Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek, tinédzserek,...

Az emberek, tinédzserek, idősek miért vágynak állandóan a múltba, gyermekkorukban?

Figyelt kérdés
Észrevettem nagyon sok embernél, főleg magamnál hogy nagyon szeretnék vissza repülni a múltamba amikor még kicsi voltam. Nézem a régi fotókat, videókat és azon gondolkozom hogy miért kellett ennek megtörténnie. Hogy elvesztettem azt az aranyos énemet aki voltam. Ha meghallok egy olyan zenét amit kicsiként szerettem vagy akár csak valahogy emlékeztet akkor eláll a lélegzetem és nem látom az értelmét az életnek. A tavaly, a tegnap és az hogy ezeket már sosem elhetem át újra ez meg akár ölni. És ennek végtébe én miért szeretem ezt az érzést?
aug. 7. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Én nem vágyok. Inkább előre mennék.
aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Talán azért vágysz vissza, mert számodra gondtalan volt. Én soha nem akarnék visszamenni, tönkretette az egész életemet és még 43 évesen is folyton azon dolgozom, hogy túltegyem magam az akkori traumáimon.
aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen, en is igy vagyok vele, kerdezo. Foleg a 12 eves korom elotti idoszakba.



40F incel

aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Nehéz időszakokban én is gyakran nosztalgikus leszek, arra gondolok, mennyivel könnyebb/jobb volt az életem gyerekként, vagy éppen gimiben. Az igazság az, hogy akkor sem volt könnyebb, csak más miatt volt nehéz, de utólag az emlékek megszépülnek, sokszor csak a kellemes dolgokra emlékszünk, miközben ha ténylegesen visszarepülnénk azokba a pillanatokba, újra látnánk, hogy akkor éppen miért volt rossz, nehéz.
aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A megszokott nem olyan ijesztő mint az ismeretlen.
aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez azoknál fordul elő, akik nehezen birkóznak meg a felnőttkori felelősségekkel, önállósággal, függetlenséggel. Talán mert túl voltak tutujgatva és nem lettek felkészítve az életre vagy ilyesmi. Én nem mennék vissza a gyerekkorba, utáltam, hogy nem lehettem a magam ura, nem csinálhattam azt, amit akartam, nem voltam anyagilag sem független. Jó gyerekkorom volt összességében, de felnőttnek lenni sokkal jobb. A másik meg az, hogy gyerekként sokkal nehezebben éltem meg dolgokat, pl. megfelelési kényszerem volt, érdekelt, hogy mások mit gondolnak rólam, én is menő akartam lenni, felnőtt fejjel meg rájöttem, hogy sokkal értelmesebb és szebb vagyok a legtöbb embernél, nem becsülöm magam alul így már magasról teszek mások véleményére és ez hatalmas szabadságérzetet ad.
aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem kellett (annyi) felelősséget vállalni, nem ismerted a világ rossz oldalát, csak élted a kis életed, esetleg hiányoznak bizonyos emberek, emlékek..
aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Amikor először rámtörtek ezek a retro érzések, nagyon mélyen magamba szálltam és igyekeztem önismereti szemszögből megfejteni, hogy miért van ez. Hiszen objektíve, amiken nosztalgiázom, az nem volt annyira jó.

Aztán rájöttem, kétféle múltbarévedési típus van:


Az, amikor valami régen tényleg jobb volt, mint ma. Pl, amikor nagyon ment a cég, éltek a szüleim, velem volt a párom, érzelmi és anyagi gondok nem gyötörtek, az sokkal jobb volt, mint elhagyva, menő cég nélkül, szeretteimet elvesztve stb. Tehát egy hanyatlási folyamat közben vagy végén jogos a régi valóban jobbat "visszasírni".


A másik pedig az, amikor azt az optimizmust és világképet vágyom vissza, ami és aki voltam fiatalon. Most 52 éves vagyok, pl 26 évesen, azaz fele ennyi idősen, telis tele voltam tervekkel, vágyakkal, önmegvalósulási törekvésekkel és nem volt rajtam ilyen nagyon vastag és nehéz tapasztalatréteg, mint most. Pl a hanyatlásból összekaptam magam, most jól is megy, de már sosem leszek az a jóalkatú, vidám, mindennek őszintén örülni tudó, optimista és bizakodó srác. Egy kiegyensúlyozottságra törekvő középkorú 50-es szivar vagyok, akin vastag a tapasztalatréteg, aki túl van sok dolgon, így sok dolgot könnyebben is kezelek, de az a tűz a szememben, az az "Ide nekem az orosztlánt" ifjúi hév elmúlt. És hiányzik. Néha.

A párkapcsolati csalódások miatt kapcsolódási problémáim vannak, régen sokkal jobban tudtam bízni és ez a bizalom is hiányzik sokszor. STB STB

aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én a gyerekkoromat egyáltalán nem sírom vissza, mert egy rohadt szar házasságba születtünk bele a testvéremmel és egész gyerekkorunkban ettől szenvedtünk.


Azonban a 80-as éveket nagyon sok szempontból visszasírom, pl. sokkal jobb zenék, jobb filmek voltak. Élvezet volt egy újságot elolvasni vagy levelezni valódi papíron és várni a postást, hogy mikor jön a következő levél.

aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat. Én meg csak gimibe járok viszont rendkívül jó kapcsolatot ápolok a szüleimmel . Persze engem is zavar hogy nem lehetek az aki szetetnék, nem vagyok anyagilag független, de úgy érzem ennyit megtehetnek azokért akiket szeretek. Sajnálom hogy nektek ilyen dolgokat kellett átélnetek, őszintén
aug. 7. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!