Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elégedett vagyok az életemmel....

Elégedett vagyok az életemmel. De a társadalom szemében egy nagy 0 az életem, nincs mire büszkének lennem. Akkor most én vagyok alul motivált, és törtetnem kéne? Vagy jó így elégedetten, és kakiljak arra hogy nincs mire fölvágni?

Figyelt kérdés
júl. 12. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a társadalom nagyrészt hulladék. Még ha az emberek egyénenként nem is feltétlenül rosszak (de egyébként nagyon sok a selejt), de társadalomként szörnyen funkcionálnak. Azt nézd, ami neked jó és megfelelő. Ha nem ártasz senkinek az életviteleddel, nem okozol másnak hátrányt, nem vagy rosszindulatú, és racionálisan nézve fenntartható módon éled a napjaid, akkor szerintem minden rendben.
júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha neked megfelő, az a lényeg. Ha azt mondaná valaki, hogy neki tökéletes, hogy nem tud spórolni, nem tud venni magának kb semmit, akár a tényleg szükséges dolgok közül sem, de őt nem zavarja, a munkájával jól elvan, nekem az nagyon furcsa lenne, de lelke rajta, nem tisztem máséba belefolyni, azért van a sajátom, hogy azza foglalkozzak.


Az is másik megközelítés, ha jó anyagi helyzetben vagy a szülők által, és kapcsolatokat tudnak biztosítani, akármennyi lehetőséget a tanulmányokra, kiteljesedésre... úgymond a popó alá pottyan lakás, kocsi, munka anélkül, hogy különösebb erőfeszítést beletennél. Valaki szerint ez is ciki, nincs mire fölvágni. Szerintem hatalmas szerencse, amennyiben őszintén képes értékelni az ember, és emellé nem feltétlen kell törekvőnek lenni.

júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz másokkal egyik sem fog segíteni
júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első mindent elmondott,teljesen igaza van.
júl. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A saját elégedettségedhez mérd magad ne a társadaloméhoz!

A társadalom nagyrészt beteg!

júl. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!