Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai nappal nagyot csalódtam...

A mai nappal nagyot csalódtam az emberekben, ez érthető ezek után?

Figyelt kérdés

Történt a mai napon az, hogy a belvárosban sétálgatva nagyon durván rámjött egy "allergiás roham" aminek következtében istentelenül elkezdtem prüszkölni, és emiatt ömlött szinte az orromból a takony. Nem volt nálam papírzsepi, ezért odamentem egy véletlenszerűen kiválasztott emberhez, próba-szerencse alapon, aki egy idős néni volt. Illedelmesen köszöntem és elmondtam, hogy egy darab zsebkendőt szeretnék kérni, ha van nála esetleg.


Erre szó szerint elküldött az édesanyámba, hogy hogyan képzelem azt, hogy ilyen dzsuvás pofával odállok elé, illetve egy bizonyos ősi foglalkozással kötötte össze édesanyámat, majd ment tovább, de még visszakiáltott annyit, hogy: "tudom ám, ez is pénzlehúzásról szól, csak te előbb sunyi módon tálalod."


Ezután én köpni-nyelni nem tudtam, és tudom, nagyon kis dolog, de baromira a szívemre vettem, és rossz érzés, pedig csak egy nagyon apró segítséget kértem, én reagálom túl?



jún. 18. 22:54
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

20, nem hinném, hogy kamu. Egyszer nem adtam kölcsön valakinek egy dolgomat, udvariasan utasítottam vissza, meg azt is elmondtam, hol szerezheti be. Felnőtt ember létere elkezdett sírni és órákig abba sem hagyta, több embernek panaszkodott, hogy milyen szemét voltam vele, ezzel még rám is uszított valakit, majd órák múlva sem tudta megemészteni, akkor odajött hozzám és könnyek között elmesélte a gyerekkori sérelmeit.


Sőt, gyerekkoromban folyton mindent tőlem kértwk kölcsön, ha valamirr nemet mondtam, máris az volt a reakció, hogy szemét vagyok.

jún. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Szikszai.B ***** válasza:
Te nem az emberekben csalódtál, hanem egy emberben. Ne vetítsd ki az egész emberiségre azt, amit egy ember tett veled.
jún. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Azért egyetlen ember reakciója nyomán NAGYOT csalódni az emberEKben, túlzás.


Szerinted a nyanya általánosított. Te nem ugyanezt teszed?

jún. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

De most komolyan egy kur-vaanyázás miatt is kiakadni? Ha te nem tudod feldolgozni önállóan, hogy "jesszusom ez egy idióta, ráhagyom"-mal, akkor veled is súlyos gondok vannak.


Amúgy meg lehet, hogy az alapfelindultsága abból eredt, hogy csak azt látta, hogy folyik az orrod, de azt nem tudta, hogy allergia, és lehet, hogy fosott hogy COVID-osan odamész hozzá, és megfertőzöd, és abba ő bele is halhat, meg te is csak kunyerálsz, és már száz kunyerálóval volt dolga, és nem tesz különbséget ember és ember között, ahogy te sem tettél.


Magyarul kb. ugyanolyan vagy mint ő, csak te nem ilyedtél meg úgy, hogy esetleg ebbe a találkába bele is halhatsz, mint ő.

jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
ilyedtél -> természetesen j-vel. :)
jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Oldd meg magadnak a problémáidat,nem is értem hogy hogy képzeled azt,hogy vadidegen emberekhez odamenj,akikhez semmi közöd,illetve nekik sem hozzád,ezáltal nekik nem kötelességük tudomást venni rólad. Rühellem én is,mikor idegenek megszólítanak,mondjuk én nem is figyelek rájuk.
jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Igen általánosítottam, valóban. Ezt jól tettem, mert látva elég sok reakciót, és frusztrált magyar embert, valószínű nem csak a néniben van hiba, hanem majdnem mindenkiben. A normális válaszadóknak köszönöm.
jún. 19. 10:49
 28/41 A kérdező kommentje:
#26 Remélem rád sem fognak figyelni, mikor mondjuk külföldön egy nagyobb slamasztikába keveredsz, és egyedül nem tudnád megoldani. ;)
jún. 19. 10:51
 29/41 anonim ***** válasza:
82%

Ha te így álltál hozzá, akkor te is jogosan kaptad a néni részéről ezt a megnyilvánulást, nem is tudom, hogy mit vártál.


Én se szeretem, ha valaki úgy közelít meg, hogy taknya-nyála összefolyik, bocsi nem tesztelem, hogy COVID-os, vagy sem, jobb óvatosnak lenni, és nem örülök, ha ennek ellenére megközelít, és nem nyugtatot meg a járványcsúcsban, amikor mondta valaki, nagy tüsszögve, hogy ő nem COVID-os, de nem tesztelte, nincs oltása, de ő tudja. (Voltam ilyen helyzetben, nem túlzás. Sőt azt is elmondta, hogy USA-ból jött.)

jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
#28 pont lesz*rom,ahogy más embereket is.
jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!