Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lusta embereknek nem való,...

Lusta embereknek nem való, hogy családjuk legyen?

Figyelt kérdés
Nekem kollégáim mesélik, akik családosok, hogy nincs egy szabad órájuk soha, még egy focimeccset sem tudnak megnézni nyugodtan. Van két kisgyerek, valami építkezés is, kertben is tennivalók. Ilyenkor érzem, hogy nekem ez a fajta élet nem való, nekem kell a nyugalom és hogy néha lustálkodhassam egy kicsit. Persze az egzisztenciám az megvan, de minden szabadidőről nem tudnék lemondani a családért.

jún. 18. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ezért nem fogok én se gyereket vállalni. Nekem ehhez nincs türelmem, se energiám.
jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem valahol igaz. Eleve egy gyerek felneveléséhez sokat kell dolgozni, sok pénzbe kerül. Mellette példát kell neki mutatni, nevelni kell, foglalkozni kell vele, nem csak arról kell szóljon az élete, hogy örüljön, hogy "felnevelik".
jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem igazán.
jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell a kertben sz@rakodni és akkor máris van idejük. Ha választhatok akkor inkább a gyerekemmel foglalkozom mint a kerttel. Előbb kell építkezni és csak utána gyereket csinálni.


Szimplán túlvállalják magukat, és csodálkoznak hogy 1 perc idejük sincs.

jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Ez csak akkor teher ha egyedul szakad minden a nyakadba.


De ha azt nezzuk eleve csaladban nottel fel. Nyilvan takaritottad te isna szobádat vagy családostul kellett a meggyet is szedni a kertben vagy te is csináltál otthon pitét palacsintát pl.


Közösségi életben nem teher a család, (vagy akár egy kollégium se, vagy egy nyaralás se haverokkal, de egy munkahely se) csakis akkor teher kikészítő leépítő ha rá van szakadva egy főre az egész. Az kb 40 évesen 80 nak is fog kinézni is.



A nőkön elsőként látszik az meg milyen férj ill apa a férje..

jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4

De ha van kerted csak rendben kell tartani. Mondjuk szerintem az igaz, hogy sokan csak azért akarják, mert mégis nagyobb státusz, mint lakásban lakni.

jún. 18. 18:35
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Így igaz. Vagy ha valaki mégis bevállal egy családot, akkor nagyot fog sz...pni. Van ilyen ismerősöm, már akkor is lusta volt, és már akkor sem tudta beosztani az idejét, amikor semmit nem csinált. Úgy értve, hogy munkanélküli volt (3 évig, szülei tartották el), de semmit nem csinált, a lakás állandóan szaladt, rumli volt mindig.

Aztán férjhez ment, egymás után 2 gyerek egy év korkülönbséggel, és most már ovisok, tehát dolgozik is 8 órában, hát mit mondjak, szív, mint a torkosborz.

Nem való mindenkinek, nincs ebben semmi. Csak nem egy hátrány, ha az ember tisztában van a sajátosságaival.

jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Eleve családi házban sem jó élni.

Csak a nyűg van vele.

A legszörnyűbb élet a családi ház, gyerekesként.


Ez a fajta élet olyanoknak való, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal.

jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 he84 ***** válasza:
55%
Nem való gyerek azoknak se, akiknek rendszeresen több külön szabadidőre van szükségük. Ráadásul ha például gyerek nélkül is néha panaszkodik, hogy sokszor nem elég a meglévő szabadideje, akkor mi lenne gyerekkel? Hát sokkal rosszabb és bánhatja, az ilyen embernrk semmiképp nem való, mert idővel kihat majd.
jún. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Gondolj bele aki megszületni se akart, nemhogy családot alapítani!
jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!