Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor lettünk ENNYIRE elhizottak?

Mikor lettünk ENNYIRE elhizottak?

Figyelt kérdés
Eddig is köztudott volt, hogy Magyarország eléggé az élen jár az elhizasban, viszont tegnap a strandon ennek sokkoló szemtanuja lettem. Nagyon rég nem voltam strandolni, jópár éve, de akkor FELEANNYI elhízott embert nem láttam,mint most.. gyakorlatilag minden 4.emberen 10-15+kilo túlsúly van. Mikor kerültünk ennyire rossz állapotba? Van innen felfele?
júl. 1. 08:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit OFF, de azért elég nagy kérdés, hol járt a kérdező strandolni. Nyilván egy lepukkant szabad strand közönségen nem ugyanaz mint egy Lupa Beach.
júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"De miért nincs valamilyen gyorsan elfogyasztható gyümölcs - vagy zöldségkoktél, amit két perc alatt be lehet lapátolni?"


Gondolom az igazi gyümölcs többe kerülne, mint fillére mű szarok tele mindenféle ízfokozóval így a profit kerül előtérbe.

júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk nekem ingyen sem kéne gyümölcs/zöldségkoktél, amitöl még csak jól sem lehet lakni.
júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
53%

Miért nem olcsó alapból a gyümölcs-zöldség, ha "aaaanyira" fontos a vezetőségnek az egészséges társadalom? Ja, addig amíg adóztatni lehet "csipszadóval" meg a többi lehúzással. A parasztok meg minden évben benyögik, hogy emelni kell, mert "szar a termés" (ha esett azért, ha nem akkor azért, ha szeles az idő akkor azért, ha nem akkor azért...)


Ha azt mondják jó volt a termés (10 évente egyszer), akkor az azt jelenti, hogy már annyira jó, hogy nem lehet letagadni.

júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy sokat jelent a média is. Ha bekapcsolod a Tv-t, miket reklámoznak? A csoki, ilyenkor nyáron a jégrém, a bonbonok, a gyorsétteremláncok hamburgerei, pizzái, ilyen süti, olyan crossant, cukrozott italok.... De valahogy sosem látnám, hogy a friss zöldségeket ajnároznák. max esetleg bemutatnak egy két akciós zöldséget gyümölcsöt egy egy boltból, de az arányaiban nem sok. Miért nem csinálnak olyan reklámokat, ahol az emberek majd meg őrülnek egy kis friss gyümölcsért, zöldségért?


Nem felmenteni akarom, azokat akik el vannak hízva, de tapasztaltam magamon, hogy amikor diétáztam nem volt kellemes még csokoládé vagy chips reklámot nézni, amikor így is nehéz... Olyan mintha a média is erre nevelné az embereket. Én a marketinget is felelősségre vonnám.

júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Na igen, már magam is hozzájárulok ehhez... Pár éve átlagos srác voltam, sokáig 75 kg körül 182 cm-hez, aztán valamiért elkezdtem hízni, tavaly már 93 kiló is voltam. Azóta sokkal többet mozgok, így tartom a súlyom valamivel 90 alatt. Nem tudom, ez mennyi feleslegnek számít, de ami a strandot illeti, ha behúzom is, látszik, hogy pocakom van. 27/F

Több ismerősöm szintén hízott, és ami meglep, hogy jóval fiatalabbak (öcsém és társasága) között is sokan híztak ugyanez időben, mintha tényleg lett volna egy általános hízás kortól függetlenül. Öcsém is 80 kiló felett van, mikor én 75 voltam annyi idősen. Mondják a karantén miatt is, bár én nem pont abban az időszakban, így nem látok összefüggést.

Ugyanakkor viszont sok a nagyon vézna fiatal is, mintha nem lenne átmenet.

júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Nem újkeletű a jelenség sajnos. Már 10 éve is megfigyelhető volt. Ami szembetűnőbb most, hogy rengeteg fiatal - tizenéves is -már elhízott, túlsúlyos. Ezen a hétvégén volt “szerencsém” mindezt látni nekem is újra több balatoni strandon. Drámai a kép. A mozgásszegény életmód és feldolgozott élelmiszerek könnyű hozzáférhetősége biztosan szerepet játszik ebben. Én sportos közegben szocializálódtam, talán azért is latom mindezt látványosabbnak, de sok ismerős (sporton kívüli is) szintén megerősítette ezt. Természetesen vannak különböző anyagcsere betegségben szenvedők is, de azért az, hogy ennyi fiatal is már jelentős súlyfelesleggel rendelkezik, nem ennek tudható be. Emellett edzettségi állapotuk is meglehetősen gyenge. Jelenleg ez még inkább csak esztétikai kérdés a fiatalabb korosztályoknál, de később jelentős egészségügyi kockázatot is jelenthet majd.
júl. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!