Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai nappal nagyot csalódtam...

A mai nappal nagyot csalódtam az emberekben, ez érthető ezek után?

Figyelt kérdés

Történt a mai napon az, hogy a belvárosban sétálgatva nagyon durván rámjött egy "allergiás roham" aminek következtében istentelenül elkezdtem prüszkölni, és emiatt ömlött szinte az orromból a takony. Nem volt nálam papírzsepi, ezért odamentem egy véletlenszerűen kiválasztott emberhez, próba-szerencse alapon, aki egy idős néni volt. Illedelmesen köszöntem és elmondtam, hogy egy darab zsebkendőt szeretnék kérni, ha van nála esetleg.


Erre szó szerint elküldött az édesanyámba, hogy hogyan képzelem azt, hogy ilyen dzsuvás pofával odállok elé, illetve egy bizonyos ősi foglalkozással kötötte össze édesanyámat, majd ment tovább, de még visszakiáltott annyit, hogy: "tudom ám, ez is pénzlehúzásról szól, csak te előbb sunyi módon tálalod."


Ezután én köpni-nyelni nem tudtam, és tudom, nagyon kis dolog, de baromira a szívemre vettem, és rossz érzés, pedig csak egy nagyon apró segítséget kértem, én reagálom túl?



jún. 18. 22:54
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
#9 Persze, hogy nem írok ki semmit, mert mi lenne a kérdésem akkor? Mennyire jó dolgot tettek velem, és ezért érdemes-e örülni?
jún. 18. 23:37
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

#11 Igen! Nem értem hogy mi a különbség aközött, hogy "történt ma valami rossz velem, bunkó volt velem egy ember. vélemény?"

és aközött, hogy "történt ma valami jó velem, kedves volt velem egy ember. vélemény?"

Teljesen ugyanaz a kettő, ugyanannyi létjogosultsága és alapja van.


Ezzel nem azt mondom hogy ki kell írni minden kellemes élményt ami csak történik veled, és dicsőíteni mindenkit aki pl ad neked zsepit, hanem azt, hogy azon is felesleges így nyilvánosan kiakadni, ha valami negatív dolog történik.

Ezt amúgy nem passzív agresszivitásból mondom, hanem csak mert tényleg nem használ senkinek (pláne neked) ha ezen kattogsz.

jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg egyszer a Monopoly dokumentumfilmet, aztán nézz körül a világban és gondolkozz el, hány emberben lehet csalódni valójában.
jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
#12 Persze, ezt én is tudom, csak nem kicsit morbid az, hogy valakit k#rvaanyáznak egy apró segítségkérés miatt.
jún. 18. 23:51
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyjából az a szint, mint amikor felajánlottam aluljáró lépcsőjének alján egy vak embernek a segítségemet és rám förmedve tiltakozott ez ellen!

Elkönyveltem, hogy szegénykém "gonosz törpe port" reggelizett, aztán ennyi!

jún. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
93%

Ironikus, pont pár hete látogattam vissza Magyarországra és a Keletinél várakozva megszólított egy férfi, hogy kérhetne egy zsebkendőt. Adtam neki, majd rákezdett, hogy milyen kedves és szép vagyok, esetleg másban nem tudnék-e segíteni. Értetlenül néztem rá, hogy mire gondol, majd rákezdett, hogy vennék-e neki ezt és azt. Amikor mondtam, hogy nem, akkor én voltam az ocsmány büdös rib#nc. Még amikor kiskamasz voltam szerettem volna odaadni a frissen vett Fornettimet egy hajléktalannak, aki válaszul hozzámvágta, hogy neki pénz kell, nem étel. Teszem hozzá, egy "éhes vagyok, segítsenek" feliratú táblát tartott.

Nem érdemes törődni az ilyenekkel, mindenhol belebotlik az ember néha bunkó emberekbe, akiknek biztos megvannak a maguk rossz tapasztalatai (amik nyilván nem mentik fel őket a rossz viselkedés alól).

jún. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
90%
Szard le idiotak az emberek,egy par napja oda jött hozzám egy 25 és körüli srác hogy nem tud haza menni mert nincs penze buszra ,jo napom volt adtam neki egy ezrest, tegnap ugyanez a srac szinten oda jott ugyan ezzel a szöveggel ,elküldtem majd vissza ordibált hogy rohadjak meg 😅😅
jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Szerintem véletlenszerűen férfit válassz ki legközelebb.


Most hazudhatnám azt én is, hogy adnék zsepit, és szeretnék az az ember lenni, aki segít másoknak, de ott élesben szerintem én is azt hittem volna, hogy valami lehúzás vagy kötekedés lesz ebből.

jún. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem mindenki olyan tisztességes állampolgár, mint te. Egyrészt a legtöbb piára pénzt lenyúló nagyon udvarias tud lenni, köszön, elnézést kér, hogy zavar, kedvesen beszél, stb., persze ha nincs pénz akkor már kiabálja, hogy ku.rva vagy vagy szalad utánad.

Na az ilyen mézes-mázas-udvarias embereket pont a fentiek miatt kerülik az emberek.


Hogyha CSAK zsepit is kérsz, ez egy másik trükkje egyes embereknek. Nekik NEM pénz kell, ugyan. CSAK valami APRÓSÁG. De amíg a másik veszi elő a dolgot, addig gyorsan kilopják a kezéből a táskát vagy ha mázlija van a másiknak, csak sajnáltatják maguat vagy mondják hogy ha már úgyis a táskában matat, nem tudna-e egy is aprót adni...

Nem hiába nem a 2 méter 150 kiló embereket találják be, hanem a is idős néniket vagy a fiatal, sete-suta, apró embereket.

jún. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
0%
cool story bro
jún. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!