Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor lettünk ENNYIRE elhizottak?

Mikor lettünk ENNYIRE elhizottak?

Figyelt kérdés
Eddig is köztudott volt, hogy Magyarország eléggé az élen jár az elhizasban, viszont tegnap a strandon ennek sokkoló szemtanuja lettem. Nagyon rég nem voltam strandolni, jópár éve, de akkor FELEANNYI elhízott embert nem láttam,mint most.. gyakorlatilag minden 4.emberen 10-15+kilo túlsúly van. Mikor kerültünk ennyire rossz állapotba? Van innen felfele?
júl. 1. 08:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt nem értem (illetve persze, hogy értem...), miért nem készítenek olyan gyorsételeket, amiket csak úgy fel lehet kapni és meg lehet enni.

Mittudomén, ha mondjuk mész valahova, megállsz a kútnál, vennél valamit, mert éhes vagy, mit veszel? Szendvics, croissant, ilyesmi. De miért nincs valamilyen gyorsan elfogyasztható gyümölcs - vagy zöldségkoktél, amit két perc alatt be lehet lapátolni?

Külföldön vannak ilyenek, idehaza nagyon kevés helyen láttam hasonlót.

júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én 1973-ban születtem. Amikor gyerek, kamaszkorú ill. fiatal felnőtt voltam (1980-2000 között), akkor természetes volt, hogy minden fiatal vékony. A nők szülés után, a férfiak katonaság után lettek "asszonyos/emberes" testalkatúak, de akkor sem kövérek. A nők változókor után növesztettek nagy feneket, a férfiak meg 50 felett pocakot.

2000-2010 környékén már a középiskolás fiatalok között is egyre több lett az elhízott. Ezzel párhuzamosan egyre gyakoribb lett, hogy a férfiak már 30 évesen jelentős pocakkal rendelkeztek. Egyszer beszélgettem erről édesapámmal, aki elmondta, hogy az ő gyerekkorában (1950-es, '60-as években) még a középkorúak ill. idősek is vékonyak voltak.


Szóval a jelenség fokozatosan terjedt el, ahogyan a fogyasztói társadalom beköszöntött.

júl. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
18%

Én fogytam 25 kilót, és kb. 10-12-őt még lehetne, de NEM AKAROK! Edzem heti 3-4 alkalommal, próbálok fitt maradni, és folyamatosan növelni az állóképességemet, de szükségem van erre a pluszra, mert kell a fizikai tevékenységeimhez (munkához, és a hobbimhoz is). És őszintén szólva jobban is tetszem magamnak, mint amikor a mostani súlyomtól kb. 12-vel kevesebb voltam, mert olyan is volt. Kerekebb, és nőiesebb vagyok ott ahol kell. Nekem ez így tetszik, más meg nem érdekel. Van rajtam plusz, mégsem vagyok dagadtnak nevezhető. Ha egészségügyileg nem érezném jól magam ezzel a tizessel akkor ledobnám, nem is kérdés.


Rengeteg egészségügyi kockázata van a hatalmas túlsúlynak, és azt népszerűsíteni a fogadd el magad fszsággal igencsak beteg dolog. DE! Messze nem mondanám elhízottnak, meg dagadtnak azt, akin van mondjuk 10 kg plusz! Nem kell, hogy mindenki nádszálvékony legyen.

Szóval, magaddal foglalkozzál, pláne a strandon, ne mással.

júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a videórészlet megvan? A VÁLASZ ezelőtt 40-50 évből.


https://www.youtube.com/watch?v=MABhq4cBCfI

júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A világ más részein sem különbek.


Kína a leggyorsabb ütemben hízó ország


USA-ban van számszerint a legtöbb dagadt ember


Mexikó arányaiban még az Egyesült Államokat is veri, leginkább hála az ottani emberek kóla-mániájának (tele van a videó erről, hogy a mexikóiak lazán bevernek 1-2 nagypalack kólát/nap, ennyit még az amcsik se szoktak)


Kizárólag ott van a világon vékony ember (de ott meg NAGYON vékonyak), ahol nincs étel, pénz vagy túl sokan vannak. Bangladesh, Etiópia, Madagaszkár.

júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"Kizárólag ott van a világon vékony ember (de ott meg NAGYON vékonyak), ahol nincs étel, pénz vagy túl sokan vannak. Bangladesh, Etiópia, Madagaszkár."


Azért ez túlzás.

Pl. Franciaországban, ahol az étkezési kultúra olyan magasságban van, amit mi el sem tudunk képzelni, és a sajtokat, salátákat nagyon szívesen eszik, ott arányaiban sokkal kevesebb az elhízott ember. De a biciklizős hollandok-belgák közt se nagyon láttam elhízottat. Pedig ha valakik, ők aztán gazdagok, még nyugat-európai viszonylatban is. De én sok német mérnököt látok magyarországi német tulajdonú cégeknél, és ők is szikár, vékony alkatúak (megj.: a bajorok szoktak inkább nagy darabok lenni, a poroszok, szászok, svábok inkább szikárak).


És azért nem kell direkt éhezés ahhoz, hogy egy országban gyakorlatilag mindenki vékony legyen. Pl. a kaukázusi térségben akár az Orosz Föderáción belül (pl. Csecsenföldön, Ingusföldön, Dagesztánban), akár azon kívül (Abháziában, Grúziában, Dél-Oszétiában, Örményországban) bár a mi fogalmaink szerint szegénység van, azért éhezés nincs. És mindenki, fiatal, középkorú, öreg, férfi, nő, jómódú vezető és kisember egyaránt szikár, karcsú testalkatú. Maximum a nagymamakorú nénik asszonyosan teltek, akik szültek 6-8 gyereket és egész életükben a családjukra sütöttek-főztek, túl vannak a változókoron és már nehezen mozognak.

De konkrétan az orosz férfiak közt se nagyon látok elhízottat. A politikusaik közt sem. Putyinról közismert, hogy nagy karatés volt és most sincs elhízva. Vesd össze az egykori vékony focistával, Orbán Viktorral (keress utána, fiatalon milyen vékony volt!), aki manapság egy mangalicához hasonlít.

júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
47%

16.


Akkor jobb az úgy inkább, hogy szélsőséges anyagi helyzet kell a vékonysághoz! Vagy a "nincs pénz élelemre" szint vagy a "fuss mindenbű' a triplaáras extraegészségesre + fittnessbérlet + edző + gluténmentes + egyéb dolgokra. Na, ez Kelet-Európában SOSEM lesz lehetséges.

júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor híztam meg, amikor olyan munkakörbe kerültem, ahol még mozogni se lehet, ellenben qva olcsó a konyhánkon az ebéd és rohadt finom 😅 Ja, le kéne adnom 10 kg-t min., rajta is vagyok, de elég nehéz. 35 felett már észrevettem magamon, hogy lassul az anyagcserém.
júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Shaddark ***** válasza:
100%

Egyre több az ülőmunka, egyre kevesebb a fizikai. Utóbbit sok helyen gépek vették át.

Egyre jobban elterjednek a gyors kaják. Nemrég néztem egy videót egy szigetországról. Ahol mivel nincs termőföld, gyors kajákat esznek 0/24-ben. És mindenki elhízott ott. A terjedésben valószínűleg közrejátszik az emberek időhiánya is. Kényelmes és gyors. Régebben azért az otthoni főzés alap volt a háztartásokban.

A motiváció hiánya. A kormányok többsége (tisztelet a kivételnek) nem költ prevencióra. Nincs annyi eszük, esetleg nem készülnek sokáig maradni, a terv sokszor az, hogy gyorsba kirabolják az országot és lelépnek. Ennek hiányában nem túl népszerű a mozgás, nincsenek fesztiválok, versenyek, események. Ez ilyen jobboldali hozzá állás, ők abban hisznek, hogy minden ember saját magáért felel. Ami kormány szinten azért nem igaz.

júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Visszafele lehet gondolni, számolni ezen példa alapján:

2007-ben lett EU-tag, rá 1-2 évre ott is felfigyeltek már, hogy kezd elhízni a társadalom. Ennek oka, hogy jött be az országba a különböző kaja, olyan, amit addig nem feltétlen ehetett az ottani nép, de a sport meg elmaradt. Tehát csak a fogyasztás/túlfogyasztás került előtérbe.

Itt is ez van.

júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!