Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerin-tetek hogy lehet azt...

Szerin-tetek hogy lehet azt elviselni ép ésszel hogy valaki egy kimagasló életből börtönbe kerül nagyon hosszú időre? Mi lehet ilyenkor a fejben és egyáltalán van esély arra hogy nem őrűl meg az illető?

Figyelt kérdés

Régóta olvasom csak az emberek topikot leginkább és láttam hogy valaki kérdezett itt hasonlót, így jó ötletnek tűnik ha itt beszélem ki.

Valószínű ugyanarról az emberről is van szó egyébként, bár nem vagyok benne biztos.


Szóval a lényeg, hogyha valaki 10+ évig extra szerencsés, önerőből nagyon híres és gazdag lesz, elismert és úszkál a milliárdokban, jól néz ki és extra luxusban él, annak vajon mi lehet a fejében, ha egyik napról a másikra elviszi a rendőrség és utána többé nem engedik ki, majd közlik vele hogy 13!!! évet kapott egy nagyon durva, nagyon puritán kemény börtönben….


Nem elég hogy felkészülni sem volt ideje, nem számított rá, de egy nap alatt a legnagyobb luxusból lekerül a legrosszabb helyre.

Talán még a hajléktalanságnál is rosszabb…


Én pl nagyon a végletek embere vagyok és mindig azt gondoltam hogy mindent vagy semmit, tehát én ilyen helyzetben nyilván elmennék a semmi felé és valószínű kérnék rivotrilt, hogy fel se fogjam.


Egyszerűen annyira agyalós ember vagyok, hogy amióta ezt megtudtam, azóta ezen gondolkodom, hogy ezt hogy lehet kibírni, illetve hogy megmaradt-e még vajon az ép elméje.

Mert ugye ott nem tud öngyilkos lenni bent, tehát muszáj minden nap úgy élnie hogy 13 évig ott bent.


Ráadásul elvették minden vagyonát, ha kijön majd 40 éves kora felett, akkor semmije nem lesz.


Nem értem hogy ha valaki ennyire szerencsés, akkor hogy fordulhat ennyire hatalmasat az élete.

Ilyenkor nem tudom megérteni az életet… Sajnos ilyen kényszeres túlgondoló típus vagyok.


Pszichológiai szempontból van esély hogy ilyenkor megmaradjon az ép elme? Vagy fixen kb skizofrén szinten van már, főleg amikor majd kijön?

Felfoghatatlan nekem hogy ilyen van és ez nem egy film, azóta torzult a valóságról alkotott képem, mióta ezt a sztorit meghallottam.


aug. 14. 16:17
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Akkor meg ott fog bent megrohadni, ki a g3cit erdekel a lelkivilága

Biztos szamitott ra hogy elobb-utobb ez lesz

aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Engem pl igen

Azért tettem fel a kérdést

aug. 22. 12:04
 33/38 anonim ***** válasza:
Miert erdekel teged egy no eroszakolo bunozo? Csak nem sajnalod?
aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Nem, nem sajnalom mert ha elítélték, akkor nyilván van bizonyíték és ott a helye


Csak a pszichologiajat szerettem volna megérteni hogy mi visz rá egy ilyen embert arra hogy több nőt is megerőszakoljon.

És hogy vajon hogy lehet kibírni 13 évet börtönben a legnagyobb luxusélet után.

aug. 22. 13:03
 35/38 anonim ***** válasza:

Gyerekkoraba eroszakos volt a apja, lehet utotte verte az anyját

Mast meg nem tud csinalni, belenyugszik vagy megolni magat a cellajaban

aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Nem volt jelen az apja

Kiskorában elhagyta őket…


Hát igen, csak a covid miatt pl velem is történt olyan amit a mai napig nem fogtam fel és nyugtatót szedek azóta


Akkor ő vajon mit érez? Meg tudnád mutatni azt a pokoli börtönt ahol már 3 éve van és lesz mèg 10ig..,,

aug. 22. 13:55
 37/38 anonim ***** válasza:

Akkor rossz tarsasagba keveredett

En mutassam meg a bortont? Azt se tudom kirol van szo

aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Meg tudnám*

Nyilván

aug. 22. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!