Gyerekkorban persze mindig úgy tanítják, hogy szorgalmasnak kell lenni, tanulni, dolgozni, hajtani a jó eredményekért, pénzért, stb. Amúgy szerintem is fontos, hogy az ember fejlődjön, mert másképp elmegy a világ mellette, de az is fontos, hogy ne vállalja túl magát és pihenjen is. Sok idős ember is azt mondta nem érte meg annyira keményen dolgozni, inkább többet kellett volna élni. Ha megnézzük főleg ilyen multiknál hiába dolgozik valaki keményen gyakorlatilag úgysem ő vagy a saját közvetlen környezete veszi annak hasznát, hanem valami távoli országban élő részvényesek. Akkor meg minek hajtani, ráérősen is lehet csinálni és az ember mentális egészsége is fontos. Nem az az ideális, ha állandóan kiégés közeli állapotban van valaki.
Ha megtalálod az aranyközéputat az nem nevezhető lustaságnak, szimplán egyensúlyt tartasz munka és pihenés között.
A lustaság az mást jelent.
júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Hátrány.
Multiknál dolgozni legfeljebb relatíve lehet szorgalmasan. Van annál jóval ambíciózusabb munka is.
júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Én a busmanok véleményére lennék kíváncsi
júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Egyértelműen hátrány.
júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Hátrány, nem is kérdés.
júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Nézőpont kérdése: egy mentős esetében kimondottan hátrány; egy postás esetében már kevésbé.
júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 Senior Séf válasza:
Ja. A lustaság fél egészség.
Viccet félretéve az ember mozgásra termett. Semmi kényelmes dolog nincs az életben, amiért idővel ne kellene aránytalanul nagy árat fizetni.
júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
7#
Hát éppen ez az. Ez csak egy látszólagos kényelem amiben élünk, amiről azt gondoljuk hogy normális. Persze az ember egy környezetén tudatosan alakítani képes, tevékeny lény. Léteznek, vagy inkább léteztek olyan gazdálkodási módszerek amiben nincs vita. Valamikor régen volt legfeljebb két tucat szakma. Most van egymillió és érezze magát az ember egy lusta disznónak ha azt se tudja merre legyen arccal.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!