Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zavar ha nem köszön vissza a...

Zavar ha nem köszön vissza a pénztáros?

Figyelt kérdés

Mostanában többször tapasztaltam sajnos ezt.

Egy ruhaboltban én kerültem sorra a pénztárnál, köszönök. A pénztáros rám sem néz, elkezdi beütni az árakat. Mondja mennyit kell fizetni és utána sem köszön.


Ma a fornettisnél jártam ugyanígy. Odamegyek, köszönök. Ő tölti a hűtőt, hátra se fordul. Várok türelmesen. Felém fordul, elmondom mit szeretnék, mondja mennyit kell fizetni. Mondom a végén köszönöm szépen, szia. Ő meg néz a távolba.


Titeket zavar az ilyen vagy lényegtelen?



jún. 24. 14:46
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

27. Évek emberekkel dolgoztam és ha nem is jópofizni, de egy köszönés mindig belefért. Bele is kell férjen, mert ezért is kapod a fizetésed, akkor is ha fárdt vagy. Ha valaki bunkó azt nem szabad másokon levezetni. 20 éve dolgozok ilyen-olyan eladói/pénztáros pozícióban, és emberileg szarul érezném magam ha valakivel azért lennék bunkó mert kettővel azelőtt valaki beszélt nekem miközben ő tök normális. Úgy látom hogy ez személyiség függő is. Én nem szeretem másokon levezetni a mérgemet.

A nagyobb helyeken azért olyan udvariasak, mert ellenőrzik őket. Ellenőrzik a sebesseget, a kiszolgalást, higy megkérdezik-e a kötelező kerdeseket mint pl kér-e valamilyen árut amit éppen promocióznak, van-e klubkártya stb....pontozzak őket a probabasarlók. Nekem ez nem gond mont vásárlónak, ha ezért kedvesek akkor nekem az is jó. Lényeg hogy kulturált módon szolgáljon ki.


Viszont ha véletlenül nem köszön valaki azon nem szabad megsertődni. Éppen elgondolkozik stb..szerintem lehet latni a viselkedésen és azon ahogy beszél, elkoszön-e hogy szándékos volt vagy sem. Amit te írtál kérdező az szándékos volt, az engem is szokott zavarni.

jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:
#41: Ó de jó volt ezt olvasni! Nagyon korrekt a hozzáállásod! Biztosan jó munkaerő vagy. :)
jún. 28. 19:50
 43/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de tisztában vagyok vele hogy biorobotok vagyunk, tehát a munkáltatókat ez nem érdekli amíg dől a pénz. Ez más munkakörökre is igaz.
jún. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!