Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai nappal nagyot csalódtam...

A mai nappal nagyot csalódtam az emberekben, ez érthető ezek után?

Figyelt kérdés

Történt a mai napon az, hogy a belvárosban sétálgatva nagyon durván rámjött egy "allergiás roham" aminek következtében istentelenül elkezdtem prüszkölni, és emiatt ömlött szinte az orromból a takony. Nem volt nálam papírzsepi, ezért odamentem egy véletlenszerűen kiválasztott emberhez, próba-szerencse alapon, aki egy idős néni volt. Illedelmesen köszöntem és elmondtam, hogy egy darab zsebkendőt szeretnék kérni, ha van nála esetleg.


Erre szó szerint elküldött az édesanyámba, hogy hogyan képzelem azt, hogy ilyen dzsuvás pofával odállok elé, illetve egy bizonyos ősi foglalkozással kötötte össze édesanyámat, majd ment tovább, de még visszakiáltott annyit, hogy: "tudom ám, ez is pénzlehúzásról szól, csak te előbb sunyi módon tálalod."


Ezután én köpni-nyelni nem tudtam, és tudom, nagyon kis dolog, de baromira a szívemre vettem, és rossz érzés, pedig csak egy nagyon apró segítséget kértem, én reagálom túl?



jún. 18. 22:54
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
#29 Szerintem 2024-ben, egy allergiaszezon közepén a COVIDtól rettegni irreális, pláne, hogy egyáltalán nem erőszakosan mentem oda, de tényleg, ki foglalkozik 2024-ben meg a COVID témával?
jún. 19. 11:32
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
28, jaaa, hogy te is csak feltételek mellett vagy jó ember.
jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan részletkérdés, hogy covid, vagy más. Anyámat olyan három hónapja vitték kórházba, és majdnem meghalt, nem sokon múlt. Az, hogy már nem ez folyik a sajtóból, nem jelenti azt, hogy nincs. Ja, azóta már felépült, de az állóképessége sose lesz olyan jó, mint régen, és a demenciája is súlyosbodott ennek köszönhetően. És mivel látogatnom, ápolnom kell, baromira nem tolerálom a taknyosokat.


Ilyesmi pont az a szint, hogy gondoskodj magadról, főleg, ha tudod, hogy allergiás vagy, és itt a szezon.

jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Úgy kell hozzájuk állni hogy ne csalódj, akkor talán kellemes meglepetésben lehet részed.

Nagyon sok buta, ostoba, hiszékeny, ítélkező ember van, egy gyufaszálat nem bíznék rájuk!

jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Mondjuk zsebit tényleg hordhatnál magadnál, bár jártam úgy hogy egyben kifordult az egész a zsebemből, az is érthető.
jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Ja azthittem pali vagy,akkor visszavontam.
jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
#37 Szokott nálam zsebkendő lenni, viszont ezt általában 1-2 órán belül elhasználom a heves orrfújások miatt.
jún. 19. 14:43
 38/41 anonim ***** válasza:
A 9#-es igen jót írt, gratula:).
jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Azért eléggé összetett helyzet.

Mármint egyrészről az emberek bizalmatlanok, sajnos sokan joggal, egymás felé, mert nem egy hasonló mondattal léptek már elém, ismerősök elé emberek is, majd miután megkapták a figyelmet, kunyerálni próbáltak. Jobb esetben csak ennyivel próbálkoztak.

Valamint én sem biztos, hogy szívesen érintkeznék olyannal, aki úgy közelít, hogy (bocsi, de) taknya-nyála összefolyik. Munkában jártam úgy, hogy bejött egy valaki betegen pár hónapja, aki állítása szerint "megfázott, csak kicsit ráment a fülére", majd 2-3 nappal később, velem együtt, négyen dőltek ki. Ugyanazokkal a tünetekkel. Háziorvoshoz mentem, még jó, hogy maszkban, mert semmi gyógyszer nem használt, és ott derült ki, hogy Covid.


Megértem, hogy ezek a rossz tapasztalatok felzaklattak, de akkor sem az a megoldás, hogy ezeket kivetíted mindenkire.

Ha allergiás vagy, pláne, ha ennyi zsepi fogy el közben, legyen nálad mindig több, mint amennyit indokoltnak érzel.

jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
A néni bolond volt,másrészt a trükköző kéregetők is kialakíthatják benne ezt a képet(ami azért kicsit túlzás,ha hozzám idejössz taknyosan,és van zsepim,akkor adok)
jún. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!