Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy alakult ki a magyar...

Hogy alakult ki a magyar emberekben a "tömés", azaz hogy étellel akarnak folyamatosan tömni?

Figyelt kérdés

Ha ők főznek és te csak egy adagot eszel, vagy pont nem ízlik (mert nem szereted az adott ételt), vagy nem vagy éhes, akkor egy szemétláda vagy. Ha nem főznek, de venni akarnak neked gyorskaját, de te nem akarsz enni, mert épp fogyni akarsz, vagy nem kívánod, nem vagy éhes, rohadj meg.


Egyik exem anyja volt ebben a csúcs. Minimum két adagot kellett szedni a kajából, különben sértődés van. Ha még várni kellett az ebédre 20 percet, akkor addig fagyit akart adni. Egyszer délután 4-kor mentem át hozzájuk, amikor már túl voltam az ebéden, de még nem volt vacsora idő, nem voltam éhes. Egyből mondta, milyen kaják vannak, mondom nem vagyok éhes. Válasz: "miért? Ettél?! Szomorú vagyok!" (Nem beszéltük meg, hogy én oda enni megyek). A nemet nem igazán értette soha.


Másik exemnek a mostoha anyja volt, hogy csinált vacsorát. Nos nem mondom, hogy vega vagyok, de ritkán eszem húst, nem szeretem, főleg az ilyen rágós fajtát. Ő meg olyat csinált, pedig ezt tudta rólam. De mondtam, hogy nem baj, mert van más is, eszem azt. Exem megkért, hogy azért az övéből egyek kicsit, hátha jó. Mostoha anyuka erre azt mondta, hogy de egy egészet vegyek el! Én csak exeméből ettem egy falatot, nem ízlett, mondtam, hogy sajnálom de én ezt nem szeretem. Na aztán el lettem mondva minden parasztnak a hátam mögött, hogy nem ettem egy egész húst.


Sajnos az ilyen embereknek a köszönöm nem kérek nem hat... Persze ezt szoktam mondani, de fárasztó. De ha nem akarok 250 kg lenni, muszáj mondani :D Mondjuk az említett nőkkel szerencsére már soha az életben nem találkozom :D De a legtöbb magyar, főleg az anyukák, nagymamák ilyenek (én anyukám szerencsére nem). Csak érdekel, ez hogy alakult ki.


2023. jan. 13. 10:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Testalkatod milyen?


Nálunk a nagyon vékony embereket szokták unszolni hogy egyenek többet!

2023. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

-Egyél még egy keveset!


-köszönöm elég volt!


-Zoli! Hozd a tölcsért meg a tömőrudat, itt van egy amelyik nem eszik!

2023. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

:D


Ez nem "magyar" szokás, hanem cigó.


Az egész arra megy ki, hogy kellemetlen helyzetbe hozzanak, lekötelezve érezd magad, vagy röhögjenek rajtad, hogy nem győzől wcre járni, vagy ilyesmi.


Igazából enyhe utalás arra, hogy húzzál már el...

2023. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#1 Túlsúlyos vagyok, sosem voltam vékony, de normál alkatú igen, azaz azért volt rajtam felesleg. A nádszáltól messze vagyok :D
2023. jan. 13. 10:34
 5/17 anonim ***** válasza:
22%

Mert a szer etet, ennyi! :)


BTW: Te miért foglalkozol az exeiddel, illetve azok rokonaival? :)

2023. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"gyere csorróm egyé, rakok falatot a szádba"


https://www.youtube.com/watch?v=8X3kwBgi7HM

2023. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
#1 és mi a f_sz közük van ahhoz, hogy mennyit eszik a vékony alkatú? Amíg valaki nem anorexiás beteg, hanem szimplán genetikailag vékony, hadd egyen már annyit, amennyi neki jól esik. Én nagyon vékony voltam egész 25 éves koromig és utáltam, mikor a dagadt mamák ezzel csesztettek.
2023. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#5 Jajj :D Én azzal a témával foglalkozom, hogy vajon miért tömik az embereket étellel akkor is, ha nem akarják. Két embert említettem meg a sokból, akik ezt magas szinten művelték. Ők pont az exeim rokonai. Más úgy tűnik ezen a részleten nem akadt fenn :D
2023. jan. 13. 10:44
 9/17 anonim ***** válasza:
8-as: hát nem mindenkinek tűnnek fel a tágabb összefüggések..! :D
2023. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Tipikus, minden szegenysegben szocializalodott nep szokasa az eron feluli, szinte eroszakos 'vendeglatas'. Az alapja az, hogy sokaig a gazdagsag fokmeroje az (es csak az) volt hogy ki mennyi etelt tud eloallitani vagy megvenni. Sokan keptelenek levetkozni ezt (kulonosen az idosebbek, es foleg falun), ezert etetnek, etetnek es etetnek es persze itatnak, es kozben bizonygatjak hogy 'van meg'.
2023. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!