Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Csendes-óceáni szigetországo...

A Csendes-óceáni szigetországoknál miért ilyen brutálisan magas az elhízottak aránya?

Figyelt kérdés

A világ legdagadtabb országa a kis szigetország Nauru, a lakosság 95%-a túlsúlyos, lejjebb szűkítve ennek 60%-a adipöz, azaz már nagyon elhízott. Az átlag testsúly egy naurui embernél (mindegy, hogy férfi vagy nő) 100 kiló körül van.

A második Mikronézia, a lakosság 91%-a kövér, aztán Tonga 90%-kal (maga a tongai király is dagadt), Niue 81%, Fidzsi 80%, Palau 78%.

Kórosan elhízott (adipöz) Tonga lakosságának a 48%-a, Samoa 47%-a, Palau 55%-a, stb.

Samoa rendelkezik a leg"jobb" eredménnyel, a lakosságnak csak a 47%-a dagadt, kicsit többen túlsúlyosak, az összes többi országnál ez jóval 60% felett van.


Ennek mi az oka? Rendben, hogy sokmindent kell importálniuk, de el nem hiszem, hogy mindenki agyoncukrozott, ízfokozott konzerveken tengődik.

Se Ausztrália, se Új-Zéland se a Dél-Kelet Ázsiai országok nincsenek elhízva, vagy legalábbis negyed ennyire se.



ápr. 13. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
ápr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert amerikanizalodott az etrendjuk. Genetikailag hizekony emberek, akik eredetileg olyan eteleket ettek, amiktol nem lettek koverek.
ápr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
Ez a világon mindenhol így van, ahol az első világbeli bőség összetalálkozik a primitív alsó társadalmi rétegekkel, akikben még annyi kultúra se alakult ki, hogy önmaguk kinézete zavarja őket, vagy megtanuljon egy tükröt kezelni. Ez ugyanaz a szint, amikor egy összesen 40 ezer forintja van embernek máris 40 ezer forintos aranylánc lóg a nyakában, meg amikor a pattintott kőkorszaki bunkó vallásfanatikus kőbalta helyett a legmodernebb gépfegyverrel rohangálhat, csak mert több ezer éves elcsúszásban van a világ. Tudom, hogy rettentő bunkó voltam a megfogalmazással, de ez egyszerűen erről szól... Nem alakult ki hosszú évszázadok alatt az az úgynevezett polgári kultúra, társadalmi fejlődés, mi több: egészségtudat, aminek a "jóvilághoz" normális esetben kapcsolódnia kéne, mert anélkül máshol el se juthattak volna a "jóvilágig".
ápr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nauru hozott egy rossz döntést természeti kincsei áruba bocsátásával, ami gazdasági kényszerpályára szorította, aminek része volt az álságos bőség egy ideig utána pedig a szükösség.


Sajnos hazánk is hasonló - bár tán nem ilyen feltűnő - rövidtávú döntéseket hoz.

okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!