Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nevelik ilyenekké a...

Miért nevelik ilyenekké a fiatalokat?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy nem nevelik eléggé önállóakká őket. Már engem is ilyen önállótlannak neveltek otthon és az iskoláimban is és hát iszom is ennek a levét rendesen.

Nem volt aki tanítsa pl a házvezetést, a ház körüli munkákat, a hivatali ügyintézéseket és még hosszasan lehetne sorolni, hogy mennyire nem a nagybetűs életre lettünk felkészítve fiatalon. De ugyan ezt látom most is a gyerekeink esetében is. Bebifláztatnak velük egy csomó minden olyan dolgot, amit aztán később soha életükben nem is használnak.

Egyáltalán, kinek a feladata lenne az önállóságra való felkészítés, nevelés?

Erre a képességre pedig a munkahelyeken is igen nagy szükség van.

Nemek szerint is van eltérés, különbség az önállóságra való neveléssel kapcsolatban? Kik az önállóbbak, a lányok, vagy a fiúk, vagy teljesen egyformák ezen a téren?

Mit lehetne tenni, hogy érdemi változás történjen ezzel kapcsolatban? Vannak esetleg, követésre érdemes, már jól működő és bevált nemzetközi minták?



júl. 17. 03:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Mert a szüleit sem tanították már meg az ő szülei semmi jóra.
júl. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%

12 év gyötrelem és unalmas semmire sem jo siralom az iskola

Ez van

júl. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezd meg a szüleidet.


Aki meg az iskolát okolja ezzel, az tényleg nem érti.

júl. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Noren1989 ***** válasza:
85%

Nos, én, amit làtok: a szülők kiszolgàljàk a gyerek fizikai igényeit, kb a létezésükért is màr jàr valamilyenféle jutalom.


Nàlunk, gyerekkoromban még alap volt, h kimész anyàdnak segíteni a konyhàban, kertben, kinn jàtszol, nem bambulod a tv-t egész àlló nap.


Mostani pàrom gyerekeit is próbàlom hasonlóan bevonni a konyhai dolgokba, pakolàsba, szolid kertészkedésbe.

júl. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%
Az iskolának (sajnos) nem feladata, hogy önállóságra neveljen. Pedig simán be lehetne vezetni, hogy egyik nap csak tanulás, másik nap takarítás, barkácsolási munkák végrehajtása stb stb... Takarító nőt így megspórolhatná az iskola hisz minden nap takarítana egy osztály. Karbantartó kellene nyilván hisz vannak dolgok amiket nem lehet csak szakértőre bízni de a keze alá simán besegíthetnének a diákok.
júl. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

Az iskolát én se hoznám ide. A készségfejlesztéssel át lehet esni a ló túloldalára. Az iskolában szerintem igenis kell tényeket tanulni a világról.


Az X generáció viszont szerintem se tanított meg rengeteg mindent a gyerekeiknek. Saját bőrömön is tapasztalom. Nagyon jellemző, hogy inkább kiveszik a kezünkből a munkát és megcsinálják helyettünk. Emiatt nekem is önállóan kellett megtanulni egy csomó mindent az internetről.


Nem tudom, hogy a legújabb generációkat hogyan nevelik, nincsenek gyerekek a környezetemben.

júl. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
48%

Tegnap egy család fizetett előttem a boltban. "2500 ft lesz" Anyuka mondta a 16 év körüli fiának, hogy "add oda a (amúgy 25nek kinéző) néninek", kezébe adva a pénzt. A "gyerek" vagy 5x átszámolta az 500asokat. Nagy nehezen odaadta, hiányzott egy 500as....

Hát én alig bírtam ki röhögés nélkül. Ilyen idősen ennyire balfaxnak lenni. Nem, nem autista vagy akármi. Egészséges. Ismerem a szülőket. Tényleg durva, hogy ennyire életképtelenek.

Számolni már általános iskolában megtanulnak, elvileg...

júl. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
22%

#7 Én velem ezt 16 évesen ezt nem igen csinálta volna meg mert kisétálok a boltból már akkor amikor olyat mond, hogy "Add oda a néninek".


Mekkora gáz te úristen.

júl. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%
A mai fiatalokat? Egy vicc, a nagyapám még egy rántottát sem tud csinálni, a szemetet nem tudja kivinne, teljesen életképtelen generáció
júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 October15 ***** válasza:
13%

"Nem volt aki tanítsa pl a házvezetést, a ház körüli munkákat, a hivatali ügyintézéseket és még hosszasan lehetne sorolni"


Persze hogy nem tanították, mert feltételezték hogy van 3 agysejted -> feltudsz mosni. XD Azért nem egy olyan qrva nehéz koncepció, bevizezed a felmosót és mozgatod a padlón. :D Hidd el sikerülni fog!


Hivatali ügyintézés: megint csak nagyon nehéz, ha van 4 agysejted akkor online megcsinálod, ha csak 3 akkor bemész és megkérdezed, hogy "xy-t szeretnék elintézni, merre kellene?" szépen a kezedbe nyomnak egy számot és figyeled, hogy hova a fszba kell menni... :D Ha ezt tanítani kell akkor gratulálok.


Nem tudom ti mit csináltok az életetekkel, de én momentán használom vagy egy ponton használtam a következőket a közoktatásban tanított dolgokból: irodalom, történelem, biológia, informatika, angol, latin, matematika, zene, művészettörténet [humán faktos voltam], Etika.


A fizikába úgy álltalában belefutsz, az egyetlen ami velem nem szokott szembe jönni az a kémia. :D

júl. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!