Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor lettünk ENNYIRE elhizottak?

Mikor lettünk ENNYIRE elhizottak?

Figyelt kérdés
Eddig is köztudott volt, hogy Magyarország eléggé az élen jár az elhizasban, viszont tegnap a strandon ennek sokkoló szemtanuja lettem. Nagyon rég nem voltam strandolni, jópár éve, de akkor FELEANNYI elhízott embert nem láttam,mint most.. gyakorlatilag minden 4.emberen 10-15+kilo túlsúly van. Mikor kerültünk ennyire rossz állapotba? Van innen felfele?
júl. 1. 08:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%

Én nem vagyok elhízva.


Aki meg igen, annak megvan a maga története.


Az viszont javasolnám, semmilyen helyzetben ne legyél "sokkoló szemtanuja" semminek: az embereknek megvan a maguk baja, nem kell, hogy Te is sokkolj.

júl. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Én? Gyerekkoromban, amikor mindent étellelakartak kezelni és kimutatni. Az egész gyerekkorom az evésről szólt. Én akkor lettem elhízott.

Felnőttként kell most kigyomlálnom a családom hülyeségét és az ételt kizárólag energiaforrásként tekinteni. Nem egyszerű.

júl. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Én az utóbbi 5 évben. +15 kg fölösleg. 31/F
júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ennek sok oka van. Nagyon sokan végeznek ülő munkát, sokaknak mellette ideje sincs normálisan enni, pláne sportolni, lakóhelytől függően van, akinek nem is igazán elérhető a számára megfelelő testmozgás.

Az egészségtelen ételek sokkal hozzáférhetőbbek, könnyebben választják ezeket akár a nagyon elfoglalt, sokat dolgozó emberek, akár a nagyon szegények is.

Plusz jönnek a betegségek, anyagcsere zavarok, nők esetében sokaknál alakul ki PCOS, inzulin rezisztencia, ami szintén oka lehet az elhizasnak, mondjuk IR lehet férfiaknál is.

Illetve ott vannak a rossz családi minták, helytelen étkezési szokások, amiktől nehéz elszakadni, főleg, ha egy családban korábban mindenki fizikai munkát végzett, esetleg még nagy telek is volt, ahol munka után is dolgozni, mozogni kellett, ehhez hagyományosan kalóriadúsan találkoztak, de ha a család fiatalabb tagjai már nem ilyen munkát végeznek, és lakásban élnek, garantált az elhízás, ha az otthon megszokott ételeket eszik továbbra is.

júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Állítólag egy életszínvonal mutató is, mert aki rossz minőségű, minél olcsóbban beszerezhető és előállítható ételeket eszik, ott túlnyomórészt a szénhidrát lesz a válasz mindenre, mert ebből lehet sokat olcsón beszerezni, nem gyümölcsöt-zöldséget és húst. Érdekes módon nem a vagyon és jólét jele a "jóllakott" kinézet, hanem a szegénységé. Régebben azért feltűnőbb volt a 'mázsás presszócigány' típusú karakter a gettóban, azóta a magyarok is erre a szintre szegényedtek. Nyilván ezen a mozgásszegény életmód és depresszió sem segít. Ugyanolyan kicsit, mint az alkoholista felmentő szövege, hogy ebben a szar életben legalább a sörömet hadd igyam meg minden nap meló után, nehogy már ennyi se jusson - ugyanilyen egy jót zabálni.


[link]

júl. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ksh adatok: [link]


2009-ben még minden 5., 2019-ben meg már úgy minden 4. ember elhízott (bmi 30 fölött).

júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
A plusz 10 kg még nem is sok. Sztem ott kezdődik, mikor elcseszik az étkezési szokásokat. Pl. nagyi éjjel egykor palacsintát süt és még büszke is rá, mert a kisunoka azt kíván. Vagy mikor anyuka akkora adatokat tesz ki, mintha eleve 100 kg-os testépítő lenne a gyerek. A mozgás már csak egy plusz. A rendes étkezés lenne kevesebb, kisebb adag és egészségesebb.
júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Magyarorszag volt a legnagyobb sorivo par eve. Mit gondolsz miert.


Orban meg kepviseli az orszagot. Nezz a pocakjara, sajat szabasu ing kell neki mar.


Boris Johnson eleve ketsegesnek veli, hogy befer-e az ajton: [link]

júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ezeket az embereket, őszintén. Viszont senki más nem segíthet rajtuk, csak ők maguk. Amíg nem fogják fel ennek a dolognak a súlyát, addig sajnos nem fognak neki nagy jelentőséget tulajdonítani, maximum akkor, amikor már késő. Én könnyen beszélek, mert nekem sose voltak gondjaim az étellel, sem a mozgással, de nem hinném, hogy ne tudna ezen változtatni az emberek 99%-a, ha akarna.
júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A 70es évektől kezdődően indult a folyamat. Az elhízásnak sok más mellett szoros kapcsolata van a jövedelmi helyzettel. A szegényebbek elhízottabbak. Ez viszont az elmúlt évek terméke.
júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!