Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek, tinédzserek,...

Az emberek, tinédzserek, idősek miért vágynak állandóan a múltba, gyermekkorukban?

Figyelt kérdés
Észrevettem nagyon sok embernél, főleg magamnál hogy nagyon szeretnék vissza repülni a múltamba amikor még kicsi voltam. Nézem a régi fotókat, videókat és azon gondolkozom hogy miért kellett ennek megtörténnie. Hogy elvesztettem azt az aranyos énemet aki voltam. Ha meghallok egy olyan zenét amit kicsiként szerettem vagy akár csak valahogy emlékeztet akkor eláll a lélegzetem és nem látom az értelmét az életnek. A tavaly, a tegnap és az hogy ezeket már sosem elhetem át újra ez meg akár ölni. És ennek végtébe én miért szeretem ezt az érzést?
aug. 7. 10:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mert azt jobbnak érezték. A mai napig sokan azt mondják, hogy jobb volt az mszp, vagy azelőtt. Nyilván ők nem fideszesek. De ennek nincs köze a politikához. Akkor jobban érezték magukat, meg el is felejtették idővel az akkori nehézségeket. Ha újból abba a suliba járnának, meg tanulniuk kéne, meg élne a részeges rokon, aki nevelte, és mindig verte őket, vagy a haragosa a faluból, akkor látná csak, hogy akkor milyen volt. És a legtöbben szerintem nem is nagyon foglalkoznak ezzel, csak mondogatják, amit a többség. Mondjuk a jelenlegi társadalmi hierarchia nem is tesz többet lehetővé.
aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyre vadabb a jelen, ami körbe veszi őket!
aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Minél jobban cseperedik az ember, annál több xarsággal találkozik a zember. Kiskorában még védelem alatt állt többnyire: ide vágynak többen is vissza.
aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Általánosságban, de nem mindenkire igaz:

gyerekként sokkal kevesebb a felelősség, az elvárás, a kötelesség, az elköteleződés, a legnagyobb gond valamelyik dolgozat, a világ egy felfedezésre váró hely. Felnőttként ezek már nem igazak. Munka van, és nem tanulás, befizetendő számlák, kiadások, háztartás vezetése, munkában és otthon is teljesíteni kell. Szóval nehezebb a felnőttlét. Ráadásul most pályakezdőként még nehezebb minden, még nehezebb elindítani a szülőktől független életet. Nyugdíjasoknak sincs sokszor sok megtakarításuk, nyugdíjuk sem valami magas, így nehéz a megélhetés is.


Ami engem illet:

az előbbiek plusz: gyerekként voltak barátaim, akikkel suli után, azon kívül is együtt voltunk, volt idő arra, hogy hétvégente kiránduljunk a szüleimmel, boldog voltam és önfeledt. Még nem ért annyi csalódás, nem tapasztaltam meg a saját bőrömön, milyen nehéz is tud lenni az élet. És egyre inkább elkeserít a világ, amiben élünk, a benne élő emberekkel egyetemben.

aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!