Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerin-tetek hogy lehet azt...

Szerin-tetek hogy lehet azt elviselni ép ésszel hogy valaki egy kimagasló életből börtönbe kerül nagyon hosszú időre? Mi lehet ilyenkor a fejben és egyáltalán van esély arra hogy nem őrűl meg az illető?

Figyelt kérdés

Régóta olvasom csak az emberek topikot leginkább és láttam hogy valaki kérdezett itt hasonlót, így jó ötletnek tűnik ha itt beszélem ki.

Valószínű ugyanarról az emberről is van szó egyébként, bár nem vagyok benne biztos.


Szóval a lényeg, hogyha valaki 10+ évig extra szerencsés, önerőből nagyon híres és gazdag lesz, elismert és úszkál a milliárdokban, jól néz ki és extra luxusban él, annak vajon mi lehet a fejében, ha egyik napról a másikra elviszi a rendőrség és utána többé nem engedik ki, majd közlik vele hogy 13!!! évet kapott egy nagyon durva, nagyon puritán kemény börtönben….


Nem elég hogy felkészülni sem volt ideje, nem számított rá, de egy nap alatt a legnagyobb luxusból lekerül a legrosszabb helyre.

Talán még a hajléktalanságnál is rosszabb…


Én pl nagyon a végletek embere vagyok és mindig azt gondoltam hogy mindent vagy semmit, tehát én ilyen helyzetben nyilván elmennék a semmi felé és valószínű kérnék rivotrilt, hogy fel se fogjam.


Egyszerűen annyira agyalós ember vagyok, hogy amióta ezt megtudtam, azóta ezen gondolkodom, hogy ezt hogy lehet kibírni, illetve hogy megmaradt-e még vajon az ép elméje.

Mert ugye ott nem tud öngyilkos lenni bent, tehát muszáj minden nap úgy élnie hogy 13 évig ott bent.


Ráadásul elvették minden vagyonát, ha kijön majd 40 éves kora felett, akkor semmije nem lesz.


Nem értem hogy ha valaki ennyire szerencsés, akkor hogy fordulhat ennyire hatalmasat az élete.

Ilyenkor nem tudom megérteni az életet… Sajnos ilyen kényszeres túlgondoló típus vagyok.


Pszichológiai szempontból van esély hogy ilyenkor megmaradjon az ép elme? Vagy fixen kb skizofrén szinten van már, főleg amikor majd kijön?

Felfoghatatlan nekem hogy ilyen van és ez nem egy film, azóta torzult a valóságról alkotott képem, mióta ezt a sztorit meghallottam.


aug. 14. 16:17
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Továbbra sem értem hogy mi a fő problémád a kérdésemmel kapcsolatban
aug. 17. 20:56
 22/38 anonim ***** válasza:
Az ilyenek nem mennek bortonbe ha szorul a hurok fejbelovi magát
aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
De ő már bent van több mint 3 éve…
aug. 21. 16:21
 24/38 A kérdező kommentje:

Nem voltak előzmények, egyik nap megvádolták, majd kb pár nap múlva már el is fogtak

Nem is nagyon lett volna ideje bármit tenni

aug. 21. 16:22
 25/38 anonim ***** válasza:
Ja hat ez van, egyszer fent, egyszer lent, biztos vannak bent haverjai
aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

De ennyire lent és ennyire fent?

Ennél nagyobb kontrasztot még nem láttam

aug. 21. 18:32
 27/38 anonim ***** válasza:

Tuti van eldugott vagyona amirol senki se tud

Ha kijon a bortonbol megint fent lesz

aug. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Ja igen. 10 év múlva 13 év után

Vajon akar még élni úgy bárki?

aug. 22. 08:40
 29/38 anonim ***** válasza:
Jo magaviselert elegednek par evet, kozbe az ugyvedek dolgoznak es hazi orizet lesz belole
aug. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy sorozatos nemi erőszaknàl létezik e a jó magaviselet miatti évek redukálása
aug. 22. 09:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!