Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember akinek nem...

Van olyan ember akinek nem változna meg gyökeresen az élete, ha megnyerné az ötöslottón a több milliárdos főnyeremény?

Figyelt kérdés
Én ugyanúgy bejárnék a munkahelyemre, csak nyugodtabban lennék életem végéig, vagy addig amíg a pénzügyi rendszer össze nem omlik. Kifizetném a nem túl nagy hitelemet, a kis házamon csak az épület időtartamát szolgáló újításokat végezném, semmi esztétikázás. Meg elkezdenék kísérletezni a kerttel. Vennék egy új jófajta bringát is, felújítanám a ruhatáram. Kb. ennyi. Maximum azt gyaníthatnák, hogy 13+1 - esem volt amikor éppen jól fizet.

jún. 1. 07:15
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
0%

Vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon buta.

Ez abból is kiderül, hogy "amíg a pénzügyi rendszer össze nem omlik".


Ha valaki nem teljesen retardált, egy lottó főnyereménnyel könnyedén tudja magát függetleníteni a pénzügyi rendszertől, sőt, ha elolvasott életében 3 mondatnyi pénzügyi befektetési tanácsot, akkor ezt kb. kötelező jelleggel meg is kell tenni.

Nagyon éretlenül állsz hozzá ehhez az egészhez. Ezen még akkor is érdemes változtatni, ha nem nyersz a lottón. Ezek egy 10 éves gyerek gondolatai.

jún. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

11#

A kert az nem jó befektetés?

jún. 1. 08:22
 13/48 anonim ***** válasza:
68%

Kert????

De. Jó. Csak néhány száz holdban kell gondolkozni.

jún. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
Dolgozni csak azért járnék be, mert még új vagyok és egyelőre élvezem, jó fejek a kollégák is, most nem vágyom másra. De általában minden munkahelyet elcsesznek előbb-utóbb, szóval elkezdenék gondolkodni, mit csináljak a pénzzel, hogy ne legyen szükségem munkahelyre. Valószínűleg vennék két ingatlant kiadásra, lehet hármat is, mert az már fedezné a mostani életszínvonalam, a maradékból valamennyit befektetnék olyan dologba, ami hasznot is hoz, valamennyit meg kineveznék szabadon elkölthető összegnek, de hatalmas dolgokra nem vágyom, csak vennék új ruhákat, talán itthon kifestenék, lecserélném a kanapét (jó, ezekhez nem kell lottónyeremény, amúgy is tervben van, csak most kicsit lassabb mert sok dolgot meg akarok csinálni, úgy meg letudnék mindent 2-3 hét alatt), szóval alapvetően semmi pénzveretős luxusra nem vágyom, nem élek szarul eleve, újépítésű lakásom van normális környéken, nyaralni járunk minden évben kétszer, nem kell számolgatni hónap végén az aprót, csak most fél éve nem volt munkám, azért vagyok jelenleg kicsit megszorulva.
jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos hogy nem dolgoznék többet, legalábbis a klasszikus formában, hogy valaki más mondja meg egy cégnél, hogy mit kell csinálnom.

Csak élvezném az életet, utazgatnánk, élményeket gyűjtenénk a családdal.

Persze, nem kell elszórni a pénzt, a totós hasonlat jó, mindig csak egy "keveset" költeni arra, amire kell, a nagy összeget meg befektetni.

jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
67%
"nyugodtabban lennék életem végéig" - már ettől megváltozna az életed
jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
67%

Velem nagy sz.rban lenne a környezetem, ha megtudnák, hogy milliárdos lettem, egyedüli kapcsolatfelvétel nálam max az lenne, ha itt megállnának a házam előtt, és dudálnak, hogy menjek ki....

Ilyenkor minden esetben mint a piócák, megjelennek a rokonok, kéregetők, barátok, exek, stb...

Világ életemben allergiás voltam ezekre az okkal haverkodó egyedekre.

jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:

Soha többé nem dolgoznék, senkihez nem igazodnék senkit nem kellene elviselnem.


A munka lenne az első amit végleg befejeznék.


Befektetéseim lennének, lakás, családi ház, és utaznék bejárnám a világot. 1-2 havonta 1 hétre hazajönnék és ennyi.

jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 Duke81 ***** válasza:
Ha milliárdokat nyernék akkor egy kis kockázatú befektetés vagy értékpapír is annyit hozna évente mint a több éves össz fizetésem. Szerintem fogyatékos aki így bejárna egy munkahelyre keccsőlni, teljesen értelmetlen! Max vennék pár lakást az érték megőrzése céljából és kiadnám albiba. Vennék aranyat, valutát meg pár értékesebb műtárgyat. Azbéves hozamból meg gigan élném a világomat ugy, hogy még maradna is belőle. Pl ha beteszek 500 miliót egy alacsony 5% hozamú éves lekötésre akkor az 25 milliót hoz egy évre. Az éves keresezem kb 5,5-6m fprint. Ez ennek a négyszerese gyakorlatilag a semmire. Ha bő lére eresztem a kiadásaimat akkor is marad a 25-ből bőven egy évre. Meg mist 43 vagyok. Jó esetben élek még 35-40 évet, ebből kb 20-25 lehet még aktív, amikor még nem vagyok trottyos öregember. Ennyi időre ennyi pénz akinek nem elég az inkább ne is játszon, kar belé a zseton!
jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
37%
szépen mutatja a szolgalelkű magyarok lelki világát a kérdés
jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!