Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gondolod jellemzőnek...

Mennyire gondolod jellemzőnek az alábbiakat a magyar embereknél?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, nincs olyan, hogy átlag magyar ember, mert mindenki más, ne általanosítsunk stb. Mert a kivételnek mindig jár a tisztelet, most is!


Úgy értem, hogy amilyen körökben mozogsz, amilyen emberekkel találkozol családban, munkában, iskolában, orvosi rendelő várótermében, buszon, bárhol, idegennel stb., ott mennyire tapasztalod/tapasztaltad az alábbiakat?


a) van gond az életében dögivel, szenved is tőle mint a kutya, de mégis úgy tesz, mintha az égvilágon semmi baja nem lenne. Aki vele együtt hasonlóan sz@r helyzetben van, és ő próbál rajta javítani, vagy felhívni a figyelmet, hogy amilyen helyzetben van az rossz, azt a személyt lenézi, leoltja, és inkább ragaszkodik a kis álombuborékához, hogy nincs itt semmi baj, minden a legnagyobb rendben.

Úgy is mondhatnám, hogy a problémákkal nem mer szembesülni, nem tud velük mit csinálni, és inkább a szőnyeg alá söpri. Ha meg van valaki, aki felemeli a szőnyeget, hogy lám mi van alatta, azt elküldi a kedves őseihez.


b) Úgy veszi mintha ő már mindent tudna az életről. Kijárta az élet összes iskoláját, mindent is megtapasztalt, neki már nem kell tovább fejlődnie vagy tanulnia, mert elérte a csúcsot. Ha valahonnan esetleg mégis olyan infó kerül hozzá, vagy tapasztalat, ami új, az így csakis hülyeség lehet, vagy egy másik ember hülyeségéből eredhet, hiszen ő már mindent tud, nincs semmi uj amit tanulnia kéne. Ha mindentudóként eddig még nem találkozott vele, akkor csak a másik lehet idióta, csak a másik lehet elmaradott, hülye, stb...*illessz be bármilyen degradáló jelzőt*...


c) Ha valaki nem azon a véleményen van, mint ő (ELSŐSORBAN nem politikailag, pl. ugyanazt a filmet ő hülyeségnek találja, míg másnak tetszik), akkor azzal a személlyel ő már nem vállal közösséget, hiszen az hogy valaki mást gondol és nem ugyanazt amit ő az eleve ok arra, hogy megszüntesse a kapcsolatot és bármilyenfajta együttműködést, hiszen ha más vélemenyen van, annak az az oka, hogy hülye, és akkor már CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG hülye lehet, mert nem látja azt a nagy igazságot meg bölcsességet amit ő lát, és nyilván neki van igaza, és nem a másiknak.


d) Félelem attól, hogy kiderül, hogy nem ő tudta jól, hogy nem neki volt igaza, hanem a másiknak, és hogy ezt megelőzze, hogy ilyen egyáltalán előfordulhasson, inkább minden új dolgot elítél, és a nyitottságát 0-ra viszi le.


Pontozd ezeket 1-10ig!

1- semennyire, egyaltalán nem tapasztaltam

10 - egyértelműen mindenkinél tapasztaltam, nem tudtam "nem észrevenni"


Ha valamelyik állítást csak részben tapasztaltad, a pontozás mellett fejtsd ki hogyan, mit tapasztaltál és mit nem!


2023. jan. 21. 14:12
 1/1 anonim ***** válasza:

a) Ismerek olyat, akinek azért lenne miért panaszkodnia. Pl, az orosz-ukrán háború miatt nem láthatja a szüleit, keveset jár haza. Viszont nem tudom panaszkodik-e, mer-e egyáltalán. Nyilván nem nekem mondaná el. Viselkedni pedig pont úgy viselkednek az ilyen ismerőseim, mint bárki más. Csak mikor felhozódik a háború téma, kicsit érzékenyebben kezelik, szóval nem tagadják a problémát.

b) Pont ilyen embert nem ismerek. Olyat már igen, akinek mondjuk feladatot kell készítenie - tegyük fel - péntekre. Előző nap, késő este elkéri mit kell csinálni. Ezzel nem lenne semmi baj, csak (és itt jön a de) az adott nap (azaz most pénteken) kérdezi a másiktól megcsinálta-e. A válasz: Volt feladat? Erre ő: Én megcsináltam, de ha te nem, akkor így jártál. Én nem adom oda neked.

Ebbe az a frusztráló, hogy 1. Senki nem kérte el tőle.

2. az a nyamvadt lap, amin a feladatot csinálta úgy nézett ki, mintha a kutya szájából vették volna elő.

De az ilyenen kár beszélni...

c) Szerencsére ilyen emberrel nem találkoztam még, remélem nem is fogok.

d) Valamilyen szinten ilyen vagyok. Mármint, elfogadom ha nincs igazam. Viszont félek, ha nincs igazam akkor kinevetnek, hogy nem tudtam az adott tényt/problémát/feladatot (akármit) helyesen. Ettől függetlenül próbálok ismerkedni, csak kicsit gátol benne az "emberektől való félelem". Új dolgokat pedig szeretek megismerni, mert így elkerülhetem, azt hogy valamit nem tudok.


Pontozni nem nagyon tudnám ezeket, igazából nem is akarom.

2023. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!