Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző az emberekné...

Mennyire jellemző az embereknél a kígyófóbia?

Figyelt kérdés
Sokan rideg, gonosz lényként tekintenek rájuk.
jún. 8. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Félni szinte mindenki fél a kígyóktól, ami egyrészt jogos, másrészt például itt Magyarországon gyakorlatilag senkinek semmiben nem befolyásolja az életét, ha fél a kígyóktól, ezért maga a diagnózis nagyon ritkán fordulhat elő...

Mindenesetre ha valaki szimplán fél a kígyóktól, az nem "fóbia".

jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát volt egyik csaj ismerősömnek kígyója (2 méteres boa). Az utcán 10ből kb (inkább fiatalabbak) 6 jött oda megnézni és van aki hozzá is ért. Szvl akkor nem úgy tűnt, hogy annyira sokan félnek tőlük.
jún. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkorom óta félek tőlük, képen látva is sikítozok.
jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem a hideg ráz tőlük.

Általános suliban dobálták be a tömegbe az meg sziszegett harapott az emberek felé. Volt akinek a nyakába esett stb.. én azóta inkább kerülöm ezeket az állatokat.

jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
4 az emberektől kéne inkább felni 😅...nyomorékok voltak.
jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokakra jellemző, állítólag evolúciós oka van. Én személy szerint szeretem őket, direkt szoktam menni kígyósimogatóba, ha már hiányom van. De ha egy ismeretlen fajú kígyó tekeregne körülöttem, akkor óvatos lennék, hátha mérges. Amúgy én inkább imádom őket. Megnyugtatnak.
jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!