Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerin-tetek hogy lehet azt...

Szerin-tetek hogy lehet azt elviselni ép ésszel hogy valaki egy kimagasló életből börtönbe kerül nagyon hosszú időre? Mi lehet ilyenkor a fejben és egyáltalán van esély arra hogy nem őrűl meg az illető?

Figyelt kérdés

Régóta olvasom csak az emberek topikot leginkább és láttam hogy valaki kérdezett itt hasonlót, így jó ötletnek tűnik ha itt beszélem ki.

Valószínű ugyanarról az emberről is van szó egyébként, bár nem vagyok benne biztos.


Szóval a lényeg, hogyha valaki 10+ évig extra szerencsés, önerőből nagyon híres és gazdag lesz, elismert és úszkál a milliárdokban, jól néz ki és extra luxusban él, annak vajon mi lehet a fejében, ha egyik napról a másikra elviszi a rendőrség és utána többé nem engedik ki, majd közlik vele hogy 13!!! évet kapott egy nagyon durva, nagyon puritán kemény börtönben….


Nem elég hogy felkészülni sem volt ideje, nem számított rá, de egy nap alatt a legnagyobb luxusból lekerül a legrosszabb helyre.

Talán még a hajléktalanságnál is rosszabb…


Én pl nagyon a végletek embere vagyok és mindig azt gondoltam hogy mindent vagy semmit, tehát én ilyen helyzetben nyilván elmennék a semmi felé és valószínű kérnék rivotrilt, hogy fel se fogjam.


Egyszerűen annyira agyalós ember vagyok, hogy amióta ezt megtudtam, azóta ezen gondolkodom, hogy ezt hogy lehet kibírni, illetve hogy megmaradt-e még vajon az ép elméje.

Mert ugye ott nem tud öngyilkos lenni bent, tehát muszáj minden nap úgy élnie hogy 13 évig ott bent.


Ráadásul elvették minden vagyonát, ha kijön majd 40 éves kora felett, akkor semmije nem lesz.


Nem értem hogy ha valaki ennyire szerencsés, akkor hogy fordulhat ennyire hatalmasat az élete.

Ilyenkor nem tudom megérteni az életet… Sajnos ilyen kényszeres túlgondoló típus vagyok.


Pszichológiai szempontból van esély hogy ilyenkor megmaradjon az ép elme? Vagy fixen kb skizofrén szinten van már, főleg amikor majd kijön?

Felfoghatatlan nekem hogy ilyen van és ez nem egy film, azóta torzult a valóságról alkotott képem, mióta ezt a sztorit meghallottam.


aug. 14. 16:17
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

"Lesokkolt"? Ezek szerint átaludtad az elmúlt kb. 30 év hasoló sztorijait, amikor celebek és üzletemberek egyik napról másikra kerültek dutyiba? Most így kapásból Lajcsi, Damu, Rezesova vagy Zalatnay jutnak eszembe igaz hogy ők viszonylag rövid büntit kaptak, de hát se nem őrültek meg, se nem lettek öngyilkosok ott benn.

Az általad említett úr meg valószínűleg csak olyan lehet mint a sokezer vállalkozó közül akik nap mint nap a tűzzel játszanak és csak azon múlik a szerencséjük hogy nem buknak le adócsalással, csempészettel vagy más gazdasági bűncselekményekkel.

aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Hat én lagzi Lajcsit meg a proli damu-t nem hasonlítanám egy híres ország egyik leghíresebb sztárjához.

Akinek mindene megvan és aztán kiderül róla egyik napról a másikra, hogy sorozatos nemi erőszaktevő…


Ha csak áramot lopott volna azon max röhögnék egyet hogy mi a franc

2013-ban még kis kamasz voltam, akkor “ismertem” és azóta azért végig nyomon követtem hogy mi volt vele. Amíg ez nem lett…


Én nem tudok olyanról hogy ennyire ismert embert 13! évre ítéltek volna és a kb 100 millió dolláros vagyonát elvették volna tőle….


És igen nagyon sokszor gondolok arra hogy vajon milyen lehet neki bent vagy ezt hogy dolgozza fel

Abszolút Érinthetetlen vibe-ja volt.


Jó dolgom sajnos nincs, ettől még érdekelhet más sorsa is.

aug. 17. 19:07
 13/38 Chilll válasza:

Hát ki ez a csodálatos úr, elárulod végre nekünk a kis proli írogatóknak?

"egy híres ország egyik leghíresebb sztárjához"

aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Chilll válasza:
Mert véleményt a körülmények ismeretében tudunk formálni.
aug. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

#12

Ja, talán arra a kínai K-popsztárra gondolsz? Hát az tényleg szívás, arrafelé dutyiba kerülni, időben kellett volna visszamennie Kanadába

aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

13 nem tudom miért vagy szarkasztikus damura mondtam hogy proli, nem rátok, bár te kezdesz úgy viselkedni…


15 direkt nem akartam belinkeni hogy ki, hogy ne lehessen megkeresni róla mindent

Itthon kb csak az ismeri aki akkor volt kpop fan. Több mint 10 éve.


De igen, engem sokkolt ez, volt egy másik koreai idol, ő is valamilyen prostikereskedő botrányba keveredett de ő csak kb 2 évet kapott…. Az is durva de közelébe sincs ennek a másik botránynak.


Szerintem sokkoló ha valakit ismert 15 éves korod óta, mármint tudsz róla és aztán felnőttként ilyet látsz róla….

aug. 17. 19:26
 17/38 Chilll válasza:

Tipikusan félrevezetett fogyasztó vagy.


Te voltál a célközönség.


Bingó.

aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Chilll válasza:

Ui: mint például a teflon bevonatú szarok....


Manapság mindenki tudja, hogy súlyosan rákkeltő és+ meghamisították a lobbisták még a who adatait képező tanulmányokat is.

aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Akkor van még rajtam kívül nagyjából 800 millió félrevezetett fogyasztó


Meg rajta kívül is van még legalább pár tízezer ilyen férfi mint ő világszerte de ők nincsenek börtönben…

aug. 17. 19:55
 20/38 Chilll válasza:

Pontosan. Ezt legalább reálisan fel tudtad mérni.


Csak így tovább!


Ne hagyd magadat manipulálni!

aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!