Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológusok hogyan kezelik...

Pszichológusok hogyan kezelik azt, hogy egész nap búvalbélelt emberekkel foglalkoznak? Nem megterhelő ez nekik?

Figyelt kérdés

2023. aug. 8. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
De. Ezért is fontos része a képzésnek az önismeret, illetve a munka során a szupervízió. Minden foglalkozásnak vannak nehézségei, ennek épp ilyenek. De ennek a munkának is vannak örömei, amik jó esetben ellensúlyozzák a negatívumokat.
2023. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

De, emiatt nem is való mindenkinek ez a szakma.

Pszichológusként nagyon fontos, hogy az ember empatikus legyen (ez evidens), de nem szabad túlérzékenynek sem lenni, hiszen ha valaki túlságosan magára veszi mások problémáit, az könnyen beleroppanhat.

Ezenkívül a pszichológián belül is vannak megterhelőbb és kevésbé megterhelő területek is, mindenki olyat választ magának, amit bír. Illetve ajánlott a napi limit, hogy hány klienssel foglalkozik valaki egy nap, hiszen azon felül nemcsak, hogy megterhelő lenne és kiégéshez vezetne, de nem is tudna mindenkire egyformán koncentrálni.

A szupervíziót már említették előttem.

Egyébként még a területekhez kapcsolódóan, én az igazságügyi klinikai szakpszichológiáról szoktam hallani, hogy hogy ott olyan undorító ügyekbe/perekbe folyik bele az ember, hogy nagyon kevesen vállalják el (szinte “lasszóval fogják a pszichológusokat”), mert nagyon megterhelő érzelmileg.

2023. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!