Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ragaszkodnak...

Az emberek miért ragaszkodnak az élethez ami ennyire megterhelő és nehéz?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag szenvedés. Nekem maximum akkor lenne hozzá kedvem ha gazdag lennék valahogy. Másképp semmi értelme. Nem?

jún. 28. 13:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

De már nem gyerekek vagytok és nagyobb öröm kellene az életben mint holmi bohockodás szerintem is.

Szerintem a valódi öröm egy gyerek születése, vagy egy jó nyaralás, vagy megtalálni életed párját

jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Szikszai.B ***** válasza:
100%

#21


Ez mitől lenne bohóckodás? Az, hogy örülünk az élet apróbb dolgainak is? Szerintem ez egy értékes dolog, hogy az ember nem csak besavanyodott meg frusztrált tud lenni, hanem képes örülni ezeknek a kis dolgoknak.

jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem pedig ez ingerszegénység.
jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
#23 Ha te csak nagy dolgoknak tudsz örülni, de kicsiknek nem, akkor az mi? Kb ha kivesszük azokat a dolgokat, amiknek örülni tudsz, akkor nem marad semmi, ami tudna ingerelni, így semmi nem tudna örömöt okozni...
jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az apró örömök visznek színt az életembe. Ebből miért következik az, hogy aki ezeket az apróságokat észreveszi, azzal nem történnek nagy dolgok és hogy azoknak nem tud örülni?! Nem minden nap születik gyereked, nem minden nap nyaralsz stb. De pont az tud életben tartani sok embert, hogy minden napban talál valamit, ami továbblendíti a nehézségeken, amíg egyszer nagyobb örömökben is része lesz. Ha folyton hatalmas eseményeket vársz, de a közben eltelő időben nem találsz semmi értékeset, pont az az ingerszegénység.
jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

21-es, flow élményről nem hallottál még? Nézz utána.

Pont ezekről a dolgokról ír pl. 24-es, hogy elmerülni az adott pillanatban. Nem megtervezve, hanem csak úgy...

Megsúgom, a TE életed ingerszegény, nem azoké, akik azt írják, hogy el tudnak merülni abban, amit éppen csinál, amitől örömmel töltődik fel. És ettől feloldódik. Ez bármi lehet, egy katica egy fűszálon, vagy egy finom sütemény elkészítése, vagy akár egy telefonbeszélgetés a tesómmal.

jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem boldog az, akinek sikerül valamit megtartani a gyermeki csodálkozásból. Tudja értékelni az apróságokat is, mint az amikor rügyeznek tavasszal a fák, vagy épp szép egy naplemente. Persze ettől még akadnak nagy volumenű események is, mint az említett gyermekáldás vagy hasonló. El sem tudom képzelni mennyire szomorú élete van annak aki soha nem élvezi az élet apró, hétköznapi csodáit. Sajnálom, tényleg... Talán majd a gyereked megtanít rá.
jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!