Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nevelik ilyenekké a...

Miért nevelik ilyenekké a fiatalokat?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy nem nevelik eléggé önállóakká őket. Már engem is ilyen önállótlannak neveltek otthon és az iskoláimban is és hát iszom is ennek a levét rendesen.

Nem volt aki tanítsa pl a házvezetést, a ház körüli munkákat, a hivatali ügyintézéseket és még hosszasan lehetne sorolni, hogy mennyire nem a nagybetűs életre lettünk felkészítve fiatalon. De ugyan ezt látom most is a gyerekeink esetében is. Bebifláztatnak velük egy csomó minden olyan dolgot, amit aztán később soha életükben nem is használnak.

Egyáltalán, kinek a feladata lenne az önállóságra való felkészítés, nevelés?

Erre a képességre pedig a munkahelyeken is igen nagy szükség van.

Nemek szerint is van eltérés, különbség az önállóságra való neveléssel kapcsolatban? Kik az önállóbbak, a lányok, vagy a fiúk, vagy teljesen egyformák ezen a téren?

Mit lehetne tenni, hogy érdemi változás történjen ezzel kapcsolatban? Vannak esetleg, követésre érdemes, már jól működő és bevált nemzetközi minták?



júl. 17. 03:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%
Pedig az iskola tud segiteni benne. Mi Írországban lakunk, a gyerekeket mar első osztályban tanítsak hetkoznapi dolgokra, elviszik cégekhez, uszni, biciglizni. A sok ertelmetlen hazifeladat helyett pl olyan is van hogy segitsen elpakolni, tanyerok a mosofatoba, porszívó, stb. Ha en mondom biztos nem csinálná meg, de mint hazifeladat, a gyerek magától jelentkezik hogy pl ma viragot öntöz.
júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

A magyar oktatási rendszert mindenki tudja hogy sz.r!


Robotokat tanit csak be. Kikerulsz es azt se tudja senki hogyan kéne céget alapitani. Vagy egyáltalán pénzt keresni mert a napi 8 robotbol szinte megélni se lehet. A kreativitást teljesen el is nyomják. Nem lehet onallo gondolatod akaratod csak azt tanuld ami a konyvekben van.


Mire kikerul az ember ötletei kreativitása már nulla, hozzáertése barmihez is nulla, már álmodni se mer és mégcsak önmagát se ismeri mik a gyengéi erősségei.

júl. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos sok szülő úgy van vele, hogy nem neveli következetesen a gyereket, mert az rövidtávon konfliktusokat okoz. Könnyebb megcsinálni helyette mindent, segíteni elintézni a dolgokat, mint rávenni, hogy ő csinálja meg és veszekedni vele. Eleve nagyon sokaknak nem is lenne való a gyerek, csak a társadalmi nyomára bevállalják. Aztán csodálkoznak, hogy miért lesznek olyanok, amilyenek. De amúgy régen is voltak ilyenek, nálunk is van olyan a családban, aki 50 felett is az anyjával intéztet el mindent. Nem tudom, hogy nem szégyellik? Én 16 éves koromtól lakok albérletben, nyilván anyago segítséget kaptam, de hamar önállóságra kényszerültem és szerencsére jót is tett nekem. Akkoriban egy egyszerű dolgot nem mertem magamnak elintézni, pl bemenni valami hivatali ügyet intézni egyedül stb, aztán szépen belerázódtam. Mivel nem volt senki, aki helyettem csinált volna meg dolgokat,muszáj volt rávennem magam.
júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 October15 ***** válasza:
59%

12.: Yep a magyar oktatási rendszer valóban szr. Ez nem kérdés, ellenben nem az iskola felelőssége az ha valaki 18 év alatt nem talál valamit ami érdekli. Bocs de ki mondta hogy csak azzal foglalkozhat valaki amit az iskolában tanítanak? :D


Nézzük a fura régi/meglévő hobbijaimat érdeklődési köreimet aminek semmi köze az iskolához: repülés [/történet], zongorázás, hüllőtartás / tenyésztés, food history mondjuk így kezdésnek. :D

Nem rémlik hogy tanítottak volna közgazdaságtant vagy programozást, mégis gazdinfón vagyok, nem rémlik hogy tanultam volna japánt mégis jártam japanológiára. :D Az egyetlen választásom aminek némi köze volt a közoktatáshoz az a töri szak volt.

júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
25%

14 a suliban napi 8-12 órá vannak

Az agymosás garantált. Nem arra vannak sulik hogy találd meg önmagad, vagy azt hogy neked mi tetszik miben tudnál kibontakozni. Hanem magold a tantárgyakat házi legyen kész udvaron nem labdázhatsz meg stb.


Ilyen esetben nem a gyerek az aki nem talál vmit ami lekötné! Hanem nincs is ehhez mégcsak tere sem, beszűkítik az agyukat azzal hogy a házi a fontos, meg a magolás.

Aztán otthon se tud mit csinálni gépezik.



A gyerekeket ki kéne vinni fáramászni dombrol legurulni kulonboző szakmákat bemutatni tudományt bemutatni crossozni, éllettorténeteket mesélni hogyan lett karroered hogyan lett házad kocsid, az agyuk mint a szivacs, de lekorlátpzzák az agyműködést is. A kreativitást meg le is nullázzák. Hogy ne is gondolkodjon egy gyerek.


Legyél jó ülj az órán maradj csendben.

En mindenben megfeleltem a sulinak szulőknek es egy irodai robotnál nem lettem több. Napi 8 at ülök mint az iskolában! Erre neveltek tanitottak. Roncsolja az egész személyiseget is.


Az ember maga meg max hobbi szinten marad meg amibol ugyse lesz pénze soha.


Ja és céget se tud nyitni. Alkotni sem az életben semmit. Valojában semmit nem is tudnak.

júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 October15 ***** válasza:
41%

Bocs de az hogy te nem találtál azóta sem semmit amit csinálni akarnál / hajlandó lennél melózni érte az nem az iskola hibája, ne kend már rá a sulira... XD


Ugyanabba az oktatási rendszerbe jártunk, van tervem vállalkozásra, tanulok azért hogy legyen valami olyan állásom amivel gond nélkül tudom szupportálni addig a dolgot amíg nem indul be. Ami meg a kreativitást illeti egy rahedli ismerősöm, barátom van/volt aki hangszeres játékot, éneklést, festészetet stb mint életpályát kezeli és nem mint hobbit. :)

júl. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
24%

Egyetértem a 10-essel.

Mi a búbánatot tanítsanak a mosogatáson vagy vécépucoláson?


Hacsak nem egy kő alatt nősz fel, simán felszeded ezt a tudást otthon, anélkül, hogy koncepciózusan oktatnának rá.

júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
36%
Aki gyerekeknek felmosást meg fára mászást tanítana, az hogy szeretne eljutni odáig, hogy egy gyerek meg tud oldani egy diphantoszi problémát, érti a Tótékat, van fogalma az etológiáról és a fluoridokról maximum 18 éves korára? Ezek tényleg minimális elvárások egy 18 éves embertől, lassan 20 évvel érettségi után is meg tudnám írni bármelyik tárgyat minimum négyesre, de pont azért, mert iskolába és nem mellé jártam. Mindig a csekkfeladás meg az adózás kerül elő. Aki tud 2/3-dal szorozni, az ki tudja számolni a kedvezmények nélküli nettóját, alsós matek. Csekket meg neten adunk fel, alapvető digitális készség, infón meg otthon aki ennyit nem tanul meg 12 éves koráig 2024-ben, az nem tudom, hogy milyen rendezvényen van.
júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
62%
Önállótlan a mai generáció? De hát pont rájuk jellemző az, hogy olyan dolgokat csinálnak, amit előttük nemigazán (nagy arányban külföldre menés csak úgy pl). Miközben a mostani nyugdíjjas korosztály még akkor sem tud használni egy önkiszolgáló kasszát, ha a szájukba rágják, hogy hogyan kell. Nemhogy maguktól rájöjjenek, mint egy faluból elkerült egyetemista Pesten...
júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
43%
Miért kell egy pénztáros csajt nenizni? Krv stn basszameg
júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!