Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon rossz...

Csak szerintem nagyon rossz megzenésítve a magyar himnusz? Amint meghallom elmegy tőle az életkedvem.

Figyelt kérdés

Pl ha valamilyen ünnepségen, meccsen, eseményen megszólal tényleg elmegy minden életkedvem.


Más országoknak olyan himnusza van, hogy szinte felpörögsz tőle, büszkeséggel tölt el, a magyar meg olyan, mint valami szenvedés.


2023. jan. 20. 10:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%
Hát én jártam versenyekre régen, és mikor nyertem, nem azt akartam hallgatni hogy jaj minden szar, már annyit szenvedtünk hogy az a jövőre is elég, legyen már jobb drága Istenem mert itt őrülök meg. Hanem hogy igen b*szod erős intelligens hazafi vagyok aki dicsőséget szerez a hazájának! Aki pedig csapatversenyekben nyer azt akarja érezni hogy milyen jó a nemzeti összetartás, jó hogy van a közössége, az edzői, és mindenki összefog hogy dicsőséget szerezzen magának és a nemzetének. Szerintem egy himnusznak ezt kellene jelentenie, nem hogy jaj nem látunk ki a végtelen szenvedésünkből.
2023. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ez már izlés kérdése. Érdekes lenne egy ilyen hajrá magyarok előre a csatába lecsapunk az ellenségre stb mint más országok himnuszai ilyen magyar történelem után.

Pl vannak akik szerint a nemzeti dalnak kéne lennie a himnusznak annak ellenére, hogy bukott forradalomhoz vezetett és nem lettünk szabadok.

Én nem cserélném le a magyar himnuszt de ez magánvélemény.

2023. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Nemtom, szerintem szép, patetikus, erőt sugárzó. Nekem tetszik. Én pl a katonai indulókat nem csípem ami más nemzetek himnuszai. Azért az is elég csicskaság, hogy "öntözze hát rút vérük a hazát" miközben béke van és békére törekszünk:D Meg milyne odlog ilyet énekelni pl tanévnyitón:D


ez a véleményem. A kérdésre válaszoltam. Kéretik nem lepontozni azért, mert valaki nem ért egyet velem.

2023. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%

"Isten, áldd meg a magyart..."

"Nyújts feléje védő kart..."

"...hozz rá víg esztendőt!"


Ezek kifejezetten jó gondolatok és pont pozitív irányba néző fohászok. Mi ebben a depis? Az, hogy lassú a megzenésítése? Na bumm!


Tudom, manapság nagy divat lett leszólni a Himnuszt is, de mielőtt ezt megtennétek, nézzetek utána alaposabban, miről szól! Pont, hogy nem arról, hogy "mindig minden örökké szar, brühühü"! Hanem arról, hogy "Most már aztán elég, hallja e kend, anyjuk!"😁 Remélem, érthető voltam.

2023. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%
Szégyen hogy a szlovákoknak sokkal több és szebb lelkesítő énekük van ami himnuszként is megállja a helyét és amitől én magyarként is meghatódom. Mi meg válogatunk hogy melyiktől lenne kevesebb kedvünk a Dunába ugrani. Az a baj, ha készül is valami az fertelmesen erőltetett igénytelen tinglitangli giccs lesz semmi magasztossággal vagy komolysággal, vagy megint a depresszív kilátástalanságot romantizálja. Sosem lesz rendes himnuszunk. Nem, nem feltétlenül a hadi indulókra gondolok, mielőtt valaki betámad ezzel és a Marseillaise-el példálózik.
2023. jan. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
19%
Tök vicces, hogy a szlovák himnuszt hoztad fel példának. Gondolom a címerük is sokkal szebb szerinted mint a magyar
2023. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
32%

Tipikus magyargyűlölő GYIK-es fotelhuszárok


"Sehonnai bitang ember,

ki most ,ha kell, halni nem mer,

kinek drágább rongy élete,

mint a haza becsülete"


ezek vagytok ti.



"ez a föl, melyen annyiszor

apáid vére folyt:

ez, melyhez minden szent nevet

egy ezredév csatolt"



"és annyi balszerencse közt

oly sok viszály után

megfogyva bár, de törve nem

él nemzet e hazán"


"az nem lehet, hogy annyi szív

hiába onta vért

s keservben annyi hű kebel

szakadt meg a honért"


és ezeknek a soroknak a mondanivalóját köpitek telibe

2023. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!