Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerin-tetek hogy lehet azt...

Szerin-tetek hogy lehet azt elviselni ép ésszel hogy valaki egy kimagasló életből börtönbe kerül nagyon hosszú időre? Mi lehet ilyenkor a fejben és egyáltalán van esély arra hogy nem őrűl meg az illető?

Figyelt kérdés

Régóta olvasom csak az emberek topikot leginkább és láttam hogy valaki kérdezett itt hasonlót, így jó ötletnek tűnik ha itt beszélem ki.

Valószínű ugyanarról az emberről is van szó egyébként, bár nem vagyok benne biztos.


Szóval a lényeg, hogyha valaki 10+ évig extra szerencsés, önerőből nagyon híres és gazdag lesz, elismert és úszkál a milliárdokban, jól néz ki és extra luxusban él, annak vajon mi lehet a fejében, ha egyik napról a másikra elviszi a rendőrség és utána többé nem engedik ki, majd közlik vele hogy 13!!! évet kapott egy nagyon durva, nagyon puritán kemény börtönben….


Nem elég hogy felkészülni sem volt ideje, nem számított rá, de egy nap alatt a legnagyobb luxusból lekerül a legrosszabb helyre.

Talán még a hajléktalanságnál is rosszabb…


Én pl nagyon a végletek embere vagyok és mindig azt gondoltam hogy mindent vagy semmit, tehát én ilyen helyzetben nyilván elmennék a semmi felé és valószínű kérnék rivotrilt, hogy fel se fogjam.


Egyszerűen annyira agyalós ember vagyok, hogy amióta ezt megtudtam, azóta ezen gondolkodom, hogy ezt hogy lehet kibírni, illetve hogy megmaradt-e még vajon az ép elméje.

Mert ugye ott nem tud öngyilkos lenni bent, tehát muszáj minden nap úgy élnie hogy 13 évig ott bent.


Ráadásul elvették minden vagyonát, ha kijön majd 40 éves kora felett, akkor semmije nem lesz.


Nem értem hogy ha valaki ennyire szerencsés, akkor hogy fordulhat ennyire hatalmasat az élete.

Ilyenkor nem tudom megérteni az életet… Sajnos ilyen kényszeres túlgondoló típus vagyok.


Pszichológiai szempontból van esély hogy ilyenkor megmaradjon az ép elme? Vagy fixen kb skizofrén szinten van már, főleg amikor majd kijön?

Felfoghatatlan nekem hogy ilyen van és ez nem egy film, azóta torzult a valóságról alkotott képem, mióta ezt a sztorit meghallottam.


aug. 14. 16:17
1 2 3 4
 1/38 Kései Sirató ***** válasza:
79%

Valamit elkövetett és nem a szerencsének köszönhette ezt a nagy vagyont, hanem gy bűncselekménynek.


Ha én kerülnék börtönbe, rengeteg olvasással tölteném az időt, de aki nem szeret olvasni, hát nem tudom, hogyan éli túl. Azért a börtönök itt Magyarországon elég magas színvonalúak sajnos. (Azért sajnos, mert én nem erre fordítottam volna a közpénzt, hanem inkább a kórházakra). Dél-Amerikában, vagy Afrikában lehet igazán gáz a helyzet.


És ha esetleg te vagy az érintett, kérdező, és neked kell ennyit ülnöd, ha tudod, hogy valaki szeret és vár rád, az adhat némi reményt és olvasd el Eger Eva Editht A döntés c. könyvét, ez erőt ad a túléléshez.

És még egy gondolatom van. Vannak emberek ennél is rosszabb helyzetben, a rabok kb 4 %-a ártatlanul ül.

Szóval megérdemelten ülni kicsit más.

aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Rivotrilt bent ritkán kapna. Tanulni tud, ha 40 évesen szabadul, még élhet kint is nem keveset. Addig pihi.
aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát 13 évet nem piti dolgokért szoktak kapni az emberek, szóval van ideje rákészülni. A komoly bűncselekményeket elkövetők jó része amúgy szorongással, paranoiával él akár egész hátralévő életében, rettegve a lebukástól.

Öngyilkosság nem olyan ritka amúgy a börtönökben, szedabogyót viszont nem osztogatnak pusztán azért, mert szegényke nem bírja. Mindenesetre egy intelligens elítélt azért el tudja ütni az időt, dolgozhat, tanulhat, olvashat. Az se mindegy, mit követett el és hova kerül, sikkasztással a tanultabb emberek közé vagy betöréssel, súlyos testi sértéssel, kábítószerrel Kalányos Ármándó uralma alá…

aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
73%

"Ráadásul elvették minden vagyonát, ha kijön majd 40 éves kora felett, akkor semmije nem lesz."

Ha milliárdokat össze tudott harácsolni, akkor csak van annyi esze, hogy mielőtt lebukana - mert gondolom azzal tisztában van, hogy előbb-utóbb ez megtörténik ha bűncselekményt követett el - kimenekíti külföldre a vagyonát, hogy ne tudják elkobozni.

Jó magaviselet esetén úgyis hamarabb szabadul, mint 13 év. A kimenekített vagyonnal pedig új életet kezd valahol.

aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

1 am nem tudom hogy lehetnék én?

Hogy írhatnék akkor ide?

Őt elvitték a rendőrök és utána már nem jött ki többé…


Több bűncselekményt is elkövetett, adócsalást is, ráadásul mivel dollármilliomos volt így magas összegű csalást. De ebben nem vagyok otthon.


Egyébként többszörös nemi erőszak miatt ítélték el… ezzel bukott le és úgy derült ki az adócsalás is.


Kamaszkoromban követtem azt amiben ő is dolgozott aztán már kinőttem belőle de rá mindig emlékeztem.


Rendkívül szürreális nekem ezt felfogni hogy ilyen van.

El sem tudom képzelni hogy ezt hogy lehet elviselni, hogy mi lehet a fejében. Rengeteget gondolok rá, azért akartam itt kibeszélni.


Nem magyar börtönben van, annál egy sokkal rosszabb helyen


Én biztosan nem bírnám ki nyugtató nélkül… magamból indultam ki.


Azért egy átlag életből bekerülni is brutális lehet, nemhogy a legnagyobb milliárdos luxusból…


Nagyon szürreális

aug. 17. 04:19
 6/38 Chilll válasza:
53%

Ilyesmin agyalni....?


Talán piszkos a lelkiismereted? Van félnivalód?


Miért kötődsz ennyire ehhez a személyhez?


Ezekre adj sajátos magadnak válasz!

aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Chilll válasza:
Ezekre adj saját magadnak válasz!
aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Nem tudom nőként hogy nem lehetne tiszta a lelkiismeretem nemi erőszak ügyében…?


Csak lesokkolt a sztori és meg szerettem volna valakivel beszélni… ennyi

aug. 17. 17:49
 9/38 Chilll válasza:

Khmmmm... még ebben az esetben is lehetnek nem hétköznapi gondolataid....de ebben egy pszichológus a kompetens megállapítani....


De semmi baj! Nehogy most rosszul kezd érezni magadat!

aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Hát ilyenkor mondják, hogy a kutya is jódolgában vész meg.

Amugy meg lehet, hogy már a luxus élet előtt is zűrös volt és bünös milliói voltak, azért került börtönbe.

aug. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!