. A gyerekkori minták és traumák nagyon bele tudnak égni az emberbe, sokszor utáljuk magunkat miatta, eldöntjük, hogy változtatunk, aztán még sem megy. Max. pár hétig, de utána visszazuhanunk a valóságunkba, a színészkedés nem megy hosszabb távon.


Hatalmas traumák után tud általában változni az ember, de hogy miben, az mindig lutri.

aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Voltam régen, és sok éven át is dolgoztam magamon, és teljesen átalakultam, az ellentéte lettem.


Egy kis önelemzés, önreflekció, tudatalatti érzelmek, gondolatok feltárása, és új gondolati sémák, perspektívák alkotása az út.


Tudatosítani mikor átváltasz egy betegebb tudatállapotba, mikor negatív vagy. Mikor tudatosítod, megfigyeled magad, megállsz. Átgondolod, mit mondasz, miért, miért gondolod azt, amit. Ez az első lépés, hogy felismerd és az öntudatot bekapcsold, amikor tudattalanul negatívkodsz.


Ha ezt gyakorlod rendszeresen, jó úton fogsz járni. Az már haladóbb terület, hogy átírod a tudatalattid gyökerestül.


(Ezt nem fogják nagyon tanítani a pszichológusok, elég konkrét lépésekre kifejlesztettem, ezzel valódi eredményt el lehet érni. Csak komoly munka, és ténylegesen aktív munka, nem csak beszélsz arról mit érzel, hanem te dolgozol az elméden.)

aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket a "bekattanásokat" (nem sértésből, de most nekem sem jut rá jobb szó eszembe) lenne érdemes közelebbről megvizsgálni; van-e konkrét dolog, ami kiváltja, közben vannak-e ismétlődően előkerülő megjegyzések, motívumok, akkor hogyan viselkedsz, hogy reagálsz, kommunikálsz. Ezeket kellene elemezni.
aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki válaszát! Próbálok változni 1-1 siker van is, de sajnos rengeteg a kudarc és ilyenkor csak akkor veszem észre magamat ha már késő. Próbálom jobban kiismerni a kattanásaim de sajnos szinte bármibe képes vagyok belekötni ha eltelik pár nap nyugodtan.
aug. 15. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne legyél magaddal se túl kemény, ebbe a hibába könnyű beleesni. Illetve a kudarc miatt se keseredj el, mert az is a fejlődés, tanulás része, legyen az bármilyen kemény is.

Akkor ez kicsit olyan, "hogyha nincs gond, generálok egyet?" dolog lehet?

aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!