Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért utálják a cigányokat?

Sokan miért utálják a cigányokat?

Figyelt kérdés
Interneten sokszor láttam már hogy elítélik a cigányokat, főleg itt gyakorin olyan duma hogy "jajj cigányok lopnak csalnak ölnek stb" és akkor magyarok közt nincs ilyen vagy mi? Sokszor a cigányok rendesebbek mint a magyarok (legalábbis nekem jó tapasztalataim vannak velük) de itt is úgy van mint a magyaroknál hogy van köztük jó és rossz ember is aztán megha valamelyik rasszista ember meghallja a cigány szót már egyből megy az ítélkezés nem értem mire jó ez én félig magyar vagyok és félig cigány és ez tökre elszomorító és dühítő hogy az emberek ennyire ítélkeznek mások felett csak nem értem hogy miért.

máj. 31. 01:31
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
Egyrészt akik Magyarországon élnek romák, azok is magyarok általában, másrészt sokkal nagyobb arányban fordulnak elő a viselkedésükben olyan, amit leírtál.
jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
Bár szélesebb körben vagy csak a balhés, vagy velük szembeállítva a teljesen asszimilálódott cigányok képe él a köztudatban, de ez leegyszerűsítés, mert valójában az amúgy cigány módra élő népi cigány kulturával sem volt javíthatatlan baj eredetileg. Ami miatt a köztudatban rossz érzés van, az azért van, mert főleg a XX. században nagyon sok cigány család esett szét vagy vált diszfunkcionálissá, történetileg már Mária Terézia is az erőszakos elszakítás politikájában gondolkozott, a dolog meg már a Monarchiában megkezdődött, a Kádár-korban is folyt, és a rendszerváltás utáni civilizációvesztési folyamatokkal elhatalmasodott. Általában a boarding school jellegű megoldások vagy az ideologikus alapú kampányszerű állami gondozásba vételek, kényszerasszimilációk inkább ártottak mint használtak, mert gyökértelenné váló gyerekeket dobáltak ki a világba. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a cigány kultúra alapból ne lehetne termékeny, elvileg lehetne az, valószínűleg létezik elvileg olyan erejű integrált társadalom, amely képes a kicsiny szigetközösségeket is kreativ módon megtartani, de a mai kor rögvalósága a gyakorlatban két pofára zúzza szét a kicsinyebb népeket, főleg a természetibb fajta népeket. Nem tudom, milyen lesz egy jó társadalom, ha lesz, de elvileg biztosan lehetséges ilyen. Pl. Dánia, amely kifejezetten egy szerencsésebb és érettebb fajta társadalom, az sem tudja teljes mértékben megtartani pl. a marginalizáltabb eszkimó rétegeket (sok a gyökértelenségi probléma), de érezhető, valószínű hogy ez még fejlődni fog. Az eszkimó társadalomról pl.szinte biztosra tudjuk, hogy nagyon termékeny eszmeileg, nelvileg néprajzilag, természetrajzilag egyaránt és nagyon sok lehetőség volt benne.
jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

80-as években más volt az életem. Volt akkor is gond, gyerekként, az főleg a szülők verekedése, részegsége, bántalmazásai miatt. A politikával csak annyira foglalkoztam, mint egy gyerek akkoriban: képregények, scifik, meg ilyen szovjet féle utopikus scifik valamiféle harmonikus társadalomról.


Felnőttként persze már a 1990-es években minden mmás lett, egyrészt mivel a felnőttek élete amúgy is nehezebb, felelőséggekkel jobban terhelt, mint a gyerekeké. Persze a szülők bántalmazásai felnőttként már nem érintettek úgy, mint egy kiszolgáltatottabb gyereket, de ugyankkor az igen nagy csalódást okozott, amikor az els hajléktalanokat láttam az utcára kidobatni korábbi egyszerű közösségi szállásaikról, egyszóval, a 90-es évek politikai és gazdasági válságában hirtelen észrevettem, hogy a magyar társadalom nem létezik olyan értelemben, ahogy azt gyerekként képzeltem. Ha van 10 ember (akár függetlenül, akár egy családon belül), és 10 lakhatási zug, akkor az nem fog természetes módon úgy megoszlani, hogy mind a 10-nek lesz egy zuga ahol lehunyhatja a szemét éjszaka mint a törpöknél, valaószinűleg inkább a nagyok félrerúgják a kicsiket, azok megdögölhetnek. Az embert csak kb. a csendőrszuronyok kényszeritik rá a civilizció mázára, arra, hogy ne rúgja félre esettebb embertását az árokba, magától legfeljebb csak egész archaikus közösségekben működik a természetes egyenlőség. Magyaroszágon értelmes közösség és integrált társadalom utoljára legfeljebb az ősközösségben volt, illetve a megszálló szovjet hatalom is névleg valami ilyesmit kényszereített volna ki, persze az meg borzasztóan egysíkú és sablonos jelleege miatt többet ártott mint használt. Az országban a válság a cigányok kérdésénél mélyebben és régebb óta van jelen, ennek végső okát viszont nem tudom.

jún. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

Az Isten a cigányokat azért teremtette és küldte ide, hogy a magyaroknak, ennek a széthúzó népnek vigasztalásul és segítségül egy testvérnépet küldjön, illetve azért, hogy ennek az akkor archaikusabb cigány népnek a példáját látva a magyarokban újra feléledjen a saját ősibb társadalom egyenlőségének eszméje, és ennek mintáján a saját országukban egy ezt az ősi egyenlőséget egy korszerűbb, magasabb szintű formában, kreativ módon úra megteremtsék immár a mai kornak megfelelő keretben.


Azonban a magyarok nem tudták megérteni az Isten szavát, országukban továbbra is magas maradt a szegénység: akár a jobbágyok, akár a mnkások, akár a mai ápolók, tanárok, hajléktalanok sorsát nézzük. Sajnos időközben maguk a cigányok is nyomorra jutottak, és köztük azok, akik családjaikat is elvesztették, gyökértelenné válva közülök is egyesek elrosszultak. Ez persze mára má véglegessé tette az ellentéteket, de a lényeg az, hogy nem innen indult ki az egész, ez az egész történet történhetett volna jól is. Talán ég ma is lehet fordítani rajta, újra jóvá tenni.

jún. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

54#

Én értelek, de ki volt az aki ellenállt ennek... Sajnos valamiért a cigány a legkevésbé. Étel sincs a szájába, de kihozza a legújabb ájfont. Régen azért jött hogy segítse a parasztot, most meg azért van hogy idegesítse a magát normálisnak gondoló ugyanolyan fogyasztói idiótát.

jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!