Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon rossz...

Csak szerintem nagyon rossz megzenésítve a magyar himnusz? Amint meghallom elmegy tőle az életkedvem.

Figyelt kérdés

Pl ha valamilyen ünnepségen, meccsen, eseményen megszólal tényleg elmegy minden életkedvem.


Más országoknak olyan himnusza van, hogy szinte felpörögsz tőle, büszkeséggel tölt el, a magyar meg olyan, mint valami szenvedés.


2023. jan. 20. 10:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem egy vidám himnusz, az igaz. Mondjuk amikor írták, a hangulat sem volt az, tehát annak megfelel.
2023. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Kedves Kérdező,Ugyanígy érzek...depressziós,mint az ország maga,mondjuk épp megy hozzá.
2023. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Én sem szerettem soha.
2023. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

"Más országoknak olyan himnusza van hogy szinte felpörögsz tőle, büszkeséggel tölt el, a magyar meg olyan, mint valami szenvedés."

a magyar ember egész lelkivilága egy nagy szenvedés. nézz körül, szinte elvárás, hogy legyen valami az életedben, ami miatt szenvedhetsz. ha boldog vagy (vagy csak nem törnek le a nehézségek), kinéznek.

szóval ilyen szempontból telitalálat.

2023. jan. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem túlságosan drámai és szentimentális. Úgy érzem magam tőle mintha 2500-ban harcolnék az idegenekkel a Marsért miközben az egész emberiség jövője azon múlik hogy sikerrel járok-e és a Marsra tudunk-e költözni, majd az utolsó pillanatban életem hősies feláldozásával nyernék és az egész faj könnyekben törne ki. Szar hasonlat de na, értitek a lényeget. Szerintem egy himnusznak lelkesítőnek kéne lennie, nem ilyennek.
2023. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

A magyar himnusz pont olyan, mint a magyar emberek.

Megkeseredett, lehangoló, negatív.

Tökéletesen illik hozzánk.

2023. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Ez jól tükrözi ki hogyan áll a hazájához. Akinek fontos, átérzi a történelmét, vagy éppen távol van és hiányzik neki őt igenis meghatja a himnusz. Főleg, hogy lassú a zene a szöveg maga pedig egy fohász.

De ennek ellenére igenis lehet érezni a büszkeséget és az erőt benne, például a sportoló szemében aki a dobogó tetején áll nem a szomorúságot látod amikor énekli több ezer honfitársával együtt.


És van akinek a "haza" nem jelent egyebet, mint a hely ahol lakik semmivel sem ad több jelentést neki mint más helymeghatározó szónak. Ilyen lehet a "család" is, ami egyeseknek mindennél fontosabb másoknak az emberek akik körbeveszik (nem azt mondom, hogy ezek ugyanazok az emberek, csak képletesen írom különböző emberek mennyire másként értelmezik ugyanazt a fogalmat)


Aki a haza vagy a himnusz fogalmára így tekint annak a a Magyar Himnusz sem mond semmi különöset, és a tartalma sem hatja meg. Ez az ember legfeljebb más országok himnuszával hasonlítja össze ez alapján dönt, hogy mennyire jó.


Mert én úgy vagyok vele, hogy a francia himnusz lehet hagzatosabb, és jobban tetszik mint zenei műalkotás de semennyire nem kötődik hozzám. Nem tudom azt mondani, hogy a francia himnusz "jobb "

2023. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Én is utálom
2023. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A sportoló a dobogótetején mégis hogy lenne szomorú, ott áll a dobogó tetején, játszhatnának bármit, nem látnál rajta szomorúságot :D
2023. jan. 20. 11:38
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Csak ugye a sportoló ha elindul egy nemzetközi megmérettetésben arra edzi magát testben és lélekben, hogy a végén felálljon a dobogóra és magyar sportoló esetében meghallgassa a Magyar Himnuszt. Vagy felhúzzák a magyar zászlót mögötte. (Abba is bele köthetnénk miért ilyen csúnya a magyar zászló a bosnyák sokkal érdekesebb)

És ha ott berakják a franciát akkor ideges lesz de minimum nem olyan boldog.

Pedig a francia himnusz jobb.

2023. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!