Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ragaszkodnak...

Az emberek miért ragaszkodnak az élethez ami ennyire megterhelő és nehéz?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag szenvedés. Nekem maximum akkor lenne hozzá kedvem ha gazdag lennék valahogy. Másképp semmi értelme. Nem?

jún. 28. 13:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
64%
Engem az szokott meggyőzni, hogy fogalmam sincs, hogy mi van a halál után és a rengeteg teóriából sem tudom 100%-osan elhinni egyiket sem, de sok olyan teória van, ami szerint csak rosszabb lesz és ez elijeszt, hogy elébe menjek a történéseknek. +sokszor jól érzem magam és zömmel pedig elvagyok olyan semlegesen, hiába nem vagyok gazdag :)
jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Duke81 ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy szeretek élni és élményeket gyűjteni de nem értékelem túl az életet. Ha menni kell akkor menni kell! Nem voltam még úgysem meghalva, lehe nem is annyira szar dolog mint sokan gondolják.
jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
68%
Akkor most legyünk csoportosan öngyik, vagy hogy gondoltad? 😅
jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
17%

Bocs, de ez baromi ingerszegény életnek hangzik.

Aki a hangyákat figyelgeti hááát nem lennék így az biztos.

jún. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%
14-es, te sosem állsz meg egy pillanatra pihenni? A hangya (vagy bármilyen állat) figyelése tökéletes időpont erre.
jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
36%

Hát nem tudom, hogy ez pihenés e.

Nekem inkább másnak tűnik, bocsi tényleg de én így gondolom.

jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%
Mert a kocsiban rohadnak egész nap vagy valami gépet nyomogatnak ami zúg. Ez elég depresszív élet így, de enélkül is lenne épp elég szívás, pl mittudomén szőlőművelő vagy (évszázada ahogy volt) jól elvagy erre jön egy szőlő betegség kampec. Mindig van valami.
jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként ezt ne úgy képzeljétek el, hogy felállok hogy én bizony most hangyát fogok nézni és keresek hangyát amit nézhetek... :D Csak ha pl egy piknik közben meglátok egyet, megfigyelem ahogy küzdd egy morzsával. Nézem pár percet és ennyi. Nem gondoltam hogy ezt el kell magyarázni... :D Felhőt se néztek soha? Vagy bosszankodva károgó varjakat akik próbálnak egy diót feltörni? Dróton szaladó mókus? Nem, semmi? :T
jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
18%
Nem hiszem, hogy az emberi boldogság ebben rejlik, hogy más élőlényt figyelünk meg, sőt ez már inkább vegetálásnak tűnik
jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Szikszai.B ***** válasza:
67%

#18


Hagyd, ezek ezt nem értik. Pedig tényleg jó dolog néha elmélyedni a körülöttünk lévő természetben. Én is meg szoktam néha lesni a hangyákat, a földön vagy ahogy a fákon jönnek-mennek. Nagyon jó érzés, mikor az ember teljes figyelmét átadja az ilyen természeti jelenségeknek.


A felhők figyelése gyerekkoromban az egyik legnagyobb örömöm volt. Kifeküdtem nagyanyámék tyúkoljának tetejére, a szederfa alá, és csak lestem a felhőket. Pont tegnap gondolkodtam el ezen, miközben a munkahelyen vártam az egyik munkatársamra, és közben kihajoltam az ablakon, és megnézegettem a felhőket.

jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!